Rusija rodo baimės ženklus: šalies gilumoje statomi specialūs pastatai

2024 m. gegužės 31 d. 11:06
Lrytas.lt
Ukrainiečių išpuoliai prieš Rusijos infrastruktūrą taip pat privertė rusus saugotis vietose, esančiose už šimtų kilometrų nuo mūšio linijos. Siekdami apsaugoti vertingą įrangą nuo dronų ar balistinių raketų, jie už 300 km nuo sienos stato sustiprintas pozicijas lėktuvams.
Daugiau nuotraukų (1)
Nevyriausybinė organizacija „Ukrainos karinis centras“ praneša apie Rusijos vykdomus darbus. Kaip matyti iš palydovinių nuotraukų, Volgogrado srityje, už 300 km nuo Ukrainos sienos esančiame Marynovkos aerodrome, pastatyta net 12 naujų angarų, kuriuose laikomi lėktuvai „Su-34“ ir „Su-24“.
Pasak Ukrainos šaltinių, paskubomis pastatyti angarai skirti užtikrinti Rusijos orlaivių išlikimą ATACMS raketų atakos atveju.
Taip pat ketinama apsisaugoti nuo bepiločių, kuriuos ukrainiečiai nuolat naudoja Rusijos oro uostams atakuoti.
Ukrainos dronų asortimentas
Analizuodamas situaciją „Defence Portal“ pažymi, kad angarų statyba yra dar vienas Rusijos bandymų atremti Ukrainos bepiločių orlaivių arba mažesnio nuotolio raketų keliamą grėsmę etapas.
Rusijos aviacijos problema šiuo atveju tampa sunkiųjų slėptuvių-angarų, galinčių apsaugoti orlaivius ne tik nuo šrapnelių, bet ir nuo arti esančių didesnės galios sprogimų, trūkumas.
Dėl šios priežasties rusai griebiasi gana desperatiškų priemonių – pavyzdžiui, piešia lėktuvų figūras šalia kilimo ir tūpimo takų. Kitas apsaugos būdas – ant lėktuvų dėti padangų krūvas, kad jie būtų apsaugoti nuo nedidelių dronų atakų ir iš dalies apsaugoti nuo šrapnelių.
Neseniai įvykdyti Ukrainos išpuoliai, nukreipti prieš taikinius Rusijos gilumoje, įrodo, kad Rusijos nuogąstavimai nėra nepagrįsti. Nors ATACMS arba „Storm Shadow“ raketų veikimo nuotolis yra ne didesnis kaip 300 km, ukrainiečiai, naudodami bepiločius, gali atakuoti taikinius, esančius daug didesniu atstumu. Dabartinis rekordas – ataka prieš už 1 800 km nuo mūšio linijos esantį užhorizontinį radarą „Voronež-DM“, primena „Wirtualna Polska“.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2026 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.