Aplinkosaugininkams įkliuvęs kabliautojas turės susimokėti daugiau nei 2 tūkst. eurų

Aplinkos apsaugos departamento Alytaus gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai praėjusią savaitę per reidus Alytaus ir Prienų rajonuose nustatė tris neteisėtai žvejojusius asmenis. Paaiškėjo, kad pažeidėjas, žvejojęs užkabinamuoju būdu, turėjo ir kilpą laukiniams gyvūnams gaudyti.

Paaiškėjo, kad pažeidėjas, žvejojęs užkabinamuoju būdu, turėjo ir kilpą laukiniams gyvūnams gaudyti.<br>AAD asociatyvi nuotr.
Paaiškėjo, kad pažeidėjas, žvejojęs užkabinamuoju būdu, turėjo ir kilpą laukiniams gyvūnams gaudyti.<br>AAD asociatyvi nuotr.
Daugiau nuotraukų (1)

Aplinkos apsaugos departamentas

Jan 31, 2023, 10:22 AM

Simno ežere Alytaus rajone aplinkosaugininkai nustatė du asmenis, žvejojusius iš valčių ir viršijusius leidžiamų naudoti mėgėjų žvejybos įrankių skaičių.

Vienas asmuo velkiavo keturiomis meškerėmis (plėšrios žuvys žvejojamos didele meškere, velkama užpakalyje valties), nors leidžiama naudoti dvi. Kitas žvejys velkiaudamas naudojo ir savadarbį žvejybos įrankį su 36 trišakiais kabliukais (leidžiama naudoti 6 kabliukus). Šie asmenys žuvų pagauti nespėjo. Jiems gresia po baudą iki 300 eurų ir žvejybos įrankių konfiskavimas.

Dar vienas pažeidėjas Nemune Prienų rajone žvejojo draudžiamu užkabinamuoju būdu – kai žuvis gaudoma kabliuku ar kabliu už bet kurios kūno dalies, išskyrus galvą. Už 19 kabliuku pagautų karšių jam teks atlyginti 1900 eurų žalą žuvų ištekliams, gresia bauda iki 300 eurų ir žvejybos įrankio konfiskavimas.

Aplinkosaugininkai, apžiūrėdami pažeidėjo daiktus, rado ir kilpą laukiniams gyvūnams gaudyti. Už tai jam gresia bauda iki 860 eurų, kilpa paimta.

Aplinkos apsaugos departamento specialistai primena:

  • Vienos žvejybos metu galima naudoti 4 mėgėjų žvejybos įrankius, iš jų ne daugiau kaip 2 įrankius (Kuršių mariose – 3), kuriais žvejojama masalui naudojant žuvelę ar jos gabalėlį.
  • Bendras vienu metu naudojamų kabliukų skaičius negali viršyti 6 vienetų, išskyrus stintų ir seliavų žvejybą, per ją bendras kabliukų skaičius gali būti 12 vienetų. Dvišakis ar trišakis kabliukas laikomas vienu.
  • Žvejodamas iš vandens transporto priemonės, vienas žvejys vienu metu gali naudoti ne daugiau kaip 2 meškeres, išskyrus atvejus, kai žvejojama iš inkaru ar kitomis priemonėmis sustabdytos vandens transporto priemonės;
  • Nuo sausio 2 iki balandžio 30 d. žvejams mėgėjams draudžiama žvejoti masalui naudojant žuvelę (išskyrus žvejybą Kuršių mariose ir žvejybą žuvies gabalėliu).

Daugiau informacijos rasite Mėgėjų žvejybos vidaus vandenyse taisyklėse – https://www.e-tar.lt/portal/

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.