Pataria ekspertai: sienų atnaujinimas greitai ir neišlaidaujant – misija įmanoma

Namų remonto darbai, rodos, reikalauja didelių išlaidų ir laiko. Tačiau kai kurie darbai, pavyzdžiui, sienų atnaujinimas, gali būti nebrangūs, jei pasitelksite kūrybingumą ir darbus atliksite patys. Pasinaudojus įkvepiančiomis idėjomis ir skyrus šiek tiek savo laiko, galima suteikti namų sienoms naują, autentišką išvaizdą.

Tekstūrą dažomoms sienoms galima suteikti panaudojant kempinėles, laikraštį, skudurėlius, plastikinius maišelius ar tekstūrinius volelius.
Tekstūrą dažomoms sienoms galima suteikti panaudojant kempinėles, laikraštį, skudurėlius, plastikinius maišelius ar tekstūrinius volelius.
Norint, kad tapetai būtų lygiai užklijuoti, vertėtų ant sienos nubrėžti vertikalią tiesią liniją, pagal kurią klijuosite juostas.
Norint, kad tapetai būtų lygiai užklijuoti, vertėtų ant sienos nubrėžti vertikalią tiesią liniją, pagal kurią klijuosite juostas.
Norint, kad tapetai būtų lygiai užklijuoti, vertėtų ant sienos nubrėžti vertikalią tiesią liniją, pagal kurią klijuosite juostas.
Norint, kad tapetai būtų lygiai užklijuoti, vertėtų ant sienos nubrėžti vertikalią tiesią liniją, pagal kurią klijuosite juostas.
Daugiau nuotraukų (3)

Lrytas.lt

Oct 12, 2022, 11:23 AM

„Senukų“ specialistai dalijasi praktiniais patarimais, kurie padės lengvai ir greitai atnaujinti namų sienas savarankiškai ir per daug neišlaidaujant.

#1. Pašalinkite trūkumus

Ekspertai rekomenduoja neskubėti imtis sienų atnaujinimo darbų, kol nuo jų kruopščiai nepašalinote senų dažų, tapetų bei neužmaskavote kitų defektų: skylių, gilių ir paviršinių įtrūkimų, įbrėžimų, išsikišusių vinių, kaiščių ar varžtų.

Seni tapetai. Jei tapetai nenusilupa lengvai, reikėtų panaudoti tapetų nuėmiklį. Jį sumaišykite su šiltu vandeniu bei gautu tirpalu padenkite tapetus. Kuo ilgiau šis tirpalas drėkins senuosius tapetus, tuo lengviau juos pašalinsite. Paprastai pakanka drėkinti apie 10–15 minučių. O jei į tapetą vanduo geriasi sunkiai, jo paviršių galima suraižyti. Po to sudrėkintus tapetus lengva pašalinti naudojant kietą mentelę, šlifuoklį arba tapetų grandiklį.

Seni dažai. Seną, atsilupusį dažų sluoksnį reikėtų nuskusti, o dažytą paviršių galima pašiurkštinti švitriniu popieriumi – tai pagerins naujo dažų sluoksnio sukibimą.

Sienos defektai. Ant glaistymo mentelės užtepkite glaisto ir tepkite jį ant defekto, kol jis pasidengs glaisto sluoksniu. Leiskite glaistui uždžiūti ir švitriniu popieriumi nušlifuokite jį taip, kad siena taptų lygi.

Tam, kad pašalintumėte didesnes skyles, reikės skirti šiek tiek daugiau dėmesio. Įtrūkimą reikėtų pagilinti ir pašalinti sluoksnį, kuris netvirtai laikosi. Tada įtrūkimo galuose reikėtų statmenai įpjauti bei padaryti griovelį, kad siena toliau netrūktų. Ertmę išvalykite ir nugruntuoti giluminiu gruntu, galiausiai tepkite glaistą.

Jei įtrūkimas itin didelis – gali prireikti ir tinko. Ant nesustingusio glaisto uždėkite tinklelį arba glaistymo popierinę juostą ir vėl ant viršaus tepkite glaistą. Glaistykite tol, kol įtrūkimo nebesimatys.

Specialistai rekomenduoja rinktis paruoštus naudoti polimerinius glaistus, nes jie ilgiau tarnauja ir yra atsparesni vandens ir drėgmės poveikiui. Šio tipo glaistai gali būti naudojami tiek tinkuotiems, tiek mūriniams paviršiams, jie užtikrina lygią apdailą.

#2. Gruntuokite

Pašalinus senąjį sienų dekorą ir išlyginus sienos paviršių, galima imtis gruntavimo darbų. „Senukų“ specialistai atkreipia dėmesį, kad geriausia vidaus sienas gruntuoti vandens ir alyvos pagrindo gruntu.

Lateksinis gruntas laikomas universaliu, jį lengva valyti vandeniu, o aliejinis – dažnai pasirenkamas dėmėtų sienų paviršiui. Jei jūsų namuose sienos padengtos medienos plaušų ar medienos drožlių plokštėmis, turėtumėte pasirinkti specialų gruntą, skirtą šiai dangai.

#3. Tapetuokite ar dažykite

Tik gruntui gerai išdžiūvus, galima sienas dažyti ar tapetuoti.

Tapetavimas. Išmatuokite sienų plotį ir paruoškite reikiamą kiekį tapetų juostų. Atsižvelgę į tapetų ir klijų specifiką, klijais tepkite blogąją tapetų pusę arba sieną bei klijuokite.

Norint, kad tapetai būtų lygiai užklijuoti, vertėtų ant sienos nubrėžti vertikalią tiesią liniją, pagal kurią klijuosite juostas. Užklijavus tapetus, klijų perteklių nuvalykite drėgnu skudurėliu arba kempine, o po tapetais susidariusius burbuliukus pašalinkite tapetavimo voleliu, išstumdami orą į kraštus, arba įprasta adata – pradurkite burbuliuką ir išstumkite klijų perteklių bei orą kieta mentele.

Dažymas. Kiekvienas namų sienų atnaujinimo projektas yra unikalus, todėl, atsižvelgiant į pasirinktus dažus ir sienų būklę, jums gali prireikti skirtingų įrankių. Svarbiausi – dažų volelis, šluostės, dažų teptukai, dažų vonelė, švitrinis popierius, dažymo juosta.

Kai pasiruošite dažus, pasistenkite juos retkarčiais pamaišyti. Priešingu atveju rizikuojate, kad nepavyks išgauti tikrosios spalvos. Nudažę sienas pasirūpinkite, kad patalpos būtų gerai vėdinamos – atidarykite langus ar naudokite ventiliatorių.

Skystieji tapetai. Prekybos tinklo „Senukai“ duomenimis, fizinėse ir elektroninėje parduotuvėje klientai domisi ne tik įprastais sienų dažais, bet ir vis labiau populiarėjančiais skystaisiais tapetais. Tai ekologiška, šilumos bei garso izoliacinėmis savybėmis pasižyminti apdailos medžiaga.

Pasak specialistų, juos paruošti nėra sudėtinga: tereikia sumaišyti tapetų medžiagą su vandeniu ir kieta plastikine mentele užtepti masę ant pageidaujamo nugruntuoto paviršiaus. Skystieji tapetai prisitaiko prie paviršiaus, o išdžiūvusi danga paslepia įvairius sienos defektus, sukurdama visiškai lygų paviršių.

#4. Pasitelkite fantaziją

Namų sienoms atnaujinti galima rinktis ir originalius bei kūrybiškus būdus, kurie nereikalauja papildomų išlaidų – tereikia įvairių priemonių paieškoti namuose.

Tekstūrą dažomoms sienoms galima suteikti panaudojant kempinėles, laikraštį, skudurėlius, plastikinius maišelius ar tekstūrinius volelius. Pamerkite juos į norimą dažų spalvą ir lengvais judesiais tapšnokite ant nudažytos, bet jau sausos sienos.

Taip pat galima išbandyti trafaretus ir taip sukurti naują pabodusių sienų išvaizdą. Pridėkite trafaretą prie sienos ir plonu teptuku nudažykite norimą raštą.

Dar vienas originalus sienų dekoravimo būdas – panaudojant senas užuolaidas. Sukarpykite jas patinkančiomis formomis, o sieną išpurkškite arba ištepkite krakmolu, kad audinys priliptų. Priklijuokite ir galėsite džiaugtis atnaujinta, išskirtinai atrodančia siena, pataria „Senukų“ ekspertai.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.