Prabilo per Kalėdas sužalotos 2-metės močiutė: pradėjusi bendrauti su naujuoju draugu dukra tapo kitokia

Prieš tris savaites Lietuvą sukrėtė žiauri tragedija – Raseiniuose dėl patirtų sunkių sužalojimų dvejų metų mergaitė paniro į komą. Įtariamieji, o dabar jau ir sulaikytieji – vos 19-os metų mergaitės mama Greta bei naujasis jos draugas. Tiesa, nė vienas iš įtariamųjų neminėjo to, ką nustatė medikai – kad mergytė patyrė smurtą.

 Jovita.<br> TV3 nuotr.
 Jovita.<br> TV3 nuotr.
 Jovita.<br> TV3 nuotr.
 Jovita.<br> TV3 nuotr.
Daugiau nuotraukų (2)

Lrytas.lt

Jan 17, 2023, 3:51 PM

Jau šį antradienį TV3 laida „Prieš srovę“ praskleis šio mįslingo nusikaltimo šydą ir pakvies susipažinti su moterimi, kuri iki šiol negali patikėti tuo, kas nutiko – įtariamosios Gretos mama Jovita.

Medikų kova už 2-metės mergytės gyvybę prikaustė visos Lietuvos dėmesį. Kaip pasakojo mergaitę priėmę medikai, kai ji, kartu su mama pirmąją Kalėdų dieną buvo atvežta į Raseinių ligoninę, specialistai iš pradžių kėlė ne smurto, o kokios nors ūmios, pavojingos ligos versiją.

Apie smurtą nekalbėjo ir mergaitės mama Greta – 19-metė moteris tikino, kad namuose, Kalėdų rytą, jos vaikui nutiko kažkas keisto – neva pabudusi mergytė atėjo prie stalo pusryčiauti, o tuomet staiga, nežinia dėl ko, apalpo.

„Negali sakyti, kad ji melavo, nes ji išvis mažai ką sakė“, – prisimena Odeta Bortekienė, Raseinių ligoninės direktoriaus pavaduotoja.

Tačiau jau netrukus yla ėmė lįsti iš maišo. Mat kai mergaitė buvo pervežta į Kauno klinikas ir gydytojai dar švenčių metu jai padarė operaciją, visa Lietuva sužinojo apie tikrąją mergaitės sunegalavimo priežastį. Aptikti daugybiniai vaiko vidaus organų plyšimai – iškelta versija, kad mažylė vis dėlto yra sumušta.

Tuo, kas nutiko, niekaip negalėjo patikėti ir sulaikytosios Gretos mama Jovita, su kuria jau šį vakarą žiūrovus pakvies susipažinti laidos komanda. Moteris bus ypač atvira – žiūrovams net parodys paskutinį susirašinėjimą su dukra, kuri tuo metu dar buvo ligoninėje prie sužalotos dukrelės. Greta mamai žadėjo net paskambinti, tačiau jau netrukus to padaryti nebegalėjo – jos telefonas buvo atimtas, o ji pati sulaikyta pareigūnų.

„Tikiu, kad dukra nekalta, tik tuo tikiu. Leistų pasimatyti, pasikalbėti, galvoju, kad ji man pasakytų. Pasakytų, kas buvo“, – sakė Jovita.

Tačiau ir pati Jovita su žurnalistais pasikalbėti sutiko ne iškart. Anot sumuštos mergytės močiutės, ją ir jos dukrą pasmerkė visi. Ir šiandien, nors tiki savo dukros nekaltumu, moteris bijo net išeiti iš namų.

Jovita pasakojo, kad iš pradžių apie galimą nusikaltimą ji nieko neįtarė. Kadangi Greta augina dvynukes, nutikus nelaimei, vieną iš jų Kalėdų rytą naujasis dukros draugas užvežė pas močiutę, o apie kitą mergytę pasakė tik tiek, kad ji, kartu su mama, yra reanimacijoje.

Pasak Jovitos, dvynukės jos namuose lankydavosi dažnai. Ir Gretos dvynukėms šie namai taip pat buvo savi – čia stovi mergaičių lovytės, yra jų žaislai. Dvynukės pas močiutę svečiavosi ir tą lemtingąjį Kūčių šeštadienį. Tačiau, artėjant vakarui, Greta užsuko, pavalgė, pasiėmė vaikus ir išvažiavo į Raseinius, į naujojo draugo butą. O kas nutiko ten, kol kas belieka tik spėlioti.

Jovita neslepia – naująjį dukros mylimąjį matydavo retai, o ir pasakodavo Greta apie jį nedaug. Ką jau kalbėti apie tai, kad susipažinusi su juo, Greta staiga išsiskyrė su dvynukių dukrų tėvu, nors jie iki tol gyveno kaip šeima.

„Dabar aš kaltinu save – kodėl tuo metu, prieš 3 mėnesius, leidau dukrai spręsti pačiai? Kodėl neuždraudžiau dukrai po skyrybų su pirmuoju draugu iš karto apsigyventi pas antrąjį draugą, pas nežinia kokį vyrą? Jei būčiau pareikalavusi, kad Greta su vaikais grįžtų į mano namus, gal mano mažoji anūkytė dabar būtų buvusi sveika?“ – svarstė Jovita.

Močiutė Jovita neslėpė – jos dukra Greta, susipažinusi su naujuoju draugu, taip pat pasikeitė. Tapo uždaresnė, telefonu su mylimuoju kalbėdavosi tik išėjusi iš kambario. Tačiau apie dukros naują mylimąjį Jovita yra girdėjusi ir dar baisesnių dalykų, kuriuos papasakos laidoje.

Ką paskutinėse savo žinutėse mamai rašė savo dukrelės sužalojimu įtariama Greta? Kaip apie Gretą ir jos mylimąjį pasisako jų kaimynai? Galiausiai, kodėl sulaikytosios Gretos mamai Jovitai šiandien peršasi mintis, kad dėl anūkėlės sužalojimų gali būti kaltas naujas dukters mylimasis? Visi atsakymai – jau šį vakarą.

UAB „Lrytas“,
Gedimino 12A, LT-01103, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus webmaster@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2023 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.