Tiksliau, būdai yra net du. Pirmasis: ant daugelio USB jungčių plastmasinės dalies yra įspaustas, priklijuotas ar kitokiu būdu paženklintas USB logotipas (taškas su trimis rodyklės išsišakojimais). Tai ir yra jungties viršus.
Antrasis būdas pravers, jei atmintinė ar laidas tokio logotipo neturi. Metalinė jungties dalis visuomet turi „siūlę“, kuri ją sujungia. Toji pusė, kurioje yra šis metalo sujungimas, yra apatinė; o „lygioji“ pusė bus viršus.
Jei kompiuteryje, televizoriuje ar kitame įrenginyje USB jungtis yra horizontalios padėties, vadovaudamiesi šiais patarimais visuomet galėsite būti užtikrinti, kad USB visada prijungsite teisingai.
Jei įrenginyje USB jungtis yra vertikalios padėties, jungdami USB jo apačią laikykite kairėje pusėje – absoliuti dauguma atvejų bus sėkmingi.
Tiesa, kaip ir kiekviena taisyklė, ši turi išimčių – kai kurių įrenginių gamintojai nepaiso šių nerašytų susitarimų ir jungtis įtaiso savaip. Tačiau ir tokiu atveju įsiminę, kokia yra USB jungčių padėtis jūsų įrenginiuose, galėsite nesunkiai atitaikyti naują jungiklį.
Telefonuose ir smulkesnėje technikoje naudojamų „mini USB“ jungiklių logotipai taip pat žymimi viršuje. Be to, jų metalinės jungties apačia yra platesnė. Tiesa, metalą jungianti „siūlė“ šiuo atveju jau yra viršuje.
Laimė, ateityje šie „žaidimai“ baigsis: jau patvirtintas naujas rinkos standartas USB-C, kurio jungikliai bus universalūs – juos galėsime jungti bet kuria puse. Tik viena smulkmena: teks pasikeisti namų įrenginius...