Įžūlus brakonierių planas nepavyko – po ledu likusį laimikį traukė pareigūnų akivaizdoje

Aplinkos apsaugos departamento prie Aplinkos ministerijos Utenos valdybos Utenos Gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai pirmadienio vakarą prie Juodųjų Lakajų ežero sulaikė tris Molėtų rajono gyventojus, neteisėtai žvejojusius statomais tinklais.

Brakonieriai buvo sučiupti.<br>V.Ščiavinsko nuotr.
Brakonieriai buvo sučiupti.<br>V.Ščiavinsko nuotr.
Brakonierių įranga.<br>P.Mantauto nuotr.
Brakonierių įranga.<br>P.Mantauto nuotr.
 Brakonierių laimikis.<br> AM nuotr.
 Brakonierių laimikis.<br> AM nuotr.
Daugiau nuotraukų (3)

Aplinkos ministerija

Dec 14, 2018, 1:23 PM

Prieš savaitę spustelėjęs šaltukas šiems pilieiams sukėlė nepatogumų – pastatyti tinklai atsidūrė po plonu ledu, todėl patekti prie jų buvo neįmanoma nei valtimi, nei pėsčiomis. Pastarosiomis dienomis, atšilus orams ir susilpnėjus ledui, minėti asmenys nusprendė šiuos tinklus ištraukti.

Dieną pažeidėjai pasiruošė dvi valtis, o jau sutemus, laužydami ledą, pajudėjo link vietos, kur buvo pastatyti tinklai. Ištraukę tinklus su laimikiu, valtis asmenys perstatė į kitą vietą, kur įteka upė ir ledo dangos kol kas nėra.

Namo laimikį ir neteisėtus tinklinius įrankius gabenančius pažeidėjus sulaikė Aplinkos apsaugos pareigūnai. Visi pažeidėjų veiksmai buvo fiksuojami vaizdo stebėjimo kameromis. Taip pat panaudotos termovizinės kameros, kurios tamsiu paros metu ar esant lengvam rūkui sudaro galimybes stebėti šilumą skleidžiančius objektus.

Aiškinantis pažeidimo padarymo aplinkybes nustatyta, kad vienas iš pilie

ių vienu statomu tinklu buvo sugavęs 2 lydekas, 1 karšį, 7 kg kuojų ir 5 kg ešerių. Kita valtimi plaukę du jo bendrininkai sugavo dar 2 lydekas ir 1 raudę.

Visiems trims pažeidėjams surašyti administracinio nusižengimo protokolai pagal administracinių nusižengimų kodekso 291 str. 4 d., jiems gresia baudos nuo 120 iki 300 eurų. Taip pat paimtos abi neteisėtoje žvejyboje naudotos medinės irklinės valtys, tinklai ir sugautos žuvys. Be to, už neteisėtai sugautas žuvis teks atlyginti gamtai padarytą žalą.

Per savaitę – antras pažeidimas

Antradienį Utenos Gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai Ignalinoje vykdyto reido metu fiksavo ir dar vieną panašaus pobūdžio pažeidimą.

Sutemus pareigūnų dėmesį atkreipė prie Dysnykščio ežero išjungtomis šviesomis atvažiavęs automobilis. Iš jo išlipę du vyrai paskubomis užlipo ant ledo ir dingo tamsoje. Aplinkosaugininkams pasekus jiems iš paskos, įsitikinta, kad atvykę asmenys tikrina po ledu pastatytus tinklus.

Aiškinantis įvykio aplinkybes nustatyta, kad tai Utenos aplinkos apsaugos pareigūnams gerai pažįstami asmenys, už analogiškus pažeidimus sulaikomi jau nebe pirmą kartą. Vienas iš jų baustas daugiau kaip dešimt kartų. Taip pat nustatyta, jog neteisėtos žvejybos metu minėti piliečiai 2 statomais tinklais buvo sugavę 1 starkį, 1 karšį ir 1 kuoją.

Pažeidėjams surašyti administracinio nusižengimo protokolai, paimti naudoti tinklai ir sugautos žuvys. Už nusižengimą jiems gresia baudos nuo 120 iki 300 eurų. Taip pat reikės atlyginti gamtai padarytą žalą.

UAB „Lrytas“,
Gedimino 12A, LT-01103, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus webmaster@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2022 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.