Per žemės drebėjimą Japonijoje sužeista keliasdešimt žmonių

2026 m. rugpjūčio 23 d. 08:18
Sekmadienio paryčiais netoli Tokijo įvyko 5,9 balo stiprumo žemės drebėjimas, kurio metu buvo sužeisti mažiausiai 37 žmonės, o judėjimas megapolyje buvo sutrikdytas.
Daugiau nuotraukų (5)
Japonijos sostinėje ir aplinkinėse vietovėse žemės drebėjimas buvo stipriai juntamas, todėl gatvėse suveikė įspėjimo sistemos – buvo skelbiami vieši pranešimai ir pasigirdo sirenos, o žmonės esantys paveiktose vietovėse į išmaniuosius telefonus gavo įspėjimus.
Japonijos meteorologijos agentūra pranešė, kad žemės drebėjimas įvyko Ibaraki prefektūros pietinėje dalyje, netoli Tokijo, 2:00 val. ryto vietos laiku (20 val. Lietuvos laiku, šeštadienį).
Agentūros teigimu, cunamio pavojaus nebuvo, o žemės drebėjimas įvyko 68 kilometrų gylyje.

Peru sudrebino stiprus žemės drebėjimas: apgadinta daugiau nei 30 pastatų

JAV geologijos tarnyba paskelbė, kad žemės drebėjimas buvo 5,8 balo stiprumo.
Japonijos priešgaisrinė ir nelaimių valdymo agentūra pranešė, kad mažiausiai 37 žmonės patyrė nedidelius sužalojimus.
Jokohamoje, į pietus nuo Tokijo, į devintą dešimtį įkopusi moteris susižeidė klubą, kai bandė pakilti iš lovos, bet nukrito.
Geležinkelių bendrovė „East Japan Railway Company“ paskelbė, kad vėlyvą naktį įvykęs žemės drebėjimas sekmadienio rytą sutrikdė regioninių traukinių eismą Tokijuje.
Be to, Saitamoje, į šiaurę nuo Tokijo, vienam pastatui buvo padaryta nedidelė žala. Valdžios institucijos taip pat tiria, ar sostinėje vandentiekio vamzdis trūko dėl žemės drebėjimo.
Japonijos meteorologijos tarnyba įspėjo apie padidėjusią nuošliaužų riziką šiame regione, nes žemės drebėjimas galėjo išjudinti dirvožemį, po šeštadienį užfiksuotų stiprių liūčių.
Tarnyba taip pat įspėjo apie galimus stiprius pakartotinius požeminius smūgius artimiausiomis dienomis.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2026 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.