Jei ateitų diena X, visos institucijos turėtų pasirūpinti savo darbuotojų saugumu – tokias kalbas pastaruoju metu girdime vis dažniau. O štai mūsų Seimas ne kartą įvardintas kaip geriausias to pavyzdys – neva, yra puikiai apsaugotas, ir kad čia gausu gerai įrengtų slėptuvių ar net evakuacijos tunelių.
Tačiau ar tikrai? Priešingai. Paklausti, kaip jie dirbs, jei kils realus pavojus, daugelis Seimo narių šiandien atsakymo nežino. Daugelis nė nenutuokia, ar Seimas apskritai turi saugią patalpą – slėptuvę – ir kur ji yra!
„Aš nieko nesu girdėjusi apie Seimo slėptuves. Gal ir yra kokia, nes lyg buvo kažkoks rūsys senajame pastate. Bet kur jis – nežinau. Arba kažką praleidau“, – laidoje atviravo Seimo narė Morgana Danielė.
Jai pritarė ir Lukas Savickas: „Aš, kaip Seimo narys, tikrai nesijaučiu informuotas, kaip reikėtų dirbti, esant grėsmės sąlygomis, kur man reiktų eiti, ir kaip darbas būtų organizuojamas.“
Už Seimo kanceliariją, čia esančias slėptuves ir kitas požemines katakombas atsakingas vicepirmininkas Paulius Saudargas, laidos komandai visgi esamas slėptuves aprodė.
Deja, būtų sunku įsivaizduoti, kaip jose galėtų tilpti 150 žmonių… O ir šiaip – vietoje normalios priedangos ar slėptuvės sutvarkymo, Seimo valdyba šiuo metu planuoja kitus darbus. Pavyzdžiui, Seimo aplinkos ir fontano tvarkymą. Ką apie tai sako Vilniaus miesto meras Valdas Benkunskas?