Bene gražiausioje vietoje kylančios įspūdingos vilos išgąsdino kauniečius: kaip dabar gyvensime?

2025 m. vasario 17 d. 09:58
Nugriovus garsaus restorano likučius vienoje gražiausių Kauno vietų – ant Žaliakalnio šlaito – kyla trys nauji namai. Neseniai buvo užtverti greta esantys laiptai, todėl gyventojai išsigando, kad ir jų neliks.
Daugiau nuotraukų (2)
Miesto centre gyvenantys ar besimokantys kauniečiai į Radastų gatvėje esančią „Ąžuolyno“ biblioteką keliauja arba iš jos grįžta į miesto centrą laiptais, nes šis kelias – patogus ir trumpas.
Tačiau neseniai šie laiptai buvo užtverti – ant tvoros pakabintame skelbime pranešama, kad vyksta laiptų remonto darbai.
Visai greta laiptų Kauko alėjos pradžioje šiuo metu statomi trys daugiabučiai, kurie pavadinti „Kauko vilomis“.
Nauji namai kyla toje vietoje, kur tarpukariu stovėjo architekto Felikso Vizbaro vila, sovietmečiu paversta „Kauko“ restoranu.
Vėliau išskirtinis pastatas ilgai buvo apleistas ir pagaliau nugriautas.
Kauniečiai sunerimo, kad pamėgti laiptai taip pat bus ne atnaujinti, o išardyti.
„Kyla įtarimų, kad ponams, kurie gyvens „Kauko vilose“, nepatiks, jog pro pat jų sklypą vaikščios kiti žmonės.
Teigiama, kad laiptai remontuojami, bet gal tuo tik prisidengiama ir paaiškės, jog laiptų čia iš viso nereikia, ir jie bus panaikinti“, – svarstė kaunietė Ramunė.
„Kauko vilų“ statybos techninę priežiūrą vykdančios bendrovės „Contestus“ projektų vadovė Ligita Kavaliauskienė nuramino, kad laiptai išliks.
„Pastebime, kad vykstant kokiems nors pokyčiams žmonės bijo, jog bus pažeisti jų interesai.
Šie laiptai jau gerokai apgriuvę. Kadangi greta iškils nauji gražūs namai, norime atnaujinti ir laiptus“, – sakė projektų vadovė.
L.Kavaliauskienė tikino, kad kai darbai baigsis, laiptais ir vėl galės naudotis visi norintieji.
Kauno savivaldybės Miesto tvarkymo skyriaus vedėjas Aloyzas Pakalniškis patvirtino, kad savivaldybė „Kauko vilų“ statybų priežiūrą atliekančiai bendrovei davė leidimus laiptus užtverti ir juos remontuoti.
„Laiptus suremontuoti planuojama iki balandžio mėnesio.
Kol kas visi praeiviai gali naudotis šalia esančiais patogiais Kauko laiptais“, – sakė A. Pakalniškis.
KaunasŽaliakalnisNamai
Rodyti daugiau žymių

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2026 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.