Planas jau yra
Prieš metus viešojoje erdvėje pranešta už kone milijoną eurų parduodamą, vilniečiams puikiai žinomą, pastatą
Kalvarijų gatvėje. 1954 metų statybos, dviejų aukštų, įdomaus eksterjero pastatas, puoštas kolonomis, renovuotas 2002 metais. Įspūdingai retro stiliumi įrengtas bei teatro dekoracijomis puoštas patalpų interjeras sukuria intriguojančią vidaus aplinką, tuomet rašyta skelbime.
Tuometis
kino teatras pastatytas pagal tipinį projektą (Lietuvoje tokių pastatų buvo 6, net 3 iš jų Vilniuje, o buvusioje Sovietų Sąjungos teritorijoje daugiau kaip 300).
Žinoma, kad šį pastatą įsigijo „Ribas Holdings“ vadovas Patrikas Ribas ir bendrovės „SPV-11“ vadovas Arūnas Elsteris.
Kaip pasakojo P. Ribas, pirmiausia ketinama sutvarkyti didesnio nei 1000 kv. m ploto pastato fasadą, pamatus, atkurti ankstesnių darbų metu paslėptas langų angas, sutvarkyti aplinką, kad ši būtų ne tik patogesnė, bet ir žalesnė. Nemažai darbų suplanuota ir pastato viduje – atkuriant autentiką, interjere planuojama įpinti ir modernių elementų. Ateityje jame veiks aukšto lygio restoranas ir kaip iki šiol toliau vyks renginiai: konferencijos, šventės, koncertai.
P. Ribui, šis pastatas buvo gerai žinomas, todėl jį atverti visuomenei bus ne tik privilegija, bet ir malonumas.
„Šis pastatas yra paveldo objektas, tai ne gąsdina, o motyvuoja. Išsaugoti autentiškas detales, atgaminti, kas buvo prarasta ar sunaikinta, tai yra mūsų artimiausi planai“, – sako P. Ribas.
Paskutinį kartą klubas „Legendos“ rekonstruotas 2002 metais, tad neabejojama: reikės įdėti daug darbo ir pastangų, kad jis būtų sutvarkytas, kone sudėtingiausias iššūkis – fasadų tvarkybos darbai.
2002-aisiais, pritaikant erdves kavinei-klubui, buvo pertvarkyta pagrindinės salės erdvė, įrengtos kolonos, balkonai, perdanga. Įrengta pastogė su plokštuminiais stoglangiais, pakeista šiaurinės dalies stogo forma, panaikinti kai kurie išorės dekoro elementai, kapiteliai.
„Ketiname atgaivinti aplink pastatą esančią teritoriją
Kalvarijų gatvėje. Šioje sostinės dalyje nėra aukšto lygio restorano, norisi, kad tokios vietos būtų kuriamos ne tik Senamiestyje, bet ir toliau nuo jo – kiekvienam žmogui, kiekvieną dieną“, – paaiškino P. Ribas.
Pašnekovas pripažįsta: jį žavi išskirtinė architektūra ir sudėtingi projektai, kuomet reikia įdėti daugiau žinių, širdies ir pastangų, skirti ypatingą dėmesį detalėms.
Turi patirties, tad dvejonių nebuvo
Bendrovės „SPV-11“, plėtojančios išskirtinius projektus „Kosciuškos 34“ ir „Reformatų rūmai“, vadovas A. Elsteris patvirtina: įmonės specializacija – istorinių pastatų gaivinimas ir pritaikymas šiandienos poreikiams.
Nors nėra lengva: gauti leidimus, projektą suderinti su atsakingomis institucijomis, sulaukti paveldosaugininkų pritarimo, o tvarkybos darbai taip pat užtrunka gerokai ilgiau nei rekonstrukcijos ar naujos statybos projektų, „SPV-11“ pasirinktas kelias – įgyvendinti neeilinius projektus.
Kalbant apie pastato būklę, pašnekovo žodžiais, nemažai sunaikintų detalių, elementų reikės atkurti: „Tai, ką matome originaliame projekte, istorinėse nuotraukose, kuomet pastatas buvo pastatytas ir tai, kas dabar yra realybėje – praradimų daug.“
Šiame objekte saugomi: įėjimo portalas, šoninės kolonos, langų forma, angos, karnizas.
Projektą planuojama įgyvendinti iki 2024 metų pradžios.