Jame ateitis veikia jau dabar. Mat A++ energetinės klasės gamybinės paskirties pastatas su biurais pasižymi aukščiausiais ekologiniais standartais ir nulinės CO₂ emisijos veikimu.
Išskirtinio dizaino pastatas yra maksimaliai energetiškai nepriklausomas – šildymui ir vėsinimui naudoja geoterminį šildymą ir saulės energiją. Tad net nutrūkus elektros tiekimui, žiemos sezonu gali būti šildomas ilgiau nei savaitę.
Negana to, jame įrengta 3,3 MWh talpos elektros energijos kaupimo sistema, užtikrinanti autonominį veikimą iki vieno mėnesio be išorinio elektros tiekimo.
Tokių pastatų Lietuvoje daugiau nėra – tai pirmasis pramoninis pastatas, kuriame visa reikalinga elektros energija pagaminama vietoje.
Ekspertai vardija, kad net 850 kW galios saulės elektrinė dengia pastato fasadą ir stogą, o šildymo funkciją atlieka 80 geoterminių gręžinių, įkastų į 130 m gylį.
Dar viena ypatybė, išskirianti šį pastatą iš kitų, yra naujos kartos geoterminiai šilumos siurbliai, kurie iš 1 kWh elektros pagamina iki 5 kWh šilumos energijos. Čia taip pat įrengta 20 vėdinimo sistemų su šilumogrąža bei energijos kaupimo sistema, palaikanti šildymo, vėsinimo funkcijas ir avarinį apšvietimą.
Centras skirtas mokslo, aukštųjų technologijų, medicinos ir farmacijos inovatoriams. Jame įsikūrė tokios pažangios įmonės kaip „SoliTek“, „Nomands“, „LT Biotech“ ir „Caszyme“, vykdančios mokslinius tyrimus ir technologijų vystymą.
Svarbus žingsnis žengtas ir baterijų gamyboje. „Verslo ir inovacijų centre“ įsikūrusi „SoliTek“ atidarė pirmąją Baltijos šalyse išmaniųjų baterijų „Nova“ gamybos liniją. Šios baterijos sukurtos siekiant užtikrinti didesnę energetinę nepriklausomybę – jos leidžia vartotojams kaupti ir efektyviai naudoti elektros energiją.
„Verslo ir inovacijų centras“ nėra tik statinys – tai realus pavyzdys, kaip gali atrodyti ateities pramonė: autonomiška, žalia ir nepriklausoma. Pasitelkdama tarptautinius partnerius, „SoliTek“ sukūrė tvarią, saugią, aukštos kokybės ir išmanią baterijų sistemą, kurią dabar gamina naujoji linija. Jos metiniai pajėgumai siekia 350 MWh, o ateityje planuojama plėtra iki 1,5 GWh.
Čia susijungia mokslas, energetika ir technologijos, o vietoje teorinių – veikiantys sprendimai.