Malonu nuvažiavus į užsienio šalį žinoti daugiau, nei kiti bendraamžiai, išreikšti savo nuomonę. Taip, tai yra didžiausias pliusas. Mokomės sunkiai, ilgai, bet karčios šaknys atneša saldžius vaisius.
Dabar apie žmogiškąsias švietimo sistemos puses. Mokytojai niekados neleidžia susikurti savo komforto zonos, kad būtų lengviau ir paprasčiau įsigilinti į mokslus, tobulėti. Žinoma, yra jaunų mokytojų, kurie supranta mūsų kartą, ir padeda lengviau prisitaikyti.
Paprasčiausias pavyzdys – ėjimas į tualetą. Paprašius mokytojo nueiti į tualetą, dažnai gali išgirsti: „Pakentėsi iki pertraukos, nenumirsi.“
Taip. Ir tai neva žmoniška. Ypač vyresnės mokytojos mėgsta tai sakyti, kadangi jų laikais net pajudėti iš vietos nebuvo galima.
Atsigerti vandens taip pat negalima, nė gurkšnelio. Mat „trukdai“ pamokai. Juk nelaki kaip arklys ir nežviegi pusę pamokos – jai tikrai netrukdai.
Kalbėti per pamoką tikrai reikia nemažai, ypač, jeigu mėgsti atsakinėti. Atsigėrus vandens gali sulaukti tokio klausimo: „Tau čia valgykla, ar kas?“
Tad kalbant nemažai, tikrai išdžiūva burna ir gurkšnelis vandens nepakenkia,r nesukelia jokio triukšmo ar trukdymo.
Kitas dalykas, kurio mokytojos neleidžia daryti – klausytis muzikos. Suprantu, kai dėstoma pamoka. Tada muzikos tikrai nereikia ir negalima klausyti. Bet kai užduoda savarankišką užduotį – kodėl gi ne? Man, asmeniškai, rami, tyliai grojanti muzika tikrai labai padeda. Žinoma, klausausi taip, kad girdėčiau, kas vyksta aplinkoje.
Mokytojai paprašius, visados išjungiu.
Bet kodėl negalima pasidaryti sau patogios komforto zonos? Pavyzdžių daug, čia parašiau tik kelis, kad būtų aišku, apie ką kalba.
Ilgai mąsčiau apie dar vieną dalyką. Lytinio švietimo sistemą. Didžiausia spraga švietime yra būtent joje. Parodykite bet kuriam septintokui ar jaunesniam berniukui filmuką apie lyties organus supažindindama su jais – visi pradės plyšti juoku!
Atrodo, jog patys tokių neturi ar nėra matę, ir čia yra visiškai nepažįstamas dalykas! Retas vaikinas, jaunesnis, nei mano metų, moka užsidėti prezervatyvą. Ir taip, todėl Lietuvoje nepilnamečių nėštumų skaičius – vienas didžiausių Europoje.
Tad, mieli mokytojai, kurie skaitote šį laišką – leiskite savo mokiniams susikurti komforto zoną. Tai padės ne tik jiems patiems, bet ir jums! Be abejo, neleiskite piktnaudžiauti. Kas per daug, tas nesveika. Ir aukščiausieji iš aukščiausiųjų, prašau jūsų, pradėkite kažką daryti dėl lytinio švietimo sistemos.
Tikiuosi, šis laiškas bent truputį prisidės prie mūsų šalies gerinimo. Ir jeigu kam kils klausimas – Lietuvoje aš liksiu visą savo gyvenimą ir emigruoti net neturiu minties. Nebent tam, kad įgyčiau daugiau patirties.
Ir jeigu kažkas žadate komentuoti: „Mano laikais buvo taip ir anaip...“
Taip! Faktas tas, kad tai buvo. Ir niekada daugiau nebus. Žmonės tobulėja ir keičiasi.
Sekite mus „Facebook“ ir skaitykite daugiau skilties „Bendraukime“ temų.
Ši subjektyvi autoriaus nuomonė nebūtinai sutampa su redakcijos: už skaitytojo turinį lrytas.lt neatsako.