Komunalines atliekas sudeginti nusprendusiam gyventojui teks ne tik susimokėti baudą, tačiau ir atlyginti žalą gamtai

Aplinkos apsaugos departamento Vilniaus rajono aplinkos apsaugos inspekcijos pareigūnės pirmadienį Vilniaus rajone, Lavoriškių seniūnijoje, nustatė asmenį, deginantį komunalines atliekas. Pažeidėjui teks susimokėti baudą ir atlyginti aplinkai padarytą žalą.

Vilniaus rajono aplinkos apsaugos inspekcijos pareigūnės per reidą pastebėjo rūkstančius dūmus. <br>AAD nuotr.
Vilniaus rajono aplinkos apsaugos inspekcijos pareigūnės per reidą pastebėjo rūkstančius dūmus. <br>AAD nuotr.
Daugiau nuotraukų (1)

Aplinkos apsaugos departamentas

Aug 31, 2021, 1:36 PM

Vilniaus rajono aplinkos apsaugos inspekcijos pareigūnės per reidą pastebėjo rūkstančius dūmus. Atvykus į vietą paaiškėjo, kad žemės sklype deginamos komunalinės atliekos. Už šį pažeidimą asmeniui teks sumokėti baudą iki 300 eurų ir atlyginti žalą aplinkai.

„Deginamos atliekos labai teršia orą, tad žmonės, degindami draudžiamas medžiagas, ypač kenkia savo sveikatai. Be to, aplinkiniai jaučia nemalonų kvapą, galintį sukelti ir kosulį.

Taigi jokiu būdu negalima deginti pramoninių ir buitinių atliekų, tarkim, drabužių, avalynės, baldų, langų rėmų, plastikinių daiktų, atliekų, apdorotų lakais, klijais, dažais, impregnuojamosiomis medžiagomis“, – primena Vilniaus rajono AAI viršininkė Žydrė Majauskaitė.

Nors aplinką gali teršti ir likę pelenai, vis dar yra žmonių, pelenus išbarstančių prie savo namų, sode, darže.

„Pelenuose, likusiuose sudeginus draudžiamas medžiagas, yra degant išsiskyrusių žmogui ir aplinkai kenksmingų junginių. Pelenus išbarsčius, šie junginiai įsiskverbia į dirvožemį, iš ten gali patekti į gruntinius vandenis“, – sako Ž.Majauskaitė.

Aplinkosaugininkai informuoja, kad už atliekų deginimą, kai teršiamas oras, asmenims taikoma bauda nuo 60 iki 300 eurų, o juridinių asmenų vadovams ar kitiems atsakingiems asmenims – nuo 170 iki 1170 eurų.

Pakartotinai padaryti nusižengimai užtraukia baudą asmenims nuo 270 iki 1200 eurų ir juridinių asmenų vadovams ar kitiems atsakingiems asmenims – nuo 500 iki 3000 eurų.

UAB „Lrytas“,
Gedimino 12A, LT-01103, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus webmaster@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2022 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.
„Nauja diena“: ar valdžia susiduria su komunikacijos krize?