Vaikų renginyje nuo negirdėtų taisyklių auklėtojai net paširdžius sumaudė

Ketvirtadienį Vilniaus miesto Rotušėje vyko renginys, „Šimtmečio vaikai“ vadinasi. Atrodė, kad viskas puiku, vaikai pasipuošę tautiniais drabužėliais.

Auklėtoja apgailestauja, kad vaikams skirtame renginyje linksminosi visai ne vaikai.<br> R. Danisevičiaus asociatyvioji nuotr.
Auklėtoja apgailestauja, kad vaikams skirtame renginyje linksminosi visai ne vaikai.<br> R. Danisevičiaus asociatyvioji nuotr.
Daugiau nuotraukų (1)

Darželio auklėtoja

Jun 3, 2018, 3:00 PM, atnaujinta Jun 3, 2018, 4:35 PM

Nesupranta, kam skirta šventė

Galbūt mes nesupratome kažko, bet jei yra viskas taip, kaip yra, tai čia net negalima to vadinti gūdžiu sovietmečiu.  

Paskutinę sekundę sužinojome, kad jei pedagogas turės tautinius drabužius, tai galės kažkur už kolonos pasislėpęs stebėti, kas ten vyksta. O jeigu ne, tai tie vaikai bus perleidžiami kažkokiems kitiems moderatoriams, kad juos toliau vedžiotų. O ponios direktorės sėdės ir žiūrės, kaip šoka vaikučiai Vaikų gynimo dienos proga. 

Visi vaikai turi būti apsirengę tautiniais kostiumais, čia tie Ramūno Karbauskio tautiniai drabužiai. 

Tai kyla klausimas – Vaikų gynimo diena, ar ne? Kam tai yra šventė? Direktorėms, kurios sueis ir žiūrės, kaip joms lenkiasi ir koncertuoja? Ar tai šventė vaikams, kurios metu jie galėtų pasilinksminti?

O ir tos repeticijos, per jas būdavo tikras balaganas – vaikai kankinasi po tris valandas patalpoje, pedagogės nežino, kaip tuos vaikus suvaldyti. 

Mums į repeticijas liepdavo atsinešti ir kokius dekius, kad galėtume tyliai pasėdėti ant laiptų, kol sulauks vaikai savo eilės. 

Manau, kad renginio vaizdas – pakankamai įspūdingas, bet tikrai ne tokia kaina. Ir žiūrovai turėtų būti ne tie. 

Gal tikrai ne taip supratau kažką, bet kai klausiausi visų tų taisyklių – man net paširdžius maudė.

***

Vilniaus miesto savivaldybės Švietimo, kultūros ir sporto departamento vadovė Alina Kovalevskaja komentavo, kad minint Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetį, visuose Vilniaus darželiuose bei kitose erdvėse vyksta daug renginių, skirtų  vaikų pilietiškumo ugdymui. 

Organizuojamos vaikų piešinių parodos, įvairūs konkursai, lankomasi Vilniaus miesto istorinėse vietose, į susitikimus kviečiami įžymūs žmonės.

Yra daug rengiamų programų, kur jungiamasi, ir dalyvauja iki 20 darželių vienu metu. Tokie renginiai leidžia vaikams bendrauti su kitų darželių vaikais.

„Toks renginys vyko ir gegužės 31 d. 10.00 val. Vilniaus Rotušėje. Šis mažųjų vilniečių finalinis koncertas, skirtas Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui ir Tarptautinei vaikų gynimo dienai paminėti. Koncerte dalyvavo apie 180 vaikų iš skirtingų miesto darželių. Vaikai šoko, dainavo, deklamavo eilėraščius.

Vilniaus miesto darželiai organizuoja labai daug panašaus pobūdžio renginių, kai programoje dalyvauja įvairių darželių vaikai, o ypatingai Valstybės šimtmečio proga. Šis renginys yra vienas iš daugumos organizuojamų renginių – atviras visiems ir laukiamas svečių.
 
Visos auklėtojos galėjo dalyvauti šioje šventėje. Su visomis auklėtojomis buvo geranoriškai susitarta ir pasiskirstyta funkcijomis: kas dainuoja scenoje, kas vaikus pasitinka ir palydi į sceną bei užkulisius. Be to, auklėtojos yra atsakingos už vaikų saugumą ir priežiūrą šventės metu. Siekiant, kad vaikai kuo mažiau pavargtų renginio ir repeticijų metu, visuomet pasirūpinti vandeniu ir vaisiais. 
 
Šventė yra skirta Tarptautinei vaikų gynimo dienai, todėl pagrindinis dėmesys visų pirma skiriamas vaikams. Renginio svečiai – tai vaikai iš miesto darželių, jų tėveliai, ikimokyklinio ugdymo įstaigų darbuotojai bei savivaldybės atstovai.

Visos darželio auklėtojos, tiek vilkinčios tautinius rūbus, tiek ne, renginyje gali dalyvauti. Su visomis auklėtojomis buvo geranoriškai susitarta ir pasiskirstyta funkcijomis: kas dainuoja scenoje, kas vaikus pasitinka ir palydi į sceną bei užkulisius. Be to, auklėtojos yra atsakingos už vaikų saugumą ir priežiūrą šventės metu. Jokių taisyklių nėra ir nebuvo“, – komentavo Vilniaus miesto savivaldybės Švietimo, kultūros ir sporto departamento vadovė A. Kovalevskaja. 

Ši subjektyvi autoriaus nuomonė nebūtinai sutampa su redakcijos: už skaitytojo turinį lrytas.lt neatsako.

UAB „Lrytas“,
Gedimino 12A, LT-01103, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus webmaster@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2023 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.