Parodos "Resta" organizatoriai pažadėjo: kiekvienas lankytojas ras tai, kas naudinga jam

 Lietuvos parodų ir kongresų centre „Litexpo“ balndžio 25 dieną prasidėjo didžiausia Baltijos šalyse tarptautinė statybų paroda RESTA. Šiemet ji surengta jau 25-tą kartą. Jubiliejinėje parodoje kiekvienas lankytojas tikrai atras sau naudingos ir praktiškos informacijos.

 Organizatorių nuotr.
 Organizatorių nuotr.
 Organizatorių nuotr.
 Organizatorių nuotr.
 Organizatorių nuotr.
 Organizatorių nuotr.
 Organizatorių nuotr.
 Organizatorių nuotr.
 Organizatorių nuotr.
 Organizatorių nuotr.
 Organizatorių nuotr.
 Organizatorių nuotr.
 Organizatorių nuotr.
 Organizatorių nuotr.
 Organizatorių nuotr.
 Organizatorių nuotr.
 Organizatorių nuotr.
 Organizatorių nuotr.
 Organizatorių nuotr.
 Organizatorių nuotr.
 Organizatorių nuotr.
 Organizatorių nuotr.
 Organizatorių nuotr.
 Organizatorių nuotr.
 Organizatorių nuotr.
 Organizatorių nuotr.
 Organizatorių nuotr.
 Organizatorių nuotr.
 Organizatorių nuotr.
 Organizatorių nuotr.
 Organizatorių nuotr.
 Organizatorių nuotr.
 Organizatorių nuotr.
 Organizatorių nuotr.
 Organizatorių nuotr.
 Organizatorių nuotr.
Daugiau nuotraukų (18)

Lrytas.lt

Apr 25, 2018, 3:10 PM

Internete galima atrasti ne visą reikalingą informaciją

Pasak ekspertų, paroda RESTA buvo ir išlieka statybos sektoriaus atspindžiu. „Per trumpą laiką vienoje vietoje paroda leidžia susipažinti su statybų naujovėmis, pajusti tendencijas. Ji ne tik leidžia išsirinkti ar įsigyti reikiamus produktus ir sprendimus, bet kartu atlieka ir švietėjišką misiją“, – teigia Lietuvos statybininkų asociacijos prezidentas Dalius Gedvilas.

„Man RESTA asocijuojasi su pavasariu, su statybininkų švente, kada mes galime tiesiogiai kalbėtis su savo auditorija, susitikti su žmonėmis, išgirsti, kokie jų poreikiai, norai, kuo jie gyvena. Labai dažnai atrodo, kad planuodami naujas statybas žmonės internete gali gauti visą informaciją, bet vis tiek nori ateiti į parodą, pamatyti bei pasikalbėti gyvai ir aptarti konkretų sprendimą“, – esminius parodos privalumus išskiria „Paroc“ rinkodaros vadovė Baltijos šalims Audronė Endriukaitytė.

Įmonė parodoje dalyvauja nuo pat jos pradžios. „RESTA tarsi statybininkų Meka. Statybininkai čia susirenka pabendrauti vieni su kitais, išvysti rinkos naujoves. Na, ir tiesiog draugiškai pabūti kartu, pasidalinti patirtimi, pamatyti, ką rodo ir daro mūsų konkurentai. Tai vėlgi yra savotiška varomoji jėga“, – patirtimi dalijasi A. Endriukaitytė.

Ypač svarbų vaidmenį atlieka ir parodoje vykstantys renginiai, konferencijos, kurių dėka parodos lankytojai gali papildyti savo žinių bagažą, praplėsti akiratį. Šiemet jų vyksta net kelios: tarptautinė konferencija „Universalus dizainas. Patogus gyvenimas žmonėms – naujos galimybės verslui“; „Skaitmeninė statyba 2018. Vilnius“, kurioje bus apžvelgtos informacinio statinių modeliavimo BIM diegimo aktualijos Lietuvoje, pristatyta geroji išmaniųjų miestų kūrimo praktika ir pan.

Paroda prisideda prie pokyčių statybų sektoriuje

„Statybininkams ir visam statybų verslui labai sunku įsivaizduoti pavasarį be RESTOS. Ji lydi mus praktiškai visą mūsų nepriklausomybės laikotarpį. RESTA prasidėjo tuo sunkiu metu, kada mums reikėjo parodyti daugybę naujų technologijų, kurios ateina į Lietuvą, o čia jų dar nebuvo. Šiandien mes jau matome visiškai kitokią RESTĄ.

Per ketvirtį amžiaus statybų sektorius tiek Lietuvoje, tiek ir pasaulyje stipriai progresavo technologine prasme. Statybų pramonė daugiausia proveržio padarė kurdama ir įgyvendindama energiškai efektyvių pastatų statybos technologijas, plėtodama skaitmeninės statybos sprendinius. Tokia kryptis iš dalies yra nulemta pasaulinio atšilimo grėsmių ir energinio efektyvumo judėjimo populiarėjimo“, – apie pokyčius statybos sektoriuje kalba A. Endriukaitytė.

„Pirmaisiais nepriklausomybės metais Lietuvos statybos sektorius daugiausia gyveno iš valstybinių užsakymų. Vėliau vis daugėjo privačių arba verslo statybų, kurios šiandien sudaro labai svarbią sektoriaus dalį. Kartu su privačių statybų augimu, didėjo ir reikalavimai statybai, naudojamoms medžiagoms, taikomiems sprendimams. Skaičiavimai, investicijų atsipirkimas ir kokybės siekis paskatino statybos proceso dalyvius, medžiagų gamintojus pasitempti. Užsakovų lūkesčiai auga, todėl aktyviai yra ieškoma naujų sprendimų, gerųjų praktikų. Technologijų proveržis jau stipriai pakeitė ir vis dar keičia statybą“, – pritaria ir Lietuvos statybininkų asociacijos prezidentas Dalius Gedvilas.

Galimybė pakliūti į tarptautinę rinką

„Grinduva“ yra bendra Lietuvos ir Čekijos įmonė. 1997 metų birželį ją įkūrė trys lietuviai – Antanas Minkevičius, Česlovas Daugėla, Julius Žukas bei čekai, kurie jau sėkmingai veikė savo rinkoje. Naudingas kontraktas įvyko būtent parodoje RESTA, kurioje čekai dairėsi perspektyvių įmonių.

Tiesa, tapti lygiaverčiais partneriais prireikė laiko. „Grinduva“ darbuotis pradėjo turėdama 3 darbininkus – čekai atsiuntė įrangą, alytiškiai išsinuomojo patalpas. Pirmuoju objektu tapo Marijampolės cukraus fabrikas. Trijų darbininkų neužteko, atvažiavo dar du čekai.

„Pradžia buvo tikrai sunki. Reikėjo labai pasitempti iš technologinės pusės – ieškoti įvairių kompromisų ir būdų tobulėti. Tačiau gavome profesionalią įrangą, siųsdavome darbuotojus tobulėti į Čekiją, sulaukdavome partnerių vizitų Lietuvoje ir pamažu tapome lygiaverčiais partneriais. Atkaklumas padėjo – esame rinkoje jau 20 metų ir kiekvienais metais galime pasigirti pajamų augimu“, – laiku priimtu teisingu sprendimu džiaugėsi vienas iš pagrindinių įmonių įkūrėjų Antanas Minkevičius.

Tačiau čekų rizika atsipirko. „Nusprendėme dirbti su lietuviais, nes tuo metu jų mentalitetas buvo artimiausias, atstumas verslui vystyti – racionalus ir galėjome susikalbėti, nes dar dauguma mokėjo rusų kalbą. Tuo metu nebuvo populiaru mokytis anglų kalbos, tad kalbėjimas ta pačia kalba buvo labai didelis privalumas. Žinoma, lietuvių darbštumas – taip pat nenuginčijamas. Jeigu ne susitikimas parodoje – šis kontraktas tikriausiai nebūtų įvykęs“, – kalbėjo „Grinduva“ bendrasavininkas čekas Alois Plaček.

Kiekvienas lankytojas galės atrasti tai, kas naudinga jam

Jubiliejinė paroda RESTA vyks Lietuvos parodų ir kongresų centre „Litexpo“ balandžio 25-28 d. Tai – didžiausia Baltijos šalyse statybų paroda, skirta visiems statantiems, remontuojantiems ir renovuojantiems. Parodoje pristatomi skaitmeniniai sprendimai ir statybų sektoriaus naujovės, medžiagos, įranga ir įrankiai bei aplinkotvarkos tendencijos.

„Kviečiame apsilankyti ir tradicinėje sodinukų mugėje. Viena iš laukiančių įdomybių – topiariai – augalai, suformuoti pagal griežtas formas pasitelkiant dekoravimo meną. Be to, mugės metu bus galima įsigyti vynuogių, šilauogių, riešutmedžių sodinukų, prieskoninių augalų, sukulentų, sumedėjusių bijūnų, netradicinių rožių daigų, vandens telkinių želdinimui skirtų augalų ir kitų sodinukų. Galėsite ne tik gyvai padiskutuoti ir gauti patarimų iš sodininkų, bet ir įvertinti lauko ekspozicijoje demonstruojamus išmaniuosius šiltnamius, robotus-žoliapjoves ir kitus naujausius sprendimus“, – sako „Litexpo“ projektų vadovė Indrė Reimorienė.

Taip pat visos parodos metu vyks „Skulptūrų parko“ ekspozicija, kurioje – net apie 200 eksponatų. Be to, lauks įrengta rekordiškai ilga ir originali terasa, kurioje balandžio 28 d. (šeštadienį) bus surengti Lietuvoje jau prigiję vėlyvieji pusryčiai. Juose bus siekiama rekordo: ant 13 m. ilgio lentų terasos bus kepamas 3 m ilgio dešrainis.

Parodoje RESTA šiemet dalyvauja 500 įmonių iš 19 valstybių: Lietuvos, Baltarusijos, Belgijos, Čekijos, Danijos, Estijos, Graikijos, Ispanijos, Italijos, Latvijos, Lenkijos, Norvegijos, Rusijos, Slovakijos, Suomijos, Šveicarijos, Ukrainos, Vengrijos ir Vokietijos.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.