Vilniaus aplinkosaugininkams šventinis savaitgalis buvo darbingas: patikrinti 79 žvejai, nustatyta ir pažeidimų

Ilgąjį šventinį savaitgalį Aplinkos apsaugos departamento Vilniaus gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai tęsė darbus ir organizavo reidus, kurių metu patikrino 79 žvejus mėgėjus ir nustatė 7 pažeidimus. Už 5 neteisėtai pagautas lydekas žala žuvų ištekliams siekia 1200 eurų, taip pat pažeidėjams teks susimokėti iki 300 eurų baudų.

Šventinis savaitgalis buvo darbingas Vilniaus aplinkosaugininkams.<br>V.Ščiavinsko nuotr.
Šventinis savaitgalis buvo darbingas Vilniaus aplinkosaugininkams.<br>V.Ščiavinsko nuotr.
Šventinis savaitgalis buvo darbingas Vilniaus aplinkosaugininkams.<br>AAD nuotr. 
Šventinis savaitgalis buvo darbingas Vilniaus aplinkosaugininkams.<br>AAD nuotr. 
Daugiau nuotraukų (2)

Aplinkos apsaugos departamentas

Dec 29, 2021, 11:03 AM

Aplinkosaugininkai reidų metu Ukmergės, Širvintų, Švenčionių ir Vilniaus rajonuose patikrino 16 vandens telkinių ir 79 žvejus mėgėjus.

„Per patikrinimus nustatėme 7 pažeidimus. Pasitaikė asmenų, kurie neturėjo žvejo mėgėjo bilieto, smaigų žvejojant ant ledo. Keletas asmenų žvejodami su žuvele stipriai viršijo leistiną žvejybos įrankių skaičių ir du asmenys neteisėtai buvo pagavę 5 lydekas“ – teigia Vilniaus gyvosios gamtos aplinkos apsaugos inspekcijos viršininkas Sigitas Mikėnas.

Vienas pažeidėjas buvo pagautas su 10 skirtulių ir 4 lydekomis, kitas žvejas neteisėtai naudojosi 7 skrituliais ir buvo pagavęs 1 lydeką. Dar du asmenys neteisėtai žvejojo naudodami kiekvienas po 4 skritulius su žuvele masalui. Iš pažeidėjų paimti 3 ledo grąžtai, 25 skrituliai. Žala žuvų ištekliams siekia 1200 eurų bei kiekvienam gresia bauda nuo 120 iki 300 eurų su pažeidimo padarymo įrankių ir priemonių konfiskavimu.

„Atkreipiame dėmesį, kad žvejams mėgėjams vienos poledinės žvejybos metu galima naudoti 4 mėgėjų žvejybos įrankius, iš jų ne daugiau kaip 2 įrankius (Kuršių mariose – 3), kuriais žvejojama masalui naudojant žuvelę ar jos gabalėlį. Taip pat pagauti galima ne daugiau nei dvi lydekas nuo 50 cm“, – pabrėžia S.Mikėnas.

Taip pat primename, kad asmenys žvejodami privalo turėti ir pareikalavus aplinkos apsaugos valstybinės kontrolės pareigūnams, neetatiniams aplinkos apsaugos inspektoriams, kitiems pareigūnams, kurie pagal įstatymų suteiktas galias turi teisę vykdyti aplinkos apsaugos valstybinę kontrolę, pateikti mėgėjų žvejybos leidimą (elektroninio mėgėjų žvejybos leidimo numerį), suteikiantį teisę žvejoti tame vandens telkinyje, ir dokumentą, leidžiantį nustatyti asmens tapatybę, arba nemokamą žvejybos teisę patvirtinantį dokumentą.

Apie galimus žvejybos taisyklių pažeidimus praneškite telefonu 112 arba AAD Pranešimų priėmimo tarnybos telefonu (8 5) 273 2995.

UAB „Lrytas“,
Gedimino 12A, LT-01103, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus webmaster@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2022 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.