Filipinuose tropinės audros „Nalgae“ aukų – jau 150

2022 m. lapkričio 3 d. 11:20
Filipinuose per tropinės audros „Nalgae“ sulkeltus potvynius ir nuošliaužas jau žuvo daugiau kaip 150 žmonių, ketvirtadienį pranešė Nacionalinė nelaimių valdymo agentūra.
Daugiau nuotraukų (1)
Agentūros duomenimis, sužeistųjų skaičius siekia 128. Stichija iš viso paveikė beveik 4 mln. žmonių, iš jų daugiau kaip 1,2 mln. buvo priversti palikti savo namus. Iš žuvusiųjų 63 žmonės gyvybės neteko labiausiai paveiktoje Magindano provincijoje.
33 žmonės žuvo Kavito, Lagunos, Batango, Rizalio ir Kezono provincijose. Dar 29 pražuvo Vakarų Visajuose.
Paveiktas vietoves merkė stiprios liūtys, ten taip pat pūtė smarkūs vėjai. Iš dalies ar visiškai sunaikinta per 15 tūkst. gyvenamųjų namų. Žala žemės ūkiui ir infrastruktūrai vertinama daugiau kaip 5 mlrd. Filipinų pesų (apie 93 mln. eurų).
Šalies prezidentas Ferdinandas Marcosas jaunesnysis 23 paveiktose provincijose paskelbė šešių mėnesių trukmės neparastąją padėtį, kuri leis valdžios pareigūnams skirti papildomų lėšų atsistatymui po audros.
Filipinų salyną kasmet paveikia vidutiniškai po 20 tropinių ciklonų.
 
FilipinaiAudra^Instant
Rodyti daugiau žymių

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2026 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.