„Lietuvos geležinkeliai“ traukiniuose testuos palydovinį interneto ryšį „Starlink“

„Lietuvos geležinkelių“ grupės (LTG) informacinių technologijų (IT) komanda įgyvendina projektą, kuriuo siekiama įvertinti galimybes patobulinti interneto ryšį traukiniuose, praneša bendrovė.

„Lietuvos geležinkelių“ grupės (LTG) informacinių technologijų (IT) komanda įgyvendina projektą, kuriuo siekiama įvertinti galimybes patobulinti interneto ryšį traukiniuose.<br>J. Stacevičiaus nuotr.
„Lietuvos geležinkelių“ grupės (LTG) informacinių technologijų (IT) komanda įgyvendina projektą, kuriuo siekiama įvertinti galimybes patobulinti interneto ryšį traukiniuose.<br>J. Stacevičiaus nuotr.
Daugiau nuotraukų (1)

Lrytas.lt

Apr 24, 2023, 11:56 AM

Šiuo metu traukiniams važiuojant pro miškingas ir atokesnes Lietuvos teritorijas interneto ryšys veikia su trikdžiais. LTG informacinių technologijų komanda jau išbandė kelis rinkoje esančius sprendimus, o netrukus viename iš keleivių vežimo bendrovės „LTG Link“ traukinių bus pradėtas testuoti ir palydovinis interneto ryšys „Starlink“.

Tris mėnesius truksiančiu pilotiniu projektu siekiama įvertinti naujos kartos interneto teikiamas galimybes.

Belaidis interneto ryšys (Wi-Fi) traukiniuose svarbus tiek savo reikmėms juo besinaudojantiems keleiviams, tiek patogiam atsiskaitymui už paslaugas mokėjimo kortele.

„Džiaugiuosi, kad „Lietuvos geležinkeliai“ siekia inovatyviai spręsti klientų dažnai keliamą problemą, kurios tiek laiko nepavyko įveikti bendradarbiaujant su tradicinėmis telekomunikacijų bendrovėmis. Viliuosi, kad palydovinis interneto ryšys pasiteisins ir visiems keleiviams galės būti užtikrintas nepertraukiamas ryšys visų kelionių metu“, – sakė susisiekimo ministras Marius Skuodis.

Pirmieji kontaktai su pirmaujančia kosmoso bendrove „Space X“ Susisiekimo ministerijos iniciatyva įvyko 2021 m. pradžioje. Netrukus po to „Space X“ šalyje įsteigė savo padalinį – bendrovę „Starlink Lithuania“. Veiklą Lietuvoje jie pradėjo jau 2021 m. pabaigoje.

Anot susisiekimo ministro, „Starlink“ Lietuvoje reiškia platesnes interneto paslaugų naudojimo galimybes ir suteikia vartotojams galimybę rinktis. Tai rodo ir šis „Lietuvos geležinkelių“ pavyzdys.

„Siekiame įvertinti visus rinkoje esančius sprendimus, kuriais būtų galima pagerinti traukiniuose teikiamas belaidžio interneto ryšio paslaugas, traukiniams važiuojant pro miškingas, mažiau apgyvendintas vietoves, kur interneto ryšys veikia su trikdžiais. Norime, kad visos kelionės metu būtų galima užtikrinti stabilų, nepertraukiamą ir greitą ryšį. Šiuo metu jau esame išbandę ir įvertinę keletą kitų rinkoje esančių sprendimų, o netrukus pradėsime ir palydovinio interneto ryšio traukiniuose bandymus“, – sakė „Lietuvos geležinkelių“ technologijų direktorius Vytautas Bitinas.

„Starlink“ įrangos testavimo metu bus vertinama, ar visame traukinio maršrute pavyksta išlaikyti stabilų ir greitą interneto ryšį. Numatoma, kad palydovinis internetas bus automatiškai aktyvuojamas tuose ruožuose, kuriuose susilpnėja įprastas interneto ryšys, todėl testavimo metu bus efektyviai naudojamos abi – palydovinio ir mobilaus – ryšio technologijos.

Planuojama, kad tris mėnesius truksiantis „Starlink“ įrangos testavimas viename iš „LTG Link“ traukinių bus pradėtas antrąjį šių metų ketvirtį. Reikiamai įrangai ir testavimo paslaugoms įsigyti jau pasirašyta sutartis su Belgijos įmone „Venn Telecom“, jos vertė 6864 eurai.

„Traukinių keleiviams nuolat kuriame sprendimus, skatinančius rinktis tvaresnes keliones traukiniais bei gerinančius jų patirtis. Vykstant traukiniu dauguma klientų nori galėti nepertraukiamai dirbti keliaujant iš vieno Lietuvos krašto į kitą, klausytis muzikos ar tinklalaidžių, žiūrėti filmus.

Interneto ryšiui traukiniuose įtaką daro keleivių, besinaudojančių internetu skaičius, traukinio geografinė padėtis bei šalia maršruto esantys operatoriaus bokštai. Šis bandomasis projektas padės įvertinti, kaip galėtume užtikrinti sklandų interneto ryšį visoje šalyje net tokiose atkarpose, kur iki šiol tokių galimybių trūksta“, – teigė „LTG Link“ vadovas Linas Baužys.

LTG nuolat bendradarbiauja su šalies mobiliojo ryšio operatoriais siekiant traukiniais vykstantiems klientams pasiūlyti vis geresnį bevielį internetą, taip pat testavo ryšio stiprintuvą traukinyje. Visgi, siekiant dar labiau stiprinti interneto ryšio kokybę, svarbu ieškoti papildomų inovacijų.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.