Vyro sėkmė: apsilankęs sendaikčių turguje praturtėjo 100 000 dolerių

Apsilankę sendaikčių turguje, galime išvysti daugybę įvairiausių daiktų – tačiau tikrai ne visi jie yra labai vertingi. Bet štai vienam vyrui iš Prancūzijos labai pasisekė – kadangi apislankęs viename tokiame turguje jis atrado monetą, vertą net beveik 100 000 dolerių.

 Monetos unikalumą labiausiai atspindi ant jos išgraviruoti žodžiai ir ženklai.
 Monetos unikalumą labiausiai atspindi ant jos išgraviruoti žodžiai ir ženklai.
Daugiau nuotraukų (1)

Lrytas.lt

Mar 1, 2020, 8:21 PM, atnaujinta Mar 2, 2020, 2:49 PM

Prancūzui labai pasisekė – kadangi iš pilno stiklainio įvairiausių monetų jis išsirinko būtent tą, kuri, kaip vėliau paaiškėjo, yra reta ir labai vertinga. Išsirinkęs pinigą, jis už jį sumokėjo vos 50 centų – ir išėjo namo.

Namuose detaliau apžiūrėjęs monetą, vyras išvydo skaičius „1776“ ir žodžius „nesikišk ne į savo reikalus“ (angl. Mind your buisiness). Norėdamas apie monetą sužinoti, daugiau jis į „Google“ paiešką įsivedė žodžius „kontinentinis doleris“ ir vos keliais mygtuko paspaudimas išsiaiškino, kad jo rankose tikra ir labai reta 1776 metų amerikietiška moneta.

Pirmiausia jis ją nunešė pas vietinį monetų ekspertą, tačiau šis nesugebėjo nurodyti tikrosios artefakto vertės. Galiausiai prancūzas ją nunešė į Paryžiuje veikiančią profesionalią monetų klasifikavimo tarnybą „Mint State 62“. Būtent čia vyras sužinojo, kad jo rasta moneta yra verta mažiausiai 97 000 dolerių.

Savaime suprantama, monetos savininkas nenorėjo atskleisti savo tapatybės.

Vasario 14 dieną monetų klasifikavimo tarnyba išplatino pranešimą, kuriame teigiama, kad įvairiausių niekučių sendaikčiuose randama labai daug, tačiau labai retai pasitaiko ir tikrai vertingų artefaktas. Tarnyba išsiuntė radinį į JAV, kur jos tikrumas ir vertė buvo patvirtinta.

Monetos unikalumą labiausiai atspindi ant jos išgraviruoti žodžiai ir ženklai. Vienoje pusėje matomas saulės laikrodis ir trys žiedai su užrašu „Kontinentinė valiuta“. Kitoje pusėje yra 13 grandinės saitų – ant kiekvieno iš jų yra užrašyti trylikos pirmųjų kolonijų pavadinimai. Viduje šių grandinių yra apskritimas, simbolizuojantis susivienijusią tautą, o jo viduje – žodžiai „Mes – kaip vienas“ (angl. We are One).

Įdomu tai, kad iki šiol nėra žinoma, kur tiksliai šios monetos buvo gaminamos. Ekspertai sako, kad taip yra dėl to, kad šalis tuo metu dar buvo labai nauja. Nepaisant to, monetų klasifikavimo tarnyba teigia, kad ši moneta yra išskirtinė ir turi didelę vertę.

„Nors monetos tikroji kilmė ir nėra visiškai aiški, tai vis tiek labai svarbus JAV istorijos artefaktas“, – rašoma išplatintame pranešime.

Tarnybos pranešime nebuvo nurodyta ar vyras ketina parduoti monetą aukcione – tačiau galima daryti prielaidą, kad jei jis pats nėra kolekcionierius, tuomet jis nuspręs parduoti monetą daugiausiai pinigų pasiūliusiam žmogui.

Parengta pagal „The Vintage News“.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.