Pirmajam Lietuvos verslo inkubatoriui – 15 metų

Beveik 200 sėkmingai veikiančių įmonių, 1100 sukurtų darbo vietų, 40 mln. litų į valstybės biudžetą sumokėtų mokesčių. Tokia įspūdinga statistika gali pasigirti prieš 15 metų Kaune įkurtas pirmasis šalyje verslo inkubatorius KTU regioninis mokslo parkas (KTU RMP).

Daugiau nuotraukų (1)

lrytas.lt

Jun 7, 2013, 2:46 PM, atnaujinta Mar 5, 2018, 7:13 PM

Solidžią sukaktį KTU RMP pažymės birželio 18 dieną, antradienį, „Žalgirio“ arenoje rengiamoje konferencijoje „Mokslo ir verslo bendradarbiavimas: 15 metų rezultatai“.

„Svarbiausias KTU regioninio mokslo parko pasiekimas per 15 veiklos metų – jauniems kūrybingiems žmonėms suteiktos galimybės ir pasitikėjimas kurti savo verslą. Mokslo parkai, kurių Lietuvoje šiandien veikia dešimt, skatina verslumą, jaunų žmonių – abiturientų, studentų, absolventų – užimtumą, padeda šalies verslo įmonėms padėti sėkmingiau įsisavinti mokslo naujoves. Pas mus pradedantys verslininkai gauna kvalifikuotų specialistų konsultacijas, pagalbą, patirtį, mokosi iš kaimynų sėkmių ir nesėkmių“, – sako KTU RMP direktorius Pranas Bernardas Milius.

Jis pabrėžia, kad, Lietuvos statistikos departamento duomenimis, apie 60-70 proc. naujų bendrovių per pirmuosius 3 metus nutraukia savo veiklą. Mokslo parke išgyvena net apie 90 proc. įmonių, t.y. tik viena iš dešimties yra nesėkminga.

P. M. Milius išskiria tris svarbiausius KTU RMP raidos etapus. Pirmasis – 1998 m. KTU studentų miestelyje (Studentų g. 65) 1,4 tūkst. kv. metrų plote įkurtas verslo inkubatorius (iki šiol veikiantis šiose patalpose). Antrasis – 2003 m. KTU RMP įsikėlė į 4,5 tūkst. kv. m ploto buvusias ligoninės patalpas (K.Petrausko g. 26).

Šiuo metu abejose Parko patalpose gyvena 62 įmonės, kuriose dirba 560 darbuotojų. Per ekonominę krizę jų buvo sumažėję iki 350, tačiau veržlūs, iniciatyvūs ir inovatyviai mąstantys jauni specialistai, padedami Mokslo parko specialistų, greitai naujas savo produktų ir paslaugų rinkas rado užsienyje.

Trečiasis reikšmingas KTU regioninio parko plėtros etapas numatomas šiemet. Netrukus Parkas įsikels į 4,5 tūkst. kv. m ploto patalpas baigiamame statyti nacionaliniame atviros prieigos mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros (MTEP) centre Santakos slėnyje.

„Santakos slėnyje įkursime įmones, kurios tampriai bendradarbiauja su mokslu, naujausiomis technologijomis, kurioms reikia inovacijų“, – artimiausios ateities viziją nubrėžė KTU RMP direktorius.

Kalbėdamas apie mokslo parkų ir slėnių svarbą ir plėtrą, P.B.Milius atkerta skeptikams, teigiantiems, kad tai – tik pinigų švaistymas. Per 15 veiklos metų KTU RMP sulaukė 6 mln. litų investicijų iš šalies biudžeto, o į jį sumokėjo 40 mln. litų mokesčių. Parke savo veiklą pradėjo apie 200 įmonių, kurios sukūrė apie 1100 darbo vietų, dauguma jų – kuriančios aukštą pridėtinę vertę.

KTU regioninio parko raida, plėtra, ateities planai, jame veikiančių įmonių patirtys, problemos bus išsamiai aptartos „Žalgirio“ arenos amfiteatre birželio 18 d., 10 val. vyksiančioje konferencijoje „Mokslo ir verslo bendradarbiavimas: 15 metų rezultatai“. Renginyje dalyvaus Ūkio ir Švietimo ir mokslo ministerijų, Kauno miesto valdžios atstovai, Seimo nariai, visų Lietuvoje veikiančių mokslo, studijų ir verslo centrų (slėnių), mokslo parkų, KTU RMP įsikūrusių įmonių atstovai.

Spauskite mygtuką „VISI KOMENTARAI“ ir reikškite savo nuomonę.

UAB „Lrytas“,
Gedimino 12A, LT-01103, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus webmaster@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2022 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.