Aplinkosaugininkai dėl į Nemuną patekusių taršalų kreipėsi į Geologijos tarnybą

Aplinkos apsaugos departamento Kauno inspekcijos pareigūnai nuolat gauna pranešimų apie taršą Nemune. Teršiamos vietos nuolatos stebimos aplinkosaugininkų ir net į menkiausius pranešimus bei įtarus taršą reaguojama nedelsiant.

Aplinkosaugininkai dėl į Nemuną patekusių taršalų kreipėsi į Geologijos tarnybą<br>T.Bauro nuotr.
Aplinkosaugininkai dėl į Nemuną patekusių taršalų kreipėsi į Geologijos tarnybą<br>T.Bauro nuotr.
Daugiau nuotraukų (1)

Lrytas.lt

Jun 13, 2021, 4:16 PM

Aplinkosaugininkai gegužės pabaigoje kreipėsi į Lietuvos geologijos tarnybą padėti nustatyti galimą taršos šaltinį. „Kaune yra dvi probleminės vietos, iš kurių į Nemuną vis papuola teršalų.

Aplinkosaugininkai žino šias problemines vietas ir siekia, kad šios taršios teritorijos būtų kuo grečiau sutvarkytos.

Prireikus išsamesnių tyrimų, į darbą pasitelkiame ir geologus, kad būtų tiksliai išaiškintas galimos taršos pobūdis ir mastas“, – sako Kauno aplinkos apsaugos inspekcijos viršininkė Rasa Žitkevičiūtė. Pasak aplinkosaugininkės, viena probleminių vietų yra Juozapavičiaus prospekte.

Apie taršą šioje vietoje pranešimų gaunama nuolatos ir aplinkosaugininkai, kaip visada, reaguoja nedelsdami. „Šioje vietoje vis kartojantis taršai, jau anksčiau buvo atliktas ekogeologinis tyrimas.

Nustatyta, kad didelis žemės plotas užterštas skalūno alyva, likusia nuo tada, kai čia dar buvo pabėgių gamykla. Taip pat nustatyta, kad šis žemės sklypas priklauso 3 atskiriems savininkams.

Tam, kad į Nemuną tarša liautųsi, sklypų savininkams rengiami privalomieji nurodymai parengti užterštos teritorijos tvarkymo planą“, – teigia R. Žitkevičiūtė.

Tarša vis fiksuojama ir kitoje Nemuno pusėje ir šioje vietoje nuolatos vykdomi patikrinimai, todėl aplinkosaugininkai taip pat kreipėsi į Lietuvos geologijos tarnybą. „Dar viena probleminė vieta yra ties Piliakalnio gatve.

 

Šioje vietoje teršalai išsiskiria iš grunto. Kai Nemunas pakyla, užterštas vanduo subėga tiesiai į upę. Aplinkosaugininkai nuolatos stebi šią teritoriją, vyksta į vietą, keičia bonines užtvaras“, – pabrėžė Kauno aplinkos apsaugos inspekcijos viršininkė.

Pasak R. Žitkevičiūtės, šis žemės sklypas nesuformuotas, į teritoriją patenka Nemuno upės pakrantė, taigi pagal galiojančius įstatymus jis priklauso valstybei.

„Tam, kad tiksliai nustatytume, kokie teršalai patenka į upę, kreipėmės į Lietuvos geologijos tarnybą prašydami atlikti ekogeologinį tyrimą“, – sakė aplinkosaugininkė. Gavus tyrimų rezultatus ir atsižvelgus į taršos pobūdį, bus rengiami teritorijos sutvarkymo planai.

UAB „Lrytas“,
Gedimino 12A, LT-01103, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus webmaster@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2023 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.