Sudrausminęs pėsčiąjį vairuotojas pasigailėjo – išgirdo, ko apie save nežinojo

Šįryt atsikėliau iš lovos puikios nuotaikos, susiruošiau ir su žmona išvykome automobiliu į darbą. Kelionė sekėsi puikiai. Visai nebetoli darbo – važiuojant nuo Neries upės Vasario 16-osios gatve parodžiau kairį posūkį ir ruošiausi sukti į kairę – į Kaštonų gatvę (šioje vietoje pėsčiųjų perėjos nėra). 

Incidentas su pėsčiuoju sugadino gražią dieną. <br> "123rf" asociatyvioji nuotr.
Incidentas su pėsčiuoju sugadino gražią dieną. <br> "123rf" asociatyvioji nuotr.
Daugiau nuotraukų (1)

Edgaras

2017-06-03 19:45, atnaujinta 2017-06-03 20:09

Pabandė perspėti

Man iš kairės – lygiagrečiai mano judėjimo kryptimi šaligatviu ėjo vyriškis. Prieš pasukant sulėtinau greitį, o pėsčiasis tyčia (taip man pasirodė) paspartino žingsnį ir iššoko tiesiai man prieš automobilį ir staiga vėl sulėtino žingsnį akivaizdžiai norėdamas ilgiau užgaišti. 

Kadangi aš važiavau lėtai, šis tautiečio poelgis nesukėlė ypatingų problemų ir aš laiku (saugiai) sustojau jį praleisti. Čia būtų galima dėti tašką, jeigu ne vienas bet... Trumpai spustelėjęs signalą aš pravėriau langą ir norėjau atkreipti piliečio dėmesį, kad kitą kartą elgtųsi apdairiau – dėl savo paties saugumo. 

Nespėjau nė burnos praverti, nes minėtasis pilietis tik išgirdęs signalą puolė prie mano automobilio su isteriška veido išraiška, atplėšė priekines keleivio dureles (čia sėdėjo mano žmona) ir pradėjo klykti, kad man reikia išmokti kelių eismo taisykles. Aš dar bandžiau jam pasakyti, kad tai yra važiojamoji dalis ir kad čia nėra pėsčiųjų perėjos. 

Į tai jis man atšovė, kad aš esu kaimietis ir kad nešdinčiausi greičiau atgal į savo kaimą.   

Priminė taisykles

Mielas miestieti, labai tikiuosi kad tu skaitai šitą laišką. Suprantu, kad nesenai atvykai gyventi į sostinę, jauti pastovią įtampą ir stresą. Patarimas tau – nusiramink, atsipalaiduok, daugiau šypsokis, gerbk kitus ir pamatysi kaip viskas taps paprasčiau.         

Kaip bebūtų, o kelių eismo taisykles žengiant į gatvę reikia žinoti, todėl būtinai perskaityk žemiau pateiktą tekstą: 

Kelių eismo taisyklės (KET) . 

Pėsčiųjų pareigos 36. Pėstieji privalo eiti šaligatviais arba pėsčiųjų takais dešine puse, o ten, kur jų nėra, – kelkraščiu. Jeigu šaligatvio, pėsčiųjų tako, kelkraščio nėra arba jais eiti negalima, leidžiama eiti viena eile važiuojamosios dalies pakraščiu. 

37. Kelkraščiu arba važiuojamosios dalies pakraščiu einantys arba kelkraščiu riedučiais, riedlentėmis, paspirtukais važiuojantys pėstieji turi judėti prieš transporto priemonių važiavimo kryptį. 

38. Asmenys, kurie kelkraščiu arba važiuojamosios dalies pakraščiu važiuoja neįgaliųjų vežimėliais, vedasi motociklą, mopedą, dviratį, traukia (stumia) rogutes ar vežimėlį, privalo judėti tik viena eile ir tik transporto priemonių judėjimo kryptimi. 

39. Organizuotai pėsčiųjų grupei eiti važiuojamąja dalimi leidžiama kolona ne daugiau kaip 4 eilėmis kuo arčiau dešiniojo važiuojamosios dalies krašto ir tik transporto priemonių judėjimo kryptimi. Kolonos priekyje ir gale iš kairės pusės turi eiti lydintys asmenys, vilkintys ryškiaspalves liemenes su šviesą atspindinčiais elementais. Tamsiuoju paros metu arba esant blogam matomumui organizuotai pėsčiųjų grupei eiti važiuojamąja dalimi draudžiama. 

40. Organizuotą vaikų iki 16 metų grupę vesti leidžiama tik šaligatviais arba pėsčiųjų takais, o ten, kur jų nėra, – ir kelkraščiu, bet tik šviesiuoju paros metu, kai matomumas geras, ne daugiau kaip 2 eilėmis prieš transporto priemonių judėjimo kryptį (kai tai saugu) ir lydimą ne mažiau kaip 2 suaugusiųjų (ne jaunesnių kaip 21 metų). Lydintys asmenys turi eiti kolonos priekyje ir gale ir vilkėti ryškiaspalves liemenes su šviesą atspindinčiais elementais. Rekomenduojama ryškiaspalves liemenes su šviesą atspindinčiais elementais vilkėti visiems kelkraščiu einantiems organizuotos grupės vaikams. 

41. Pėstieji, eidami neapšviestu kelkraščiu arba važiuojamosios dalies kraštu tamsiuoju paros metu arba esant blogam matomumui, privalo neštis šviečiantį žibintą arba vilkėti ryškiaspalvę liemenę su šviesą atspindinčiais elementais arba būti prie drabužių prisisegę kitiems eismo dalyviams matomoje vietoje atšvaitą. Traukiamas (stumiamas) platesnis kaip 1 m vežimėlis turi būti su atšvaitais: kairėje vežimėlio pusėje iš priekio – baltu, o iš galo – raudonu. 

42. Į kitą važiuojamosios dalies pusę pėstieji privalo eiti tik pėsčiųjų (taip pat požeminėmis ir esančiomis virš kelio) perėjomis, o kur jų nėra, – sankryžose pagal šaligatvių arba kelkraščių liniją. Pėstieji neturi peržengti perėjos ribų. Kai matomumo zonoje perėjos ar sankryžos nėra, leidžiama eiti per kelią stačiu kampu į abi puses gerai apžvelgiamose vietose, tačiau tik įsitikinus, kad eiti saugu ir nebus trukdoma transporto priemonėms. Rekomenduojama, kad tamsiuoju paros metu arba esant blogam matomumui pėstieji, eidami į kitą važiuojamosios dalies pusę, neštųsi šviečiantį žibintą arba vilkėtų ryškiaspalvę liemenę su šviesą atspindinčiais elementais arba būtų prie drabužių prisisegę kitiems eismo dalyviams matomoje vietoje atšvaitą. 

43. Vietose, kur eismas reguliuojamas, pėstieji privalo vadovautis šviesoforais su pėsčiųjų simboliu, o kai jų nėra, – transporto šviesoforų signalais. 

44. Įžengti į važiuojamąją dalį pėstiesiems leidžiama tik po to, kai jie įvertina atstumą iki artėjančių transporto priemonių ir jų greitį ir įsitikina, kad tai saugu ir nebus trukdoma transporto priemonėms. 

45. Važiuojamojoje dalyje pėstieji neturi delsti ar stoviniuoti. Nespėjusieji pereiti važiuojamosios dalies turi stovėti saugumo salelėje arba ant paženklintos ar įsivaizduojamos linijos, skiriančios priešingų krypčių transporto srautus. Baigti eiti per kelią galima tik įsitikinus, kad eiti saugu ir nebus trukdoma transporto priemonėms. 

46. Užsidegus geltonam šviesoforo signalui arba reguliuotojui pakėlus ranką aukštyn, pėstieji, atsižvelgdami į tai, kurioje važiuojamojoje dalyje jie yra, privalo baigti pereiti ją arba sustoti saugumo salelėje. 

47. Artėjant specialiajai transporto priemonei su įjungtais mėlynais ir raudonais (arba tik mėlynais) švyturėliais ir specialiaisiais garso signalais, pėstieji neturi pradėti eiti per važiuojamąją dalį, o esantys važiuojamojoje dalyje privalo nedelsdami iš jos pasitraukti. 

48. Pėstiesiems draudžiama: 

8.1. eiti per važiuojamąją dalį tose vietose, kur yra transporto ar pėsčiųjų atitvarai, o gyvenvietėse – ir ten, kur yra skiriamoji juosta (išskyrus pėsčiųjų perėjas ir sankryžas); 

48.2. eiti automagistrale ar greitkeliu; 

48.3. eiti skiriamąja juosta arba greta jos važiuojamosios dalies pakraščiu; 

48.4. išeiti iš už stovinčios transporto priemonės ar kitos kliūties, trukdančios apžvelgti vietą, neįsitikinus, kad nėra artėjančių transporto priemonių; 

48.5. eiti dviračių takais; 

48.6. pasišalinti iš eismo įvykio vietos, jeigu pėstieji yra susiję su juo; 

48.7. važiuoti riedučiais, riedlentėmis, paspirtukais važiuojamąja dalimi.

Ši subjektyvi autoriaus nuomonė nebūtinai sutampa su redakcijos: už skaitytojo turinį lrytas.lt neatsako.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.