Prezidentas pasirašys „Žalios Lietuvos“ deklaraciją: įsipareigos kovoti su klimato kaita bei kurti švaresnę ir sveikesnę aplinką

Prezidentas Gitanas Nausėda kartu su Europos Komisijos viceprezidentu Fransu Timmermansu, eurokomisaru Virginijumi Sinkevičiumi, verslo ir visuomeninių organizacijų atstovais birželio 5 d.

Lietuvos Respublikos Prezidentūra.Prezidentūros pastatas.Daukanto aikštė.<br>P.Lileikio nuotr.
Lietuvos Respublikos Prezidentūra.Prezidentūros pastatas.Daukanto aikštė.<br>P.Lileikio nuotr.
protestas už klimatą gamtosauga klimato kaita klimatas megafonas<br>V.Skaraičio nuotr.
protestas už klimatą gamtosauga klimato kaita klimatas megafonas<br>V.Skaraičio nuotr.
Daugiau nuotraukų (2)

Lrytas.lt

May 28, 2021, 3:02 PM

Prezidentūros kiemelyje pasirašys „Žalios Lietuvos“ deklaraciją. Šis dokumentas – įsipareigojimas prisidėti prie Lietuvos žalinimo, kovos su klimato kaita, švaresnės ir sveikesnės aplinkos kūrimo.

„Žalios Lietuvos“ deklaraciją pasirašyti ir prie švaresnės ateities kūrimo prisidėti bus kviečiami visi Lietuvos žmonės. „Kiekvienas turime pradėti nuo savęs.

Pirmiausia – keisti savo vartojimo įpročius. Net ir nedidelis pokytis – plastikinio maišelio atsisakymas, rūšiavimas, kelionė dviračiu ar viešuoju transportu, o ne automobiliu turi didelę įtaką.

Esminių permainų pasiekti pavyksta tuomet, kai veikiame visi kartu. Jeigu visa visuomenė prisidės prie aplinkos tausojimo ir darys sąmoningus, tvarius pasirinkimus, mūsų šalyje bus gera gyventi ir mums, ir ateities kartoms“, – sako Lietuvos vadovas.

Prezidento inicijuota „Žalia Lietuva“ visus metus kvietė visuomenę ieškoti sutarimo, kaip Lietuvą paversti švaresne ir klimatui neutralia valstybe.

Vyko diskusijos ir forumai, kuriuose prekybos ir telekomunikacijų, energetikos, transporto, žemės ūkio, nevyriausybinių organizacijų, pramonės sektoriaus atstovų išsakytos idėjos, gerieji pavyzdžiai ir nubrėžtos kryptys tapo „Žalios Lietuvos“ deklaracijos pagrindu.

Šios iniciatyvos kontekste prezidentas pasirašė ir pateikė Seimui Teisėkūros pagrindų įstatymo projektą, kuris daro sisteminį pokytį ir įpareigoja teisėkūros inciatyvas vertinti per aplinkosaugos ir klimato kaitos prizmę.

UAB „Lrytas“,
Gedimino 12A, LT-01103, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus webmaster@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2022 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.