Dirbtinio intelekto modelio sukūrimui reikia labai daug duomenų – paprastai milijonų informacinių vienetų. Nemaža kompanijų dalis duomenis savo DI apmokymams ima iš pakankamai pilkos zonos – atvirųjų šaltinių, t. y. duomenų, viešai randamų internete.
„Facebook“ atvirieji šaltiniai nereikalingi – jo paties vartotojai sukuria milijardus informacijos vienetų, prieigą prie kurių pagal sutartį, sudaromą kuriant savo paskyrą, suteikia „Facebook“ (be tokios sutarties sudarymo susikurti „Facebook“ paskyros tiesiog neįmanoma).
Ir dabar „Facebook“ užsiima savo DI modelių kūrimu – tačiau suteikia galimybę vartotojams nesuteikti savo duomenų (įrašų, nuotraukų) tokių modelių apmokymui.
Norint tai padaryti, reikėtų pasekti šia nuoroda ir užpildyti reikalaujamus laukelius. Laukelyje „Please tell us how this processing impacts you“, galima tiesiog nurodyti „Copyright and privacy concerns“ (liet. rūpinimasis [mano] autorių teisėmis ir privatumu) – ar kitą priežastį, savo nuožiūra: kol kas, panašu, „Facebook“ nesigilina ir automatiškai patvirtina visų vartotojų reikalavimus nedalyvauti DI modelių mokyme (galima spėti, kad prie tokio greito sutikimo prisideda ir gana griežti Europos Sąjungos vartotojų duomenų apsaugos įstatymai).
Žinoma, ilgainiui tai gali turėtų ir ne vien teigiamų pasekmių. Jei regione susidarys kritinis kiekis DI apmokyme atsisakančių dalyvauti vartotojų, DI modeliai bus silpnesni ir ne taip gerai veikiantys. Tačiau tai – tik hipotetinė ir mažai tikėtina galimybė.