Išrankus buto pirkėjas gali tapti filmo apie savo namus herojumi

Kam ir kada architektui reikalinga vizualizacija? Kad vaizdą galėtų parodyti savo užsakovui. Tačiau šiandien architektai savo užsakovus gali nustebinti ir pateikti realistišką projekto vizualizaciją, ją keisti ir animuoti realiuoju laiku, pristatyti užsakovui kelias architektūrines projekto idėjas.  Naujosios BIM (angl. – Building Information Modelling)  technologijos atveria naujas klientų ir architektų santykių galimybes.

Naujos technologijos suteikia galimybę užakovui pamatyti savo naują būstą su visomis smulkmenomis – aplinka, pilnai įrengtu kiemu, vidaus interjeru.<br>vizualizacija
Naujos technologijos suteikia galimybę užakovui pamatyti savo naują būstą su visomis smulkmenomis – aplinka, pilnai įrengtu kiemu, vidaus interjeru.<br>vizualizacija
Akiniai, nukeliantys į virtualią realybę.
Akiniai, nukeliantys į virtualią realybę.
Daugiau nuotraukų (2)

Ernestas Beržanskis

Apr 7, 2016, 11:14 AM, atnaujinta May 30, 2017, 5:07 AM

Vizualizacijos svarba koncepcijos stadijoje

Architektūrinės trimatės (3D) modeliavimo technologijos skirtos trimatei informacijai pateikti. To užtenka norint derinti sprendimus ir vizualiai juos atvaizduoti. Tačiau to nepakanka siekiant idėją išreikšti emocionaliau, sukurti kone realią aplinką.

Tačiau norint tinkamai išmokti naudotis reikiamomis programomis, gali tekti paaukoti iki metų. Jei architektas nesinaudoja vizualizacijos programomis, jam tenka kreiptis į tarpininką, galintį jas kurti. Čia prarandama ne tik laiko ir lėšų, bet ir dalis pirminės informacijos, daromos klaidos, dingsta taip reikalingas emocijos efektas.

Architektas netenka galimybės sukurti puikų produktą, nes, pasitelkęs tarpininką, negali pats išreikšti savo idėjos, minties, emocijos.

Jei būtų naudojamos greitai išmokstamos ir vizualiai mintis ir emocijas leidžiančios perduoti technologijos, architektai patys daug tiksliau galėtų perteikti tai, ko nori užsakovai.

Pavyzdžiui, yra „Lumion“ technologijos, kuriomis per kelias minutes galime iš esmės pakeisti projekto aplinką, sukurti saulėlydžio vaizdą, pakeisti matymo kampą ir atspausdinti didelės raiškos nuotrauką. Dabar, norint pasiūlyti naujų vaizdinių variantų, Lietuvoje naudojamoms technologijoms reikia didelių laiko sąnaudų, todėl tai ilgai trunka ir brangiai kainuoja užsakovui.

Lengviau derinti  sprendinius ir detales

Užsakovai daug greičiau supranta ir priima sprendimus, kai siūlomi projektai detalizuojami ir derinami pasitelkus BIM technologijas ir naudojant nemokamas peržiūros priemones. Juk būtent dėl vilkinamų sprendimų vėluoja daugelis projektų.

„Vienareikšmiškai BIM yra didžiulis palengvinimas, jis projekto dalyviams, neturintiems specialaus inžinerinio ar architektūrinio išsilavinimo, padeda aiškiau suvokti koncepciją. Turiu galvoje administratorius, projekto valdytojus, nuomos vadybininkus, investuotojus ir nuomininkus. Rengiant prekybos ir pramogų centro „Mega“ plėtros projekto koncepciją, sukurtas erdvinis tūrinis modelis, suteikęs mums galimybę matyti pastato tūrį, fasadų formą, reklamos logotipus iš konkrečių privažiavimo taškų“, – sakė bendrovės „Baltic RED“ plėtros departamento direktorius Paulius Medzevičius

Virtualus pasivaikščiojimas  po pastato vidų yra ne tik patrauklus ir įdomus, bet ir aiškiau parodo tam tikras svarbias vietas, kurias iš architektų brėžinių sunku suprasti arba reikia labai įsigilinti, o juk paprastai investuotojas nėra žmogus, galintis skirti daug laiko inžinerinių sprendimų analizei.  Jis turi tai pamatyti. Technologijos šiuo atveju tikrai padeda.

„Megos“ plėtros projekte buvo kelios probleminės vietos, kurias kartu su architektu atradome būtent per pasivaikščiojimą. Taip paaiškėjo, kur reikia daugiau perdaryti, nei manėme iš pradžių. Žodžiu, taip radome geresnį tūrinį sprendimą“, – prisiminė  P.Medzevičius.

Žiūrint komerciškai, nuomininkams (čia vėl apie „Megą“) labai svarbu suprasti, kurioje prekybos centro vietoje siūlomos patalpos, skirtos nuomoti, ir koks šių patalpų matomumas iš prekybos centro galerijų. Taip jiems lengviau paaiškinti siūlomus sprendinius, palyginti su plokštuminiais vaizdais ir fasadų išklotinėmis. Trimatė projekto koncepcija padėjo iš anksto pritraukti nuomininkus ir išsklaidyti tam tikras jų abejones dėl matomumo.

„Kitas dalykas – baigta komercinė projekto vizualizacija. Tūrinio trimačio modelio dažnai nepakanka rinkodaros tikslais, todėl, manau, sunku apsieiti be komercinių realistiškų vizualizacijų. Tačiau sukurti tokį trimatį modelį, kuris būtų gyva vizualizacija su veiksmu, kol kas Lietuvoje niekas nesiūlė“, – sakė   P.Medzevičius.

Pirkėjas gali apžiūrėti butą

Šiuolaikinės BIM technologijos ne tik suteikia architektams galimybę kompiuteryje rodyti trimačius projekto sprendimus, bet ir leidžia pajusti projektą iš vidaus – būti projektinėje aplinkoje. BIM technologijos, tokios kaip „Elite CAD“, jau turi veikiančias sąsajas su virtualiosios realybės akiniais „Oculus Rift“. Juos užsidėję galite virtualiai vaikščioti po savo projektą ir net prašyti architekto tuoj pat interaktyviai daryti įvairiausius norimus pakeitimus ir tęsti pasivaikščiojimą.

Visa tai neabejotinai padeda greičiau priimti sprendimus, atsiranda mažiau neatitikimų tarp kliento lūkesčių ir galutinio projekto ir, svarbiausia, architektas gali pagrįsti savo siūlomo sprendimo pranašumus.

Šiandien vis dažniau naudojama animuota vizualizacija. Būtent ji leidžia klientui tinkamai pristatyti būsimą projektą ir net sukurti būsimojo gyvenimo scenarijų, į jį įpinant ir emocijas.

Palyginkime du atvejus. Pirmuoju butus parduodantis turto vystytojas potencialiam klientui parodo dvimačius (2D) planus. Antruoju – papildomai sukuria to buto vaizdo siužetą, kuriame būsimas pirkėjas automobiliu privažiuoja prie savo namo, aplinkui žaidžia vaikai, čiulba paukščiai. Tada automobilis pastatomas požeminiame garaže ir namo gyventojas liftu kyla į butą.

Praveria duris, nueina į svetainę, atidaro balkoną ir gėrisi vaizdu. Po to pasivaikšto po visą butą, matydamas esmines interjero detales. Kaip manote, kuriuo atveju jis greičiau apsispręs pirkti būtent šį būstą?

Kuo stipresnės bus emocijos pristatant projektą, kuo mažiau abejingumo, tuo greitesnis sprendimas ir didesnė projekto pristatymo sėkmė.

Jei projektą pristatančiam architektui pavyksta ne tik padėti užsakovui pastatyti pastatą, bet ir jį parduoti, geros rekomendacijos garantuotos.

Profesionalūs architektai, per vieną dieną įvaldę  animacijos ir vizualizacijų galimybes, galėtų teikti naujas paslaugas turto vystytojams ir svariai prisidėti prie sėkmingo pastato patalpų realizavimo dar projekto stadijoje. Gal tai naujas dalykas bendraujant architektams ir klientams Lietuvoje, tačiau tokia praktika jau įsitvirtinusi Vakarų šalyse.

Straipsnio autorius yra  bendrovės „Intelligent BIM Solutions“,  balandžio 8 dieną organizuosiančios BIM forumą Vilniuje, organizatorius. Fourme bus galima susipapažinti su vizualizacijų technologijomis, taip pat  išbandyti „Oculus Rift“ akinius. 

Šaltinis: darnistatyba.lt 

Norėdami komentuoti turite prisijungti.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.