Pakaunėje dairosi vietos maldos namams, tačiau savivaldybė labiau nori darželių

Kauno arkivyskupija ieško galimybių statyti naujus maldos namus. Kadangi sparčiai augančiose Užliedžių, Vijūkų, Romainių, Romainių Kaimelės ir Giraitės gyvenvietėse gyvena maždaug 20–25 tūkst. žmonių, šios teritorijos galėtų sudaryti naują parapiją.

Kauno arkivyskupija ieško galimybių statyti naujus maldos namus. Kadangi sparčiai augančiose Užliedžių, Vijūkų, Romainių, Romainių Kaimelės ir Giraitės gyvenvietėse gyvena maždaug 20–25 tūkst. žmonių, šios teritorijos galėtų sudaryti naują parapiją.<br>M.Patašiaus nuotr.
Kauno arkivyskupija ieško galimybių statyti naujus maldos namus. Kadangi sparčiai augančiose Užliedžių, Vijūkų, Romainių, Romainių Kaimelės ir Giraitės gyvenvietėse gyvena maždaug 20–25 tūkst. žmonių, šios teritorijos galėtų sudaryti naują parapiją.<br>M.Patašiaus nuotr.
Daugiau nuotraukų (1)

Birutė Mačienė, ELTA

Apr 2, 2021, 9:42 AM

Apie naująjį sielovados centrą su maldos namais šią savaitę diskutavo Kauno arkivyskupas metropolitas Kęstutis Kėvalas ir Kauno rajono meras Valerijus Makūnas. Padėkojęs merui ir rajono savivaldybės tarybai už paramą atstatant sudegusias Paštuvos šv. Barboros bei Kulautuvos Mergelės Marijos Vardo bažnyčias, arkivyskupas kartu pastebėjo, kad sielovados poreikis jaučiamas ir gausiose priemiestinėse gyvenvietėse.

K. Kėvalo teigimu, iki šiol tų gyvenviečių tikintieji į Mišias ar dėl kitų dvasinių patarnavimų vykdavo į aplinkines parapijas. Dalis vyresnio amžiaus gyventojų naudojosi Romainių koplyčia, tačiau šios patalpos buvo privatizuotos.

„Kauno arkivyskupijos kunigų taryboje svarstėme naujos parapijos steigimo ir bažnyčios statybų galimybes, tačiau iškilo žemės sklypo klausimas“, – pasakojo arkivyskupas. V. Makūnas pastebėjo, kad Kauno rajone beveik neliko laisvos valstybinės žemės, tačiau pažadėjo šį klausimą atidžiai apsvarstyti. Jis pabrėžė, kad Bažnyčios ir savivaldybės partnerystė ypač svarbi dabar, kai pandemija atnešė į gyvenimą daug įtampos ir sumaišties.

„Ir Bažnyčia, ir savivalda siekia, kad vietos bendruomenės būtų darnesnės, saugesnės, labiau susitelkusios. Kartu sprendžiame socialines problemas, rūpinamės kultūros paveldu“, – tvirtino V. Makūnas. Klausimas, kurioje seniūnijos vietoje galėtų iškilti naujoji bažnyčia, kol kas lieka atviras, tačiau ir meras, ir arkivyskupas sutarė, kad maldos namų statyba turėtų sutelkti bendruomenę bei atnešti daugiau darnos į šį kraštą.

Kauno rajono savivaldybei, pasak mero patarėjo Edmundo Mališausko, šiuo metu neatidėliotinai tenka spręsti opią darželių problemą, kadangi Užliedžių seniūnijoje kuriasi daug jaunų šeimų.

Pernai Užliedžiuose buvo pastatyti šešių grupių, o Giraitėje – trijų grupių moduliniai darželiai. Pabaigus Užliedžių daugiafunkcio centro rekonstrukciją, jame įsikurs laisvalaikio salė, biblioteka ir pradinė mokykla. Greta pastato savivaldybė nupirko du sklypus, kuriuose bus įrengtos laisvalaikio zonos. Vieno hektaro parką planuojama įrengti ir Giraitėje.

UAB „Lrytas“,
Gedimino 12A, LT-01103, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus webmaster@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2023 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.