Mažą meilės tikimybę apskaičiavęs matematikas ruošiasi vesti

2013 m. gegužės 28 d. 13:03
lrytas.lt
Matematikos profesorius Peteris Backus iš Londono, dar 2010 metais apskaičiavęs, kad iš visos Jungtinės Karalystės jam į žmonas pagal amžių, išsilavinimą ir fizinius duomenis tiktų viso labo 26 merginos, dabar ruošiasi vesti.
Daugiau nuotraukų (1)
Nuotaką sutiko atsitiktinai
Tyrimo rezultatus publikavęs Voriko universiteto profesorius trejus metus praleido be draugės, tačiau nepaisant visų sunkumų, vyras sutiko pagal visus parametrus jam tinkančią Rose. Netrukus mergina tapo jo sužadėtine.
„Kai dirbi su skaičiais, prieš akis iškyla realūs žmonės. Aš sutikau Rose vakarieniaudamas su draugais Londone. Tai buvo atsitiktinis susitikimas“, - pasakojo Peteris.
2010 metais P. Backus pateko į pirmuosius laikraščių puslapius po to, kai paskelbė straipsnį, pavadintą „Kodėl neturiu draugės“.
Galimybė - vos 0,00034 proc.
Pasinaudojęs Drake'o lygtimi matematikas apskaičiavo, kiek potencialių jam tinkančių partnerių gyvena šalyje. Lygtį, kuria rėmėsi P. Backus, astronomas Frankas Drake'as 1961 metais sukūrė norėdamas išsiaiškinti, kiek mūsų galaktikoje gyvuoja nežemiškų civilizacijų, rašo britų interneto dienraštis dailymail.co.uk.
Matematikos genijumi vadinamas P. Backus pasinaudojo šia lygtimi ir išsiaiškino, kad Jungtinėje Karalystėje tėra vos 26 jam tinkančios moterys.
Atlikęs tolimesnius skaičiavimus, profesorius nustatė, kad galimybių kada nors susitikti savo antrąją pusę itin mažai – vos 0,00034 procento. Tačiau, nepaisant tokių menkų vilčių, jaunas mokslininkas surado savo antrąją pusę ir dabar sako, kad žmonės neturi prarasti tikėjimo, nepaisant visų sunkumų.
„Ir toliau žiūrėkite į ateitį, daugiau laiko praleiskite ten, kur susirenka žmonių, atitinkančių norimus kriterijus. Prie tokios išvados priveda lygtis“, - guodė matematikas.
Genialus tyrimas
Lygtis, kuria rėmėsi P. Backus, Kalifornijos Santa Kruzo universiteto astronomijos ir astrofizikos profesoriui F. Drake'ui padėjo apskaičiuoti, kad mūsų galaktikoje gali gyvuoti 10 tūkst. civilizacijų.
P. Backus minėtąją lygtį pritaikė sau.
Kai P. Backaus tyrimas buvo publikuotas, jis pasakė: „Žmonėms, mėginantiems atrasti antrąją pusę, mano tyrimo rezultatai gali atrodyti nemalonūs, tačiau vienišiems žmonėms yra ir gera naujiena – tai yra ne jų kaltė!“
P. Backaus tyrimas laikomas genialiu. Jis ne tik atkreipė pasaulio žiniasklaidos dėmesį, bet ir buvo paviešintas populiariame televizijos seriale „Didžiojo sprogimo teorija“.
Parengė Sniegė Pilypienė

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.