NASA siūlo į Marsą nugabenti dalelę jūsų. 200 lietuvių jau pasinaudojo šiuo siūlymu

2019 m. gegužės 22 d. 10:59
Kitų metų liepos 17 dieną iš Kanaveralo iškyšulio (JAV) pakils raketa „Atlas V-541“, kuri į Marsą gabens naujausią marsaeigį – NASA kūrinį „Mars 2020“. Tikimasi, kad į Jezero kraterį Marse jis nusileis 2021 m. vasario 18 d.
Daugiau nuotraukų (3)
Raketa gabens marsaeigį ir dar visokių įdomybių (pavyzdžiui – pirmąjį Marso sraigtasparnį. Gal jau iškart verta jį pakrikštyti marsasparniu?), o marsaeigis siūlo galimybę į Marsą nugabenti dalelę kiekvieno iš mūsų – vardą ir pavardę.
Tam tereikia užpildyti šią formą iki šių metų rugsėjo 30 dienos. Visų užsiregistravusiųjų vardai bus įrašyti į marsaeigio atminties mikroschemą, o taip pat jiems bus išduotas skrydžio sertifikatas.
Tai – nebe pirma tokia NASA reklaminė akcija. 2014 m. JAV aeronautikos agentūra kvietė „registruotis“ į bandomąjį erdvėlaivio „Orion“ skrydį, o 2017 – į „skrydį kartu su „InSight“. Pastaruoju kvietimu pasinaudojo 2 429 807 žmonės, iš jų – 1209 lietuviai.
„Registracija“ į 2020 m. misiją prasidėjo neseniai, tad šiuo metu iš viso užsiregistravusių yra 279 822 žmonės, iš jų lietuvių – 238.
 NASA siūlo galimybę į Marsą nugabenti dalelę kiekvieno iš mūsų – vardą ir pavardę.<br> NASA iliustr., Lrytas.lt mont. Daugiau nuotraukų (3)
 NASA siūlo galimybę į Marsą nugabenti dalelę kiekvieno iš mūsų – vardą ir pavardę.
 NASA iliustr., Lrytas.lt mont.
Nasa^InstantMarsas
Rodyti daugiau žymių

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2026 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.