Fondas pažymi, kad iš viso nuo projekto pradžios buvo sunaikinta daugiau kaip 12 „Merlin“ tipo žvalgybinių dronų.
„Defense Express“ patikslina, kad šiuo atveju vaizdo įraše rodomi ne kas kita, o bepiločiai orlaiviai „Merlin-VR“ – eksperimentiniai žvalgybiniai dronai, kurie laikomi retu radiniu net ir Rusijos ir Ukrainos karo realijose, gausiai prisotintose įvairių bepiločių sistemų.
Šį modelį 2021 m. rudenį pirmą kartą pristatė jo kūrėjai – Rusijos „Šiuolaikinių telekomunikacijų technologijų tyrimų institutas“ (NII STT). Kol kas nežinoma, ar jau pradėta masinė šių bepiločių orlaivių gamyba, ir kiek vienetų gali būti rusų žinioje. Teigiama, kad 6,5 kg naudingosios apkrovos dronas gali beveik be garso skraidyti 10 valandų iš eilės, iki 5 km aukštyje.
„Merlin-VR“ yra vienas brangiausių žvalgybinių dronų Rusijoje, jo kaina gali siekti 300 000 dolerių už vienetą – o tai reiškia, kad visi 12 prarastų „Merlinų“ sudaro apie 3,6 mln. dolerių nuostolių Rusijos kariuomenei.
Svarbu pažymėti, kad kiti Ukrainos daliniai patys skaičiuoja nukautus „Merlin“. Pavyzdžiui, sausio mėnesį buvo pataikyta į vieną, o 2025 m. balandžio pradžioje – į dar vieną. Abiejuose epizoduose juos perėmė pigūs FPV bepiločiai.
Vis dėlto „Merlin-VR“ tebėra neįprastas taikinys Ukrainos priešlėktuvinės gynybos daliniams. Pirmasis patvirtintas numušimas datuojamas 2022 m. vasara, o iki šiol vizualiai patvirtinti tik penki šios unikalios įrangos nuostoliai: penki sunaikinti, o dar šeši perimti palyginti sveiki, nurodo atvirųjų šaltinių žvalgybos projekto „Oryx“ duomenys. Dažnai rezultatų patvirtinimą apsunkina tai, kad dronai nukrenta priešo teritorijoje.
Perimti mėginiai buvo išskaidyti ir išanalizuoti, atskleidžiant tikrąjį sistemos vidų. Visų pirma paaiškėjo, kad vietoje deklaruojamos „hibridinio“ yra įprastas variklis, o jame sumontuota vakarietiška elektronika, rašo „Defense Express“.
