Diskusijos dėl buvusio Lukiškių kalėjimo tęsiasi – įvardijo valstybės investicijas

Turto banko, įvairių ministerijų, Vilniaus miesto savivaldybės ir kitų suinteresuotų organizacijų atstovai aptarė tolesnius veiksmus, siekiant Lukiškių komplekso dalies panaudojimo edukacijai švietimo, kultūros, inovacijų ir technologijų srityse.

Turto banko, įvairių ministerijų, Vilniaus miesto savivaldybės ir kitų suinteresuotų organizacijų atstovai aptarė tolesnius veiksmus, siekiant Lukiškių komplekso dalies panaudojimo edukacijai švietimo, kultūros, inovacijų ir technologijų srityse.<br>T.Bauro nuotr.
Turto banko, įvairių ministerijų, Vilniaus miesto savivaldybės ir kitų suinteresuotų organizacijų atstovai aptarė tolesnius veiksmus, siekiant Lukiškių komplekso dalies panaudojimo edukacijai švietimo, kultūros, inovacijų ir technologijų srityse.<br>T.Bauro nuotr.
Daugiau nuotraukų (1)

Lrytas.lt

Sep 18, 2020, 1:10 PM, atnaujinta Sep 18, 2020, 1:10 PM

Susitikimo dalyviams buvo pristatyta birželį baigta Lukiškių galimybių studija. „Vieni svarbiausių lūkesčių kalbant apie šio objekto tolesnę veiklą – tai daugiafunkcionalumas ir atvirumas visuomenei, kartu išsaugant kultūros paveldą, galbūt įprasminant įvairius istorinius laikotarpius susijusius su šia vieta“, – sako Turto banko Lukiškių projekto kuratorė Inga Urbonaitė-Vadoklienė.

Pasak jos, dauguma komplekso pastatų, įskaitant jį juosiančią tvorą, saugomi, todėl jų pertvarkymo ir pritaikymo galimybės ribotos. Kita vertus, analogų ir sėkmingų projektų pasaulyje yra, tad yra iš ko pasisemti patirties.

„Mums tereikia susitarti, kaip dirbsime, kas ten veiks, kokios galimos visuomenei skirtos dalies valdymo formos ir veikimo modeliai“, – aiškina Turto banko atstovė.

Svarbu atkreipti dėmesį, kad Lukiškių pastatų kompleksas turės būti iš esmės atnaujintas ir pritaikytas visuomenės reikmėms. Nors pastatų būklė gera, tačiau reikalingas kapitalinis remontas, būtina iš esmės atnaujinti infrastruktūrą, kurios būklė itin prasta.

Skaičiuojama, kad valstybinės dalies vystymui prireiks apie 10,9 mln. eurų investicijų. Tad apsisprendžiant dėl patalpų skyrimo visuomenės reikmėms, būtina bus spręsti ir finansavimo šaltinių klausimą.

Šis pastatų kompleksas ir galimybė juose vykdyti veiklą itin patraukli įvairių sričių kultūros, meno, dizaino atstovams. Vykusiame pasitarime dalyvavę Lietuvos dizaino ir Lietuvos meno kūrėjų asociacijų atstovai išreiškė tvirtą pasiryžimą toliau dalyvauti plėtojant projektą.

Įvairūs renginiai, meniniai projektai, filmavimai Lukiškių komplekse vyksta ir šiuo metu, planuojama juos tęsti ir patalpas perėmus Turto bankui. Tuo tikslu planuojama skelbti laikino Lukiškių komplekso operatoriaus konkursą.

Šiuo metu Lukiškių kalėjimo pastatų kompleksas vis dar priklauso Kalėjimų departamentui, tačiau iki metų pabaigos Vyriausybės nurodymu turėtų būti perduotas valdyti Turto bankui.

Primename, jog LR Vyriausybė įpareigojo Švietimo, mokslo ir sporto ministeriją, Kultūros ministeriją, Ekonomikos ir inovacijų ministeriją, dalyvaujant Vilniaus miesto savivaldybei, iki 2020 m. lapkričio 1 d. pateikti Vyriausybei pasiūlymus dėl Lukiškių kalėjimo komplekso dalies, kuri nebus parduodama ar išnuomojama, panaudojimo edukacinei veiklai plėtoti švietimo, kultūros, inovacijų ir technologijų srityse.

Tęsiant darbą artimiausią mėnesį vyks atskiri susitikimai su suinteresuotomis grupėmis, siekiant išgvildenti realų galimą ilgalaikės veiklos bei finansavimo modelį.

Pernai uždaryto Lukiškių kalėjimo kompleksą sudaro daugiau nei 17 tūkst. kv. m pastatų ir daugiau nei 2 hektarai žemės. Turto bankas vertino penkis Lukiškių kalėjimo vystymo scenarijus.

Pagal pasirinktą scenarijų, ligoninės pastatus (3 400 kv. m) ir sklypą numatoma parduoti už maždaug 6 mln. eurų viešame aukcione, visuomeninę dalį (4 231 kv. m) panaudoti edukacinėms veikloms, o likusią dalį (14 531 kv. m) išnuomoti viešojo nuomos konkurso būdu.

Spauskite mygtuką „VISI KOMENTARAI“ ir reikškite savo nuomonę.

UAB „Lrytas“,
Gedimino 12A, LT-01103, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus webmaster@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2021 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.