Ukrainoje pastebėta keista rusų ginkluotė

2025 m. vasario 14 d. 08:29
Lrytas.lt
2025 m. sausio pabaigoje socialiniuose tinkluose buvo paskelbtas vaizdo įrašas, kuriame matyti, kaip Ukrainos ginkluotųjų pajėgų 63-iosios atskirosios mechanizuotosios brigados dronų operatoriai naikina rusišką automobilį UAZ su prikabinta artilerijos sistema.
Daugiau nuotraukų (1)
Pabandžius atidžiau apžiūrėti apgadintą ginkluotę, pasirodė, kad Rusijos kariuomenė iš muziejų paėmė 45 mm prieštankinę sistemą „M-42“ – ir grąžino ją į tarnybą, nors jos naudojimas buvo nutrauktas 1946 m. Tačiau atrodo, kad viskas yra daug proziškiau.
Pirmiausia reikėtų atkreipti dėmesį į įdomią hipotezę, kurią išsakė „Defence24“ autoriai. Jie pažymi, kad socialiniuose tinkluose pasirodė daugybė nuotraukų, keliančių klausimą, ar rusai naudoja Antrojo pasaulinio karo laikų 45 mm ginklus.
Tačiau atidesnė analizė atskleidžia, kad ši rusų artilerija labiau panaši į 85 mm artilerijos sistemas „D-44“ arba „D-48“, pagamintus po Antrojo pasaulinio karo. Tačiau vietoj standartinių pabūklų jose sumontuoti 73 mm pabūklai „2A28 Grom“, naudojami sovietinėse pėstininkų kovos mašinose „BMP-1“.
Hipotezė, kad šiuo atveju kalbama apie rusiškus „hibridus“ atrodo logiška, turint omenyje, kad esama skirtingo kalibro šaudmenų.
„Defence Express“ pažymi, kad apie tokius eksperimentus Rusijos kariuomenėje pirmą kartą buvo pranešta 2024 m. vasarą.
Verta priminti, kad įprastinis „2A28 Grom“ šaudymo nuotolis yra iki 1,3 km, o maksimalus šūvio atstumas – iki 4,4 km, šaudymo greitis – 6–8 sviediniai per minutę. Visos šios charakteristikos leidžia manyti, kad rusai tokius „hibridus“ su pabūklus iš „BMP-1“ ir „D-44/48“ gali naudoti kaip sunkiąją pėstininkų priedangą savo gynybos fronte.
Be to, tai, kad atsirado tokių „hibridų“, reikėtų vertinti ne tik kaip rusų artilerijos problemų ženklą, bet ir kaip jų pastangų atkurti sovietmečio šarvuotąją techniką įrodymą. Priešingu atveju nebūtų priežasties išimti pabūklus iš „BMP-1“ ir montuoti jas ant platformų.
Taip pat reikėtų pažymėti, kad Antrojo pasaulinio karo laikų 45 mm prieštankinių ginklų „M-42“ veikimo nuotolis siekė iki 4,5 km, o šaudymo greitis – iki 25 šūvių per minutę. 85 mm kalibro „D-44“ veikimo nuotolis siekė iki 15,8 kilometro, o ugnies greitis – 20–25 šūviai per minutę, o 85 mm kalibro „D-48“ veikimo nuotolis – 18,9 kilometro, o ugnies greitis – 15 šūvių per minutę, rašo „Defense Express“.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2025 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.