Ugniagesys rizikavo savo gyvybe ir išgelbėjo skęstančią stirną

2017 m. kovo 21 d. 16:30
Antradinį apie vidudienį Utenos apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos ugniagesiams narams teko skubėti prie Klabuoto ežero, kuriame blaškėsi įlūžusi stirna.
Daugiau nuotraukų (2)
„Šiuo metu ežere ledas jau nėra stiprus. Kol atvyko mūsų ugniagesiai narai, įlūžusi stirna keliolika minučių nesėkmingai bandė užlipti ant ledo, kuris nuolat lūžinėjo. Narai ją pasiekė gelbėjimo rogėmis. Jiems teko įveikti maždaug 80 metrų atstumą. Vienas gelbėtojų įšoko į eketę ir iškėlė besiblaškančią stirną. Rogėmis ji buvo pargabenta į krantą“, – apie sėkmingą gelbėjimo operaciją pasakojo Utenos komandos viršininkas Virginijus Dainys.
Ugniagesiai, panikos apimtą ir gerokai vandenyje sužvarbusią laibakoję, norėjo apkloti, kad ši kiek sušiltų. Bet stirnaitė geranoriška ugniagesių valia nepasinaudojo, netrukus ji leidosi savo keliais.
Beje, šiais metais ugniagesiai Lietuvoje išgelbėjo keturias įlūžusias stirnas ir vieną briedį.
Gamtastirnagyvūnas
Rodyti daugiau žymių

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2026 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.