Turto bankas nekilnojamojo turto projektams skirs 65 mln. eurų

Valstybės nekilnojamąjį turtą valdanti ir jo priežiūrą užtikrinanti valstybės įmonė Turto bankas, įgyvendinant naujų pastatų statybos ir esamų modernizavimo darbus, šiemet planuoja skelbti pirkimų už 65 mln. eurų sumą. Bus perkamos architektų, techninių projektų rengimo, techninės priežiūros, rangos ir kitos paslaugos vystomiems projektams.

Valstybės nekilnojamąjį turtą valdanti ir jo priežiūrą užtikrinanti valstybės įmonė Turto bankas, įgyvendinant naujų pastatų statybos ir esamų modernizavimo darbus, šiemet planuoja skelbti pirkimų už 65 mln. eurų sumą.
Valstybės nekilnojamąjį turtą valdanti ir jo priežiūrą užtikrinanti valstybės įmonė Turto bankas, įgyvendinant naujų pastatų statybos ir esamų modernizavimo darbus, šiemet planuoja skelbti pirkimų už 65 mln. eurų sumą.
Turto banko generalinis direktorius M. Sinkevičius.
Turto banko generalinis direktorius M. Sinkevičius.
Daugiau nuotraukų (2)

Lrytas.lt

Jun 17, 2019, 10:23 AM

Pasak Mindaugo Sinkevičiaus, Turto banko generalinio direktoriaus, augant valstybės administracinio turto centralizacijos apimtims, vis aiškesni tampa institucijų poreikiai, tad daugėja projektų, gerinančių darbo sąlygas dirbantiems viešajame sektoriuje.

„Spartiname ir anksčiau pradėtų projektų įgyvendinimą, ir naujai suplanuotų. Šiemet jau 70 proc. valstybės administracinio turto bus valdoma centralizuotai, tad ryškėja institucijų poreikiai nekilnojamajam turtui – tiek naujiems projektams, tiek turimų pastatų modernizavimui. Taip pat įvertinome ir tai, kad rinkoje augant statybos darbų ir paslaugų įkainiams, delsimas brangintų projektus“, – sako M. Sinkevičius.

Prieš skelbiant rangos pirkimus, Turto bankas leis rinkos dalyviams susipažinti su objektų techniniais projektais ir kviečia aktyviai teikti pastabas tiek techninių projektų sprendiniams, tiek ir kvalifikaciniams reikalavimams. Pasak M. Sinkevičiaus, konsultacijų su rinka praktika pasiteisino, potencialius operatorius supažindinant su Vilniaus kongresų centro nuomos sąlygomis, kuomet buvo gautos vertingos pastabos, todėl nuspręsta ją išplėsti. Taip pat taip siekiama užtikrinti didesnį įgyvendinamų projektų skaidrumą, mažinant teisminių ginčų riziką.

Tęsiant Vilniaus kongresų centro rekonstrukciją (buvusių Vilniaus koncertų ir sporto rūmų), šiemet planuojama paskelbti nuomos ir rangos konkursus. Šiuo metu vyksta techninio projekto rengimas. Vilniaus kongresų centras turėtų grįžti į šalies kultūrinį gyvenimą 2022 m. pirmoje pusėje.

Įgyvendinant Valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI) naujojo pastato, į kurį persikels Vilniaus mieste išsidėstę VMI padaliniai, projektą, bus skelbiamas techninio projekto parengimo konkursas.

2019-2020 m. dėmesys bus skiriamas ir teismų pastatams. Vilniaus apylinkės teismo pastatas, esantis Laisvės pr. 79A ,Vilniuje, bus atnaujintas (projekto vertė 0,78 mln. Eur). Buvęs Klaipėdos vyriausiasis policijos komisariatas bus rekonstruotas ir pritaikytas Klaipėdos teismų poreikiams.

Turto bankas tai pat planuoja per 2019-2020 m. įgyvendinti Tauragės rajone, Sakalinės kaime, esančio kelio rekonstrukciją (0,99 mln. Eur); priešgaisrinio depo pastato, esančio Vilniaus R. Jankausko g. 2, rekonstravimą (2,78 mln. Eur); Kaune, Elektrėnų g. 12, Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentui priklausančio pastato rekonstravimą (1,5 mln. Eur); Vidaus reikalų ministerijai priklausančių pastatų – Žygimantų g. 8, Vilniuje (2,57 mln. Eur) ir Karaimų g. 73a, Trakuose (4,1 mln. Eur) – rekonstrukcijas.

Šiuo metu vyksta Vilniaus miesto 5-ojo policijos komisariato ir kelių policijos pastato naujojo pastato, kuris įsikurs Sietyno g. 24 Vilniuje, techninio projekto pirkimo procedūra. Patį projektą planuojama įgyvendinti iki 2022 m. trečiojo ketvirčio.

Turto bankas taip pat keturiuose projektuose – Vilniaus universitetinės ligoninės Santariškių klinikų Pediatrijos korpuso statyba, Valstybės saugumo departamento administracinio pastato statyba, Užsienio reikalų ministerijos administracinių pastatų, esančių J. Tumo-Vaižganto g. 2, Vilniuje rekonstrukcija ir Lietuvos Respublikos generalinio konsulato Gardine pastato statyba – dalyvauja kaip finansuotojas. Šie projektai finansuojami iš parduodamo valstybės turto, o pardavimą vykdo Turto bankas.

UAB „Lrytas“,
Gedimino 12A, LT-01103, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus webmaster@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2022 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.