Šio Klaipėdos daugiabučio nuotekos teka tiesiog į srutų duobę: ar ir netoli gyvenantis meras neturi kanalizacijos?

Melnragės gyventoja Galina Česienė sako ne pirmus metus vargstanti dėl buitinių nuotekų. Daugiabutis, kuriame ji gyvena, neprijungtas prie miesto kanalizacijos tinklų. Srutos kaupiasi duobėje, baudomis jau grasina ir aplinkosaugininkai.

Šio Smilgų gatvėje Melnragėje esančio daugiabučio nuotekos kaupiasi tiesiog duobėje kieme prie namo.<br>Vitos Jurevičienės nuotr.
Šio Smilgų gatvėje Melnragėje esančio daugiabučio nuotekos kaupiasi tiesiog duobėje kieme prie namo.<br>Vitos Jurevičienės nuotr.
Daugiau nuotraukų (1)

Edgaras Valeckas

Nov 24, 2022, 1:03 PM

„Jau penkerius metus žada, kad iki namo Smilgų gatvėje, kuriame keturi butai, nuties kanalizaciją“, – „Vakarų ekspresui“ guodėsi jau į devintą dešimtį įkopusi senjorė. Ji stebisi, kad mieste esančio daugiabučio nuotekos turi sutekėti tiesiog į srutų duobę.

„Aplinkosaugininkai pradėjo lankytis, grasina baudomis už taršą. Sumokėjau 80 eurų, kad fekalijas iš duobės išsiurbtų“, – savo vargais dalijasi G. Česienė.

Ji teigia pavargusi varstyti pastatą administruojančios bendrovės duris, o telefonu su ja niekas nebendrauja. Kreipėsi ji ir į bendrovę „Klaipėdos vanduo“. „Kiek žinau, Melnragėje ir Klaipėdos meras gyvena. Ar jis taip pat neturi kanalizacijos?“ – klausia G. Česienė.

AB „Klaipėdos vanduo“ atstovė Gintarė Butkienė sako, kad namo problema yra žinoma. „Šią vasarą buvo išduotos sąlygos namo prijungimui prie miesto nuotekų tinklų“, – sako įmonės atstovė.

Minėto namo situacija yra sprendžiama, tačiau tai dar šiek tiek užtruks. Kaimyninio sklypo savininkai nesutinka, kad namas būtų prijungtas prie jų sklype esančių tinklų. Todėl reikia nutiesti papildomą miesto nuotekų tinklų atkarpą.

„Apie 200 metrų naujos trasos. Rangos konkursas darbams atlikti jau įvykęs, tačiau dėl rangovo yra iškilusių problemų, kurios sprendžiamos“, – tiksliai negali įvardinti problemos sprendimo terminų G. Butkienė.

Tačiau „Klaipėdos vanduo“ nuotekų vamzdį pasirūpins nutiesti tik iki namo. Patys gyventojai turės prijungti savo butų nuotekų tinklus į bendrą sistemą.

„Tegul tik greičiau atveda vamzdį iki namo, o aš jau rasiu, kas man jį prijungs“, – sako G. Česienė.

Klaipėdos savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Andrius Dobranskis primena, kad savivaldybė kompensuoja dalį lėšų, sumokėtų už projektą ir vandens bei nuotekų sistemos prijungimą prie centralizuotų miesto tinklų.

„Gyventojai turi kreiptis raštu. Išnagrinėjus dokumentus priimamas sprendimas skirti kompensaciją“, – sako A. Dobranskis.

Anot jo, kompensuojama 50 procentų išlaidų, bet ne daugiau nei 1 000 vienam projektui.

Kadangi namas yra daugiabutis, kreiptis dėl kompensacijos gali visų keturių namo butų savininkai.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.