Norėtų matyti ateivius, bet viską paaiškina fizika

Viena fotografė Rusijoje užfiksavo dainuojantį ežerą. Altajaus respublikoje darytas vaizdo įrašas tikrai skamba keistai, o jo autorė yra įsitikinusi, kad banginių balsus primenantys garsai buvo sukelti neaiškaus gyvūno ar ateivių. Bet kas tai galėjo būti?

 Viena fotografė Rusijoje užfiksavo dainuojantį ežerą. Altajaus respublikoje darytas vaizdo įrašas tikrai skamba keistai, o jo autorė yra įsitikinusi, kad banginių balsus primenantys garsai buvo sukelti neaiškaus gyvūno ar ateivių.<br> YouTube stop-kadras
 Viena fotografė Rusijoje užfiksavo dainuojantį ežerą. Altajaus respublikoje darytas vaizdo įrašas tikrai skamba keistai, o jo autorė yra įsitikinusi, kad banginių balsus primenantys garsai buvo sukelti neaiškaus gyvūno ar ateivių.<br> YouTube stop-kadras
Daugiau nuotraukų (1)

Lrytas.lt

Dec 15, 2017, 9:32 AM

Fotografė Svetlana Kuzina vaikščiojo Altajaus kalnuose, kai išgirdo iš vieno ežero sklindančius keistus garsus. Ji juos užfiksavo ir pasidalino įrašu internete. Ir iš tiesų, girdimi garsai primena prastai suderintą muzikos instrumentą arba gyvūną. S.Kuzina, aišku, yra kitos nuomonės – ji teigia, kad tai – tikrų tikriausias ateivių egzistavimo įrodymas.

Visgi, fotografė taip pat užsiminė ir apie kitą versiją – ežero garsai jai priminė ir banginių dainavimą. S.Kuzina dažnai lankosi gražiose gamtos vietovėse, kur mėgsta fotografuoti peizažus ir krentančias žvaigždes. Prie šio ežero ji lankėsi ne kartą ir vaikštinėdama ant užšalusio jo paviršiaus kaskart klausėsi ypatingų garsų. Naktį, kai fotografė ir fiksuoja astronominius reiškinius, ežeras skamba šiek tiek kitaip. Tamsoje garsas yra kiek duslesnis ir ne toks garsus. Dieną jis yra girdimas ir iš toliau ir pasižymi aukštesniais tonais.

Moteris teigia, kad vaikščiodama ant ledo, jautė netoliese esančius ateivius ir akimirką atrodė, kad ji tuoj su užmegs kontaktą su nežemiška gyvybe.

Tai kas šiuos šiurpą keliančius garsus sukėlė iš tikrųjų? S.Kuzina teisingai pastebėjo, kad ateivių buvimą šalia jautė vaikštinėdama ledu – būtent tuomet šiuos garsus galima išgirsti lengviau. Taip yra todėl, kad juos skleidžia ne ateiviai, o pats ledas.

Visi žino, kad vanduo šaldamas plečiasi. Jei įpiltumėte vandens į stiklainį ir leistumėte jam sušalti, stiklainis suaižėtų ir subyrėtų. Tačiau ant didelio ežero susiformavęs storas ledas neturi kur plėstis. Vienu metu skirtingi jo gabalai yra spaudžiami iš skirtingų pusių. Taigi, ledas yra tarsi įsitempęs kaip baliono paviršius. Kintanti temperatūra skatina ledą tai plėstis, tai šiek tiek trauktis. Jį veikia ir pakrantėje esantys siūbuojantys medžiai ar – šiuo atveju – uolos, vėjas ir sniegas. Ir ant ledo vaikštanti moteris. Taip suskeldėjusios vietos trinasi tarpusavyje – tai atpalaiduodamos įtampą, tai vėl ją sukurdamos. Ledas pradeda skleisti skirtingo dažnio garsus, kuriuos moteris ir palaikė ateivių dainomis.

Tiesa, sunku pasakyti, kodėl naktį garsas būtų duslesnis, o dieną – šaižesnis. Gali būti, kad tai sukelia krentanti temperatūra.

UAB „Lrytas“,
Gedimino 12A, LT-01103, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus webmaster@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2022 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.