Nekilnojamojo turto plėtros įmonė „Eriadas“ ir uždarojo tipo informuotiesiems investuotojams skirta investicinė bendrovė „DIFF Develop“ šių metų vasarį įsigiję buvusį ERGO centrinio biuro pastatą Vilkpėdės rajone, jo vietoje planuoja statyti modernų trijų pastatų kompleksą.
„Su architektų komanda siekėme, kad šis projektas taptų dar vienu impulsu Vilkpėdės rajono atgimimui ir praturtintų buvusio gamyklinio rajono teritoriją kokybiškai nauja architektūra.
Naujajame projekte atsispindi pusiausvyra tarp Vilkpėdės charakterio išsaugojimo ir pritaikymo prie šiuolaikinių vietos poreikių, atsižvelgiama į likusias pramoninio komplekso struktūras ir įtraukiami modernūs dizaino sprendimai. Ši miesto dalis turi didelį potencialą, yra apsupta gamtos, todėl požiūris į sprendimus buvo atsargus ir pagarbus“, – kalba įmonės direktorė Vita Žutautaitė.
Pirmajame projekto etape suplanuotas 4–8 aukštų administracinės paskirties pastatas, kurio bendrasis antžeminis plotas sieks 15 310 kv. m, iš jų administracinių patalpų plotas 12 997 kv. m, o komercinių patalpų plotas – 2 313 kv. m.
Antruoju etapu planuojamas 6–9 aukštų administracinės paskirties pastatas, kurio bendrasis antžeminis plotas bus 13 864 kv. m, iš jų administracinių patalpų plotas sudarys 12 503 kv. m, o komercinių patalpų plotas – 1 361 kv. m.
Trečiuoju etapu planuojama statyti 8–9 aukštų „
co-living“ kompleksą su 234 apartamentais, kurio bendrasis antžeminis plotas bus 6 987,80 kv. m.
Projekto požeminiuose aukštuose planuojama įrengti tris automobilių saugyklas atitinkamai 253, 239 ir 88 automobiliams. Pastatuose projektuojamos pažangios technologijos, apimančios išmaniąsias automatizuotos klimato kontrolės, apšvietimo ir saugumo sistemas. Ant pastatų stogų numatoma sumontuoti saulės baterijas.
Planuojama, kad
statybos leidimai projektui bus gauti 2025 m. II ketvirtį.
Projekto architektai pastatų fasadams numatė išliekamąją vertę suteikiančias ilgaamžes natūralias medžiagas, tokias kaip raudonos plytos, keramika bei rūdintas metalas.
Pirmenybė projekte teikiama natūraliam apšvietimui ir energijos vartojimo efektyvumui, integruojant ekologiškas medžiagas ir energiją taupančias sistemas.
Atviro pirmojo aukšto dizainas jungs vidines erdves su išorine aplinka bei sukurs betarpišką jungtį tarp vidaus ir lauko erdvių. Pirmus pastatų aukštus planuojama skirti komercijai – kavinėms ar parduotuvėms.
Tarp žaliųjų salelių bus kuriamos viešosios erdvės bendruomenės kultūriniams ir socialiniams susibūrimams, kurios praturtins rajono kasdienį gyvenimą.
Pristatomus projektinius pasiūlymus parengė architektūros studija „Cloud architektai“.