Visuomenei atverti Licencijų informacinės sistemos duomenys

Pagrindinius nacionalinės reikšmės registrus ir informacines sistemas tvarkantis Registrų centras toliau atveria duomenis visuomenei. Šį kartą įmonės atvirų duomenų rinkinius papildė Licencijų informacinės sistemos, kurioje kaupiama informacija apie valstybės ar savivaldybių institucijų fiziniams ir juridiniams asmenims išduotas licencijas, pažymėjimus, leidimus ar kitus dokumentus, duomenys.

 Pagrindinius nacionalinės reikšmės registrus ir informacines sistemas tvarkantis Registrų centras toliau atveria duomenis visuomenei.<br> 123rf iliustr.
 Pagrindinius nacionalinės reikšmės registrus ir informacines sistemas tvarkantis Registrų centras toliau atveria duomenis visuomenei.<br> 123rf iliustr.
Daugiau nuotraukų (1)

MadeinVilnius.lt

Jul 15, 2021, 2:15 PM, atnaujinta Jul 15, 2021, 2:15 PM

Iš viso neatlygintinam ir neribotam naudojimui visuomenei atverti keturi skirtingi Licencijų informacinės sistemos duomenų rinkiniai – duomenys apie ūkio subjektams išduotas licencijas, pažymėjimus, leidimus ir kitus licencijavimo dokumentus. Šie duomenų rinkiniai bus atnaujinami kiekvieną mėnesį.

Kiekviename duomenų rinkinyje nurodoma licenciją, pažymėjimą, leidimą ar kitą licencijavimo dokumentą išdavusi įstaiga, jį gavęs ūkio subjektas (fizinis ar juridinis asmuo) šių dokumentų išdavimo ir galiojimo datos, licencijų numeriai ir kita susijusi informacija.

Nuo 2015 metų veikiančioje Licencijų informacinėje sistemoje šiuo metu kaupiami duomenys apie beveik 170 tūkst. licencijų, daugiau kaip 70 tūkst. pažymėjimų, per 150 tūkst. leidimų ir beveik 90 tūkst. kitų licencijavimo dokumentų. Iš jų kiek daugiau nei pusė yra išduoti juridiniams asmenims, likusi dalis – fiziniams asmenims. Apie 75 proc. licencijų, pažymėjimų ar leidimų šiuo metu yra galiojantys, likusi dalis – negaliojantys ar sustabdyti.

Licencijų informacinė sistema, kurios valdytojas yra Teisingumo ministerija, skirta centralizuotai elektroniniu būdu tvarkyti gautus duomenis ir informaciją apie išduotas licencijas, pažymėjimus, leidimus ir kitus dokumentus bei teikti šią informaciją vartotojams. Per metus sistemą papildo apie 60-70 tūkst. naujų duomenų įrašų.

Papildė jau atvertus duomenis

Atverti Licencijų informacinės sistemos duomenys papildė jau anksčiau Registrų centro iniciatyva atvertus Nekilnojamojo turto, Adresų ir Juridinių asmenų registrų duomenis.

Siekdamas prisidėti prie valstybės ir visuomenės pažangos bei skatindamas naujų aukštųjų technologijų produktų ir paslaugų kūrimą, žinių ekonomikos vystymąsi, Registrų centras pirmuosius atvirų duomenų rinkinius visuomenei atvėrė dar 2019 metų viduryje, kai buvo atverti Nekilnojamojo turto registre esantys duomenys apie beveik 5 mln. Lietuvos NT objektų. Praėjusių metų viduryje šiuos duomenų rinkinius papildė Adresų registro duomenys – daugiau kaip 2 mln. unikalių adresų. O šių metų pradžioje atverti ir Juridinių asmenų registro duomenys: įregistruotų įmonių sąrašas su jų pavadinimais, buveinių adresais, informacija apie valdymo organus, įstatinį kapitalą ir kitais aktualiais duomenimis.

Artimiausiu metu taip pat numatoma atverti Juridinių asmenų registre kaupiamų įmonių pateiktų finansinių ataskaitų duomenis. Iki kitų metų visuomenei numatoma atverti dar vieno svarbaus registro, t.y. Gyventojų registro, nuasmenintus duomenis. Vėlesniais etapais ketinama atverti ir kitų registrų, pavyzdžiui, Hipotekos ar Turto arešto aktų registrų, bei informacinių sistemų duomenis. Užbaigus šį etapą viešai bus publikuoti pagrindiniai duomenys iš svarbiausių registrų.

Visus Registrų centro atvertus duomenis galima rasti įmonės interneto svetainėje, adresu registrucentras.lt/atviri_duomenys ir atsisiųsti juos naudoti patogiais atvirų duomenų formatais.

Spauskite mygtuką „VISI KOMENTARAI“ ir reikškite savo nuomonę.

UAB „Lrytas“,
Gedimino 12A, LT-01103, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus webmaster@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2021 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.