Vyriausybė nutarė – nuo griovimo negelbės Kuršių nerijos neteisėtų statinių

„Institucijos negeba surasti kompromiso, todėl procedūra yra baigta. Nutarimo įsigaliojimo data yra kitų metų vasario 1 diena“, – žurnalistams Vyriausybėje sakė premjeras Saulius Skvernelis.

kaliningradas, kuršių nerija, pajūris, kaliningrado sritis, turizmas<br>D.Umbraso nuotr.
kaliningradas, kuršių nerija, pajūris, kaliningrado sritis, turizmas<br>D.Umbraso nuotr.
Daugiau nuotraukų (1)

Lrytas.lt

Nov 15, 2017, 4:20 PM, atnaujinta Nov 15, 2017, 4:52 PM

Jis aiškino, kad nugriovus pastatus savininkams atsiradusią žalą turėtų atlyginti institucijos, kurios leido statyti Kuršių nerijos aplinkosauginius reikalavimus pažeidžiančius statinius.

„Jeigu bus kreipiamasi į valstybę dėl žalos atlyginimo, tai žala bus atlyginama, kaip ir reikalauja įstatymai, iš valdininkų, priėmusių neteisėtus sprendimus, ir iš institucijų, kurios tame procese dalyvavo“, – sakė premjeras.

Anot jo, situacija Kuršių nerijoje verčia spręsti dėl leidimus išduodančių ir kontroliuojančių institucijų pertvarkos.

„Yra bendrieji planai, specialieji planai, kiekvienas prižiūri tam tikroje teritorijoje pagal savo specialųjį planą įvairius režimus, išdavinėja leidimus, nėra jie suderinti tarpusavyje, mes matome chaosą, nesusipratimą, galbūt reikėtų pažiūrėti ir tą pažiūrėsime, kaip šitas procesas turėtų būti efektyvus“, – aiškino S. Skvernelis.

Vyriausybė buvo nurodžiusi Kultūros ir Aplinkos ministerijoms iki spalio vidurio baigti derinti Kuršių nerijos nacionalinio parko tvarkymo plano korekcijas. Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba siūlė, kad šiek tiek adaptavus galėtų likti stovėti neteisėti statiniai, bet plano korekcijoms prieštaravo Kultūros paveldo departamentas. Jis sako, kad griauti ar pertvarkyti siūlomuose pastatuose paveldosaugos reikalavimai bei kultūros vertybių vertingosios savybės nėra pažeidžiamos, todėl jų visai nereikia griauti ar pertvarkyti. Kultūros paveldo departamentas siūlė rengti atskirą planą paveldosauginei teritorijai.

2012 metų birželį tuometinė Vyriausybė patvirtino Kuršių nerijos nacionalinio parko tvarkymo planą. Pagal jį UNESCO saugomoje Kuršių nerijoje buvo numatyta nugriauti penkis objektus, kai kuriuos iš jų sudaro po kelis statinius. Šiuo planu griovimui pasmerkti statiniai atsirado pagal leidimus, kuriuos teismai pripažino neteisėtai išduotais.

Vėliau buvusio premjero Algirdo Butkevičiaus Vyriausybė inicijavo plano pakeitimą – Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba plano korekcijas bando suderinti nuo 2015 metų rudens.

Iki šiol iš penkių griauti pasmerktų objektų nugriautas tik vienas – Juodkrantėje stovėjęs bendrovės „Meirona“ valdytas jachtų klubas ir žuvų restoranas. Tačiau vis dar stovi, pavyzdžiui, trys neteisėti moteliai Preilos g. 8b Preiloje, du viešbučiai adresu L.Rėzos g. 1 Juodkrantėje. Kai kurie pastatai pagal 2012 metų planą turi būti ne visiškai nugriauti, bet pertvarkyti, tai vis dar nepadaryta, pavyzdžiui, komplekse „Seklyčia“ Lotmiškio g. 1 Nidoje, pastatuose L.Rėzos g. 26A Juodkrantėje.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.