Pasiūlė su savo kūnu atlikti įdomų eksperimentą – ir daugelis bandančiųjų lieka nustebę

Socialinio tinklo „TikTok“ vartotojas savo sekėjams pasiūlė atlikti įdomų bandymą su savo kūnu. Visi liko nustebinti rezultatais.

 Įprasto rijimo metu gerklės raumenys susitraukia į bangas panašia seka, kad maistas judėtų stemplėje. Ši susitraukimų seka vadinama peristaltika.<br> 123rf iliustr.
 Įprasto rijimo metu gerklės raumenys susitraukia į bangas panašia seka, kad maistas judėtų stemplėje. Ši susitraukimų seka vadinama peristaltika.<br> 123rf iliustr.
Daugiau nuotraukų (1)

Lrytas.lt

Mar 25, 2021, 3:48 PM

„TikTok“ pasirodė keistas „faktas“ apie žmogaus kūną. Šį kartą vyras metė iššūkį savo sekėjams bandyti nuryti daugiau nei 3 kartus iš eilės – teigdamas, kad „nuryti galima tik 2–3 kartus, kol kūnas priverčia sustoti“.

Žmonių komentarai buvo įvairūs: „Aš padariau 3 kartus ir tada jaučiau, kad pamiršau, kaip nuryti“, „nurIjau 4 kartus ir tada pamačiau Dievą“. Taip pat buvo keletas apgaulių, kai naudojant vandenį pavyko nuryti 20 kartų.

Vienas socialinio tinklo vartotojas teigė: „Kai labai jaudinuosi, bandau per daug nuryti, nes manau, kad negaliu, tada tikrai negaliu ir panikuoju. O Dieve, kaip tai keista“.

Gandai apie nurijimų ribą jau daugelį metų sklando internete. Kartais teigiama, kad tai padaryti pavyksta 2–3 kartus, kartais 5. Kad ir koks būtų skaičius, pabandę pamatysite, kad daug sunkiau nuryti be jokio maisto ar vandens.

Pabandykite. Matote? Galbūt viršijote ribą (kai kurie žmonės gali tai padaryti), tačiau vos po kelių kartų daugumai žmonių tai padaryti tampa sunku. Vienas iš pagrindinių to veiksnių yra mažėjantis seilių kiekis, kai toliau ryjate. Sausos gerklės nėra tokios, kaip įprastos – su sukramtytu maistu ar skysčiu.

Įprasto rijimo metu gerklės raumenys susitraukia į bangas panašia seka, kad maistas judėtų stemplėje. Ši susitraukimų seka vadinama peristaltika.

„Šlapia gerklė buvo susijusi su lėtesniu bangos greičiu, ilgesne susitraukimo bangos trukme ir vėlesniu peristaltinės bangos atsiradimu distalinėje stemplės dalyje, – šia tema rašoma žurnale „Journal of Applied Physiology“. – Mūsų tyrimų rezultatai rodo, kad nors vien rijimas žmogui sukelia peristaltiką, aferentinė informacija prisideda prie pirminės peristaltikos reguliavimo“.

Išdžiūvus gerklei ir baigiantis seilėms (kol jos nepasipildo), raumenims tampa sunkiau sukurti peristaltinę seką, todėl beveik neįmanoma (kai kuriems) atlikti rijimo.

Bet neišsigąskite – tai galima išspręsti atsigėrus šiek tiek vandens.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.