Skaudi žinia: anapilin iškeliavo Skinderiškio parko įkūrėjas Kęstutis Kaltenis

Ketvirtadienio rytą Kėdainių rajono Krakių seniūniją pasiekė skaudi žinia – Anapilin iškeliavo Skinderiškio parko įkūrėjas Antanas Kęstutis Kaltenis. 1935 metais Kėdainių krašte gimęs miškininkas, dendrologas, Skinderiškio dendrologinio parko įkūrėjas ir ilgametis prižiūrėtojas mirė ligoninėje.

Ketvirtadienio rytą pasiekė skaudi žinia – Anapilin iškeliavo Skinderiškio parko įkūrėjas Antanas Kęstutis Kaltenis.<br>R.Švedienės /„Rinkos aikštės“ archyvo nuotr.
Ketvirtadienio rytą pasiekė skaudi žinia – Anapilin iškeliavo Skinderiškio parko įkūrėjas Antanas Kęstutis Kaltenis.<br>R.Švedienės /„Rinkos aikštės“ archyvo nuotr.
Daugiau nuotraukų (1)

Dimitrijus Kuprijanovas

Oct 6, 2022, 12:09 PM, atnaujinta Oct 6, 2022, 12:14 PM

Skaudi žinia

Krakių seniūnas E.Barčas pažymėjo, kad K.Kaltenio vardas jau įrašytas į Krakių istoriją. Jis atsidūrė tarp šviesiausių Krakių žmonių.

„Manau, kad K.Kaltenis stovėjo vienoje gretoje šalia garbingiausių Krakių krašto vyrų – Juozo Meškuočio ir Vytauto Ulevičiaus, kurie savo darbais – vienas prakalbino akmenį, kitas medį – auksinėmis raidėmis įrašė savo vardus į Krakių metraštį.

Krakės, Kėdainiai ir visa Lietuva žinojo K.Kaltenio įkurtą parką, čia svečiavosi ne tik šio krašto, bet ir visos šalies žmonės.

Labai liūdna, kad K.Kaltenis nesulaukė, kada oficialiai parkas bus pavadintas jo vardu. Manau, kad ši iniciatyva kuo greičiau turi būti įgyvendinta ir mes visi turime prisiminti šio šviesaus žmogaus atminimą“, – kalbėjo E.Barčas.

„Už nuopelnus“

Praėjusiais metais Kėdainių rajono savivaldybė Skindriškio parko įkūrėjui bei puoselėtojui Antanui Kęstučiui Kalteniui įteikė savivaldybės Sidabro garbės ženklą „Už nuopelnus“. Tuomet atvirame ir nuoširdžiame pokalbyje K.Kaltenis atskleidė parko įkūrimo istoriją ir dar negirdėtus dalykus.

„Skolingi“ raseiniškiams

K.Kaltenis papasakojo parko įkūrimo istoriją, pasirodo, kėdainiečiai yra „skolingi“ tuometei Raseinių rajono valdžiai, nes K.Kaltenis parką norėjo įkurti Raseinių rajone šalia Dubysos, netoli Krakių seniūno gimtinės Požėčiuose.

Ir tik skeptiškas tuometės valdžios požiūris lėmė, kad parkas buvo įkurtas Kėdainių rajone.

Atsiliepė šiltai

Tuometis Pajieslio kolūkio pirmininkas šviesaus atminimo Vaclovas Vitas savo mąstymu toli pralenkęs laikmetį pritarė K.Kaltenio idėjai ir skyrė didžiulį sklypą parko įkūrimui. Apie jau Amžinybėn išėjusį V.Vitą parko įkūrėjas atsiliepė ypatingai šiltai, nes, pasak K.Kaltenio, be jo jam nebūtų pavykę įgyvendinti savo užmanymo.

K.Kaltenis džiaugėsi valdininkų vizitu, tačiau atskleidė, kad jį liūdina faktas, jog parkas nėra prižiūrimas taip, kaip derėtų prižiūrėti tokį gamtos paminklą, kuriame auga per 1 000 augalų rūšių.

Norėdami komentuoti turite prisijungti.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.