Paskaičiavo, kiek kils elektros tiekimo kaina nepasirinkusiems jos tiekėjo: laiko liko visai nedaug

Artėjant terminui, kuomet visi namų ūkiai, kurie per metus suvartoja nuo 1000 iki 5000 kilovatvalandžių elektros, ir per mėnesį moka 15-70 eurų, turi pasirinkti nepriklausomą elektros tiekėją ir sudaryti su juo sutartį, „Ignitis“ sulaukia vis daugiau užklausų ar po birželio 18 dienos elektra nenutrūks ir kas bus jei gyventojai laiku nepasirinks nepriklausomo elektros tiekėjo.

Skaičiuojama, kad šiuo metu apie 400 tūkst. II-ajam etapui priklausančių namų ūkių dar nepasirinko nepriklausomo elektros tiekėjo ir nesudarė su juo sutarties.<br>lrytas.lt montažas
Skaičiuojama, kad šiuo metu apie 400 tūkst. II-ajam etapui priklausančių namų ūkių dar nepasirinko nepriklausomo elektros tiekėjo ir nesudarė su juo sutarties.<br>lrytas.lt montažas
Daugiau nuotraukų (1)

Lrytas.lt

Apr 20, 2022, 10:59 AM, atnaujinta Apr 20, 2022, 11:10 AM

„Elektros tiekimas gyventojams nenutrūks. Tačiau į II-ąjį elektros rinkos liberalizavimo etapą patenkantys namų ūkiai, kurie iki birželio 18 d. nepasirinks nepriklausomo elektros tiekėjo ir nesudarys su juo sutarties, laikinai, t.y., ne ilgiau kaip 6 mėnesių laikotarpiui, bus perkelti į garantinį tiekimą. Elektra nedings, tačiau toks susivėlinimas padidins galutinę elektros kainą“, – teigia Andrius Kavaliauskas, bendrovės privačių klientų padalinio vadovas.

Anot A. Kavaliausko, užklausų dėl nepriklausomo tiekimo sutarties sudarymo klientų aptarnavimo centre skaičius auga. „Kasdien sulaukiama apie 2 tūkst. užklausų, jaučiame, kad gyventojams vis dar trūksta aiškumo“, – sako A. Kavaliauskas.

Skaičiuojama, kad šiuo metu apie 400 tūkst. II-ajam etapui priklausančių namų ūkių dar nepasirinko nepriklausomo elektros tiekėjo ir nesudarė su juo sutarties.

Visi, kurie patenka į II-ąjį liberalizavimo etapą nepasirinkę nepriklausomo tiekėjo iki birželio 18 d., nuo liepos 1 d. pateks į garantinį tiekimą. O tai reiškia, kad už elektrą mokės gerokai daugiau. Remiantis Lietuvos įstatymais, garantinio tiekimo metu elektros tiekimo kaina padidėja apie ketvirtadaliu. Taip atsitinka dėl prie vidutinės elektros kainos „Nord Pool“ biržoje pridedamo koeficiento, kurio numatyta reikšmė yra 25 proc., t.y. kaina yra 25 proc. didesnė nei biržos kaina.

„Patariame žmonėms nedelsti, sudaryti sutartį jau dabar, tai padės išvengti eilių, spūsčių ir blogos nuotaikos artėjant birželio 18 d., ypač tais atvejais, kai sutartį sudaryti ketinama fiziškai atvykus į klientų aptarnavimo centrą ar telefonu“, – sako A. Kavaliauskas. Anot jo, paprasčiausias būdas sudaryti sutartį yra internetu.

UAB „Lrytas“,
Gedimino 12A, LT-01103, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus webmaster@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2023 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.