Nerimą keliančios žinios: skelbia, kad Europa nepajėgs ištesėti svarbaus pažado Ukrainai (1)

Remiantis nauju tyrimu, Europos teiginiai apie jos pajėgumus gaminti artilerijos sviedinius yra labai perdėti, o tai reiškia, kad ji negalės tiekti Ukrainai tokio kiekio sviedinių, kokį pažadėjo, rašo „Business Insider“.

Remiantis nauju tyrimu, Europos teiginiai apie jos pajėgumus gaminti artilerijos sviedinius yra labai perdėti, o tai reiškia, kad ji negalės tiekti Ukrainai tokio kiekio sviedinių, kokį pažadėjo.<br>AP / Scanpix asociatyvinė nuotr.
Remiantis nauju tyrimu, Europos teiginiai apie jos pajėgumus gaminti artilerijos sviedinius yra labai perdėti, o tai reiškia, kad ji negalės tiekti Ukrainai tokio kiekio sviedinių, kokį pažadėjo.<br>AP / Scanpix asociatyvinė nuotr.
Daugiau nuotraukų (1)

Lrytas.lt

2024-07-09 20:25

Europos Komisija teigė, kad nuo šių metų sausio mėnesio Europos metiniai 155 mm sviedinių gamybos pajėgumai siekė milijoną sviedinių per metus.

Birželio mėn. Europos Sąjungos vidaus rinkos komisaras Thierry Bretonas teigė, kad iki 2024 m. pabaigos blokas planuoja kasmet pagaminti 1,7 mln. šovinių.

Tačiau pirmadienį paskelbtame tyrime naujienų redakcijų, įskaitant „Laisvosios Europos radiją“ ir „Die Welt“, konsorciumas, kuris kalbėjosi su gamintojais, ekspertais ir vyriausybės pareigūnais, teigė, kad šie teiginiai toli gražu neatitinka tikrovės.

Vietoj to, grupės duomenimis, Vokietijos ginklų gamintojo „Rheinmetall“, kuris yra vienas didžiausių ginklų gamintojų Europoje, vidiniame dokumente nurodyta, kad metų pradžioje metinė 155 mm kalibro sviedinių gamyba ES buvo maždaug 550 000 vienetų.

Tai atitinka 2023 m. pabaigoje Estijos gynybos ministerijos paskelbtą ataskaitą, kurioje apskaičiuota, kad tais metais kolektyvinė gamyba siekė nuo 480 000 iki 700 000 šaudmenų – tai gerokai skiriasi nuo Europos Komisijos teiginių, pateiktų po mėnesio.

Pirmadienį paskelbtame tyrime pranešama, kad neįvardyti ekspertai ir pramonės atstovai iš esmės pritarė jų vertinimui.

Vienas šaltinis teigė, kad iki metų pabaigos Europoje bus pagaminta pusė milijono sviedinių mažiau nei numatyta, ir teigė, kad apsimetinėti, jog yra kitaip, yra prasta politika.

Ataskaitoje nurodyta daug veiksnių, turinčių įtakos produkcijos stygiui, įskaitant pasaulinį parako trūkumą ir ilgalaikių sutarčių su vyriausybėmis, skatinančių gamybos didinimą, nebuvimą.

Europos Komisijos atstovė spaudai Johanna Bernsel teigė, kad ji laikosi savo skaičiavimų „realiomis veiklos sąlygomis, reaguodama į gautus užsakymus“.

Ji pridūrė, kad skaičiavimai pagrįsti ES valstybių narių ir pramonės duomenimis ir kad juose atsižvelgta į vykdomas investicijas ir pastangas mažinti kliūtis.

Ji taip pat sakė, kad saugumo sumetimais žiniasklaidai atvirai atskleidžiama ne visa gamyba.

155 mm kalibro sviediniai buvo labai svarbus abiejų konflikto Ukrainoje pusių pagrindinis produktas. Sausio mėnesį Ukrainos pajėgos iššaudavo apie 200 000 vienetų per mėnesį, remiantis vidiniais skaičiavimais.

Europos valstybės turi ne tik tiekti sviedinius Ukrainai, bet ir išsaugoti tam tikras atsargas savo gynybinėms atsargoms ir kitiems konfliktams visame pasaulyje.

Ukraina jau patyrė kritinį amunicijos trūkumą, ypač per šešis mėnesius, kai JAV Kongresas sustabdė tolesnės pagalbos Ukrainai siuntimą ir privertė ją drastiškai mažinti savo atsargas tuo metu, kai Rusija per dieną iššaudavo apie 10 000 sviedinių.

Gegužės mėn. Rusija galėjo pagaminti artilerijos sviedinius maždaug tris kartus greičiau nei Ukrainos sąjungininkai ir už ketvirtadalį kainos, pranešė „Sky News“.

Parengta pagal „Business Insider“.

Norėdami komentuoti turite prisijungti.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.