Įsirengti gręžinį neužtenka: kas ir kaip jį privalo įregistruoti

Aplinkos ministeriją ir Lietuvos geologijos tarnybą pasiekia informacija apie atvejus, kai gyventojai turi įrengtą gręžinį, visus tam reikalingus dokumentus ir galvoja, kad jis yra įteisintas.

Leidimą šiai veiklai turinčios įmonės privalo gręžinį ne tik įrengti, bet ir įregistruoti.<br>123 rf nuotr.
Leidimą šiai veiklai turinčios įmonės privalo gręžinį ne tik įrengti, bet ir įregistruoti.<br>123 rf nuotr.
Daugiau nuotraukų (1)

Lrytas.lt

2022-08-25 15:58

Tačiau pasitikrinę sužino, kad jų gręžinys neužregistruotas Žemės gelmių registre, o tai reiškia, kad jis nelegalus. Atkreipiame dėmesį, kad leidimą šiai veiklai turinčios įmonės privalo gręžinį ne tik įrengti, bet ir įregistruoti.

Tokie faktai rodo, kad gręžinį įrengusi įmonė iki galo neatliko savo darbo, už kurį žmonės susimokėjo. Kai kurios įmonės už tai prašo sumokėti papildomai, nors gręžinio įregistravimas yra būtina jų teikiamos paslaugos dalis, nes patys gręžinio savininkai to padaryti negali.

Rekomenduojame apie tokią įmonę pranešti atsakingoms institucijoms – Aplinkos apsaugos departamentui ir Lietuvos geologijos tarnybai, kurios imsis priemonių, kad tokios situacijos nesikartotų.

Minėtais atvejais, nepaisant to, jog yra savivaldybės sutikimas įsirengti gręžinį, vandens tyrimų ir kiti duomenys, norint jį legalizuoti reikės atlikti visą gręžinio įteisinimo procedūrą.

Primename, kaip pasitikrinti, ar jūsų gręžinys tikrai įregistruotas Žemės gelmių registre. Informaciją apie gręžinį rasite Lietuvos geologijos tarnybos tinklalapio skiltyje elektroninės paslaugos . Atsidarius šią nuorodą reikia eiti į „Žemėlapius“, po to į „Gręžinių žemėlapį“.

Tada reikia sutikti su sąlygomis ir atidariusiame žemėlapyje artinant vaizdą ieškoti savo žemės sklypo, kuriame įrengtas gręžinys, adreso. Jeigu adreso nerandate, gręžinys nėra įregistruotas Žemės gelmių registre.

UAB „Lrytas“,
Gedimino 12A, LT-01103, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus webmaster@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2023 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.