Preliminariais vertinimais, iš pradžių
meteoras keliavo į šiaurės rytus ir apie 11.17 val. ryto vietos laiku praskriejo virš Laisvės statulos, o paskui subyrėjo virš Manheteno centro. Remiantis skaičiavimais, kurie buvo pagrįsti pasakojimais apie ugnies kamuolį danguje, sprogimą ir drebėjimą, buvo manoma, kad
meteoras į Žemės atmosferą pateko skriedamas 54 500 km/h greičiu.
Tačiau kai žmonės per dieną pateikė daugiau pranešimų apie įvykį, NASA atnaujino meteoro trajektorijos modelį.
„Dabar matome, kad
meteoras virš Niujorko ir judėjo į vakarus, į Naująjį Džersį, – rašė NASA Meteorų stebėjimo tarnybos atstovai „Facebook“ pranešime. – Greitis šiek tiek padidėjo iki 38 000 mylių per valandą [61 200 km/h].“
Meteoritas buvo nedidelis, greičiausiai ne didesnio kaip 0,3 metro skersmens, nurodė NASA meteoroidų aplinkos programos vadovas Williamas Cooke’as. Jis sakė, kad dėl didelio greičio sukelto karščio
meteoras virto ugnies kamuoliu, ir pridūrė, kad „meteorus tikimasi pamatyti naktį, [bet] ne dieną, taigi tai retas dienos metu susidaręs ugninis kamuolys“.
Filmuota ugninio kamuolio medžiaga su Amerikos meteorų draugija pasidalijo Nortfordo (Konektikuto valstija) gyventojas. Vaizdo įraše matyti, kaip per žydrą dangų nusidriekia trumpa balta juosta.
Pasak „ABC7“, ugninis kamuolys nesukėlė meteoritų, t. y. kosminės uolienos fragmentai nepasiekė žemės – taip pat nebuvo pranešimų apie su įvykiu susijusią žalą ar sužeidimus.
Kai kurie žmonės matė patį ugnies kamuolį, kiti girdėjo tik dundantį garsą. Stateno salos, Bruklino, Kvinso ir šiaurinės Naujojo Džersio dalies gyventojai išgirdo garsų dundesį, kurį lydėjo drebėjimas, pranešė „ABC7 New York“. „Auksaspalvis retriveris vos neišsinėrė iš savo kailio, o katė tiesiog palindo po sofa“, – transliuotojui pasakojo Stevenas Bredley iš Park Ridžo Naujajame Džersyje.
Antradienio rytą aukšta temperatūra galėjo padėti meteorito skleidžiamam garsui nukeliauti toliau, nei tikėtasi, sako meteorologai. Garso bangos šiltu oru sklinda greičiau nei šaltu, nes aukštesnėje temperatūroje oro molekulės turi daugiau energijos ir greičiau vibruoja.
Tačiau garsus
sprogimas galėjo kilti ir iš visiškai nesusijusio šaltinio – pavyzdžiui, karinių pratybų, kurie tuo pačiu metu vyko Naujajame Džersyje, sakė W. Cooke'as.
Parengta „Live Science“.