Unikaliame Kliošių miške įvyko pirmoji „Mes Darom“ akcija

2024 m. birželio 4 d. 16:19
Unikalioje gamtos erdvėje, Klaipėdos rajone esančiame Kliošių miške, birželio 1 d. pirmą kartą surengta „Mes Darom“ inicijuota šiukšlių rinkimo akcija. Čia susirinkę daugiau nei 70 savanorių sutvarkė 22 000 kv/m ploto miško teritorijos. Organizatoriai tikisi, kad ši akcija padės atkreipti dėmesį į šiukšlinimo problemą ir paskatins ne tik nepalikti šiukšlių kur papuola, bet dar ir surinkti kitų paliktas šiukšles.
Daugiau nuotraukų (8)
Akcijai pasirinkta vieta – Kliošių miškas – ne tik svarbi poilsio ir rekreacijos vieta Klaipėdos rajono gyventojams, bet ir unikali gamtos erdvė, kurioje gyvena daugybė retų paukščių ir augalų. Čia įkurtas Kliošių kraštovaizdžio draustinis, saugantis ir rečiausius giesmininkus Europoje – meldines nendrinukes.
„Nepaisant miško svarbos, šioje erdvėje gausu paliktų šiukšlių, kurios ne tik daro žalą vietinei gyvūnijai ir augmenijai, bet ir darko gamtos grožį. Tad itin džiaugiamės, kad gausus būrys savanorių paaukojo savo šeštadienio popietę prisidėdami prie kilnios iniciatyvos išvalyti šią erdvę nuo šiukšlių ir prisidėti prie švaresnės aplinkos“, – sako „Mes darom“ komunikacijos vadovas Edvardas Glušokas.
Renginio dalyviai per 3 valandas surinko net 2,38 t šiukšlių. Tarp radinių – pakuočių atliekos, daugybė senų padangų, automobilių dalys, statybinės atliekos ir net senas krėslas.
Investicija į švaresnį vandenį
Organizatoriai atkreipia dėmesį, kad šiukšlės kelia grėsmę ne tik gyvūnams ir augalams, bet ir žmonėms. Per Kliošių mišką driekiasi Karališkasis Klaipėdos Vilhelmo kanalas, iš kurio yra tiekiamas vanduo į trečiąją Klaipėdos vandenvietę, o iš jos – į didžiąją dalį Klaipėdos gyventojų namų.
„Trečioji Klaipėdos vandenvietė yra vienintelė Lietuvoje, į kurią vanduo tiekiamas ne iš po žeme esančio gręžinio, o iš atviro vandens telkinio – Vilhelmo kanalo. Tad šio kanalo ekologinė būklė yra itin svarbi ir vietinei ekosistemai, ir Klaipėdos gyventojų geriamojo vandens kokybei. O šiukšlės prisideda prie blogos kanalo būklės“, – pasakoja E.Glušokas.
Svarbu atsakingai elgtis ir su šiukšlėmis, ir su nuotekomis
E.Glušokas atkreipia dėmesį, kad aplinkos būklei įtakos turi ne tik gamtoje paliekamos šiukšlės, bet ir elgesys su vandens nuotekomis.
„Pavyzdžiui, gyvenant nuosavame name su asmenine nuotekų valymo sistema, svarbu rūpintis tinkamu nuotekų išvežimu, kad jos nepatektų į dirvožemį ir gruntinį vandenį, kas gali lemti tiek nuosavo gręžinio, tiek greta esančių vandens telkinių užterštumą“ – pažymi „Mes Darom“ atstovas.
Tuo metu naudojantis bendra miesto nuotekų valymo sistema svarbu žinoti, ko negalima pilti ar mesti į kriaukles bei klozetus. Pavyzdžiui, negalima pilti riebalų, kavos tirščių, mesti popierinių rankšluosčių, plaukų, higieninių priemonių ir pan. Taip pat vertėtų rinktis tokias valymo priemones, kuriose mažiau gamtai kenksmingų medžiagų. E.Glušokas pabrėžia, kad tai gali padėti užkirsti kelią nuotekų išsiliejimui į aplinką bei vandens taršai.
„Kiekvienas iš mūsų gali prisidėti prie švaresnės aplinkos. Kliošių miško tvarkymo akcija yra puikus pavyzdys, kaip bendruomenės pastangomis galima žymiai pagerinti aplinkos būklę. Dėkojame visiems savanoriams, kurie prisijungė prie akcijos ir kviečiame tęsti šią veiklą ateityje. Taip pat visus Lietuvos gyventojus raginame atsakingai elgtis su šiukšlėmis ir pasirūpinti, kad jos neatsidurtų gamtoje“, – sako E.Glušokas.
Projektą įgyvendina VšĮ „Mes Darom“, UAB „Philip Morris Lietuva“ užsakymu.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.