Planus steigti Suvalkijos nacionalinį parką aptars vietoje: vyks keli susitikimai su gyventojais

Aplinkos ministras Simonas Gentvilas ketvirtadienį su vietos gyventojais aptars planus dėl Suvalkijos (Sūduvos) nacionalinio parko steigimo.

Aplinkos ministras Simonas Gentvilas ketvirtadienį su vietos gyventojais aptars planus dėl Suvalkijos (Sūduvos) nacionalinio parko steigimo.<br>AM nuotr.
Aplinkos ministras Simonas Gentvilas ketvirtadienį su vietos gyventojais aptars planus dėl Suvalkijos (Sūduvos) nacionalinio parko steigimo.<br>AM nuotr.
Daugiau nuotraukų (1)

Lrytas.lt

2023-01-12 08:50

Susitikimai vyks Kudirkos Naumiestyje bei Vištytyje, juose laukiami Šakių, Vilkaviškio rajonų bei Kalvarijos savivaldybių gyventojai, pranešė Aplinkos ministerija.

Ministerija yra paskelbusi, kad nepradės nacionalinio parko planavimo, kol pokyčių neaptars su vietos bendruomenėms, gyventojams nerimaujant dėl ūkininkavimo, statybų galimybių.

Pasak Aplinkos ministerijos, kad nacionalinio parko statuso suteikimas šiai teritorijai leistų išsaugoti unikalų Sūduvos slėniuotų ir molingų lygumų, plynaukštės, ežeruoto kalvyno kraštovaizdį, Suvalkijos simbolio – Šešupės upyną, gamtines ekosistemas, Lietuvos istorijai svarbų Sūduvos etninės srities paveldą, kultūrą, istoriją.

Suvalkijos (Sūduvos) etnografinis regionas yra vienintelis etnografinis regionas, iki šiol neturintis nacionalinio parko.

Ministerija pažymi, kad šiuo metu potencialaus Suvalkijos (Sūduvos) nacionalinio parko ribose jau yra 60 proc. esamų saugomų teritorijų – Vištyčio regioninis parkas, keturi draustiniai, du gamtos paveldo objektai, taip pat aštuonios „Natura 2000“ teritorijos, kuriose galioja veiklą saugomose teritorijose reglamentuojantys teisės aktai.

Žadama, kad vietos gyventojai, bendruomenės taip pat galės dalyvauti planavimo procese, jis bus viešas, jie galės teikti pasiūlymus planavimo dokumentui, pavyzdžiui, numatant rekreacinę zoną, statybos galimybes ir pan. Savininkai bus informuojami registruotais laiškais apie planuojamus pakeitimus.

Nacionaliniai parkai steigiami nacionalinės svarbos gamtiniam ir kultūriniam kraštovaizdžiui išsaugoti, jie reprezentuoja etnografinio regiono savitumus

Gruodžio pradžioje Vyriausybė pritarė Suvalkijos (Sūduvos) nacionalinio parko planavimo schemos rengimo pradžiai ir planavimo tikslams. Numatoma, kad Suvalkijos (Sūduvos) nacionalinis parkas preliminariai galėtų užimti iki 35 tūkst. ha plotą.

Iš viso Suvalkijos nacionalinis parkas užimtų nuo 30 iki 35 tūkst. ha plotą. Anksčiau ministerija skelbė, kad Suvalkijos nacionalinis parkas turėtų būti įsteigtas 2024 metais.

Šio parko įsteigimas planuotas dar prieš 20 metų, tačiau darbai buvo sustabdyti dėl saugomų teritorijų įstatymo nuostatų, susijusių su sklypų skaidymu dalimis.

Įsteigus Suvalkijos nacionalinio parką, bendras Lietuvos saugomų teritorijų plotas siektų 18,61 procento.

Norėdami komentuoti turite prisijungti.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.