Prostitučių kaimynai – besibučiuojantys politikai

Besibučiuojančių Donaldo Trumpo ir Vladimiro Putino piešinį ant sostinės restorano „Keulė Rūkė“ sienos pastebėjo didžiausi planetos leidiniai, o norėdami nusifotografuoti į Vilnių atvykstantys turistai jau klausinėja, kurioje miesto vietoje yra šis kūrinys.

Anot D.Čečkausko, piešinį ant Pylimo gatvės sienos bus galima rasti iki rinkimų Jungtinėse Valstijose pabaigos – vėliau jis gali tapti nebeaktualus.<br>D.Umbraso nuotr.
Anot D.Čečkausko, piešinį ant Pylimo gatvės sienos bus galima rasti iki rinkimų Jungtinėse Valstijose pabaigos – vėliau jis gali tapti nebeaktualus.<br>D.Umbraso nuotr.
Prieš porą metų „Keulė Rūkė“ atrodė lyg tipiškas stoties rajono pastatas.<br>T.Bauro nuotr.
Prieš porą metų „Keulė Rūkė“ atrodė lyg tipiškas stoties rajono pastatas.<br>T.Bauro nuotr.
Turistai ir šiaip praeiviai labai mėgsta fotografuotis prie naujojo kūrinio.<br>D.Umbraso nuotr.
Turistai ir šiaip praeiviai labai mėgsta fotografuotis prie naujojo kūrinio.<br>D.Umbraso nuotr.
Daugiau nuotraukų (3)

Arūnas Dumalakas („Lietuvos rytas“)

May 22, 2016, 3:11 PM, atnaujinta May 24, 2017, 4:40 PM

Ne Gedimino pilies mūrais, Katedros varpine ar universiteto ansambliu Vilniuje dabar labiausiai grožisi žmonės visame pasaulyje. Populiariausias Vilniaus vaizdas šiomis dienomis – restorano „Keulė Rūkė“ siena Pylimo gatvėje.

Kaip ant šios sienos atrodo JAV respublikono D.Trumpo ir Rusijos lyderio V.Putino saldus bučinys, internete jau žiūrėjo 10 milijonų smalsuolių. O kiek jų ateina nusifotografuoti, niekas nesuskaičiuos.

Pasirodo, išgarsėti galima ir prisiminus seną idėją. Juk besibučiuojantys D.Trumpas ir V.Putinas atkartoja grafitį, 1990 metais atsiradusį ant Berlyno sienos, kuriame bučiniu dalijasi sovietų vadovas Leonidas Brežnevas ir Rytų Vokietijos komunistinio režimo lyderis Erichas Honeckeris.

Skolinsis per rinkimus?

Apie „Keulės“ sieną rašė Amerikos dienraščio „The Washington Post“ portalas, rodė televizijos kanalas CNN.

D.Trumpo ir V.Putino bučinys ir toliau keliauja per pasaulio žiniasklaidą. Sumanymo, kuris išgarsino Vilnių, autorius – vienas restorano savininkų Dominykas Čečkauskas, o jį įgyvendino dailininkas Mindaugas Bonanu.

Besibučiuojančių D.Trumpo ir V.Putino piešinys atsirado prieš savaitę. Išgarsėjimo kaina – juokingai maža.

D.Čečkausko nuomone, svarbiausia ne pinigai, o pati idėja: „Norime atkreipti dėmesį į tai, kas vyksta pasaulyje, – į rinkimus Amerikoje ir geopolitinę įtampą, kurią kelia Rusija.“

Jis tikėjęsis, kad piešinys sukels atgarsių ir Lietuvoje, ir kažkiek pasaulyje, tačiau nemanęs, jog tiek daug. Beje, pasigirdo gandų, kad Amerikos demokratai ketina šį piešinį naudoti savo rinkimų kampanijoje.

O „Keulės“ šeimininkai pusiau juokais, pusiau rimtai užsimena, kad tikisi sulaukti ir kandidato į prezidentus D.Trumpo reakcijos.

Bučinys – ne įžeidimas

D.Čečkauskas įžvelgė panašumų tarp D.Trumpo ir V.Putino. Tai labai konservatyvūs politikai. Jie abu turi per didelį ego ir gana juokinga, kad gerai sutaria. D.Trumpas ir V.Putinas yra viešai gyrę vienas kitą.

Gali būti, kad vieną dieną jie valdys dvi galingiausias pasaulio valstybes.

„Jeigu jie gerai sutars, nežinia, koks likimas laukia mūsų“, – atsiduso D.Čečkauskas.

Ar „Keulės“ šeimininkai nebijo prorusiškų asmenų atakų?

„Mes šiuo piešiniu nesiekiame pašiepti nei D.Trumpo, nei V.Putino. Juk kas gali būti pašiepiamo dviejų vyrų bučinyje? Žinoma, atsiras žmonių, kuriems piešinys pasirodys įžeidžiantis. Tai homofobiški žmonės. Dažnai jie būna prisiekę V.Putino gerbėjai“, – šypsojosi D.Čečkauskas.

Kvies grafičio autorių

Vis dėlto kai vieni vilniečiai ir turistai bučiuojasi prie piešinio, iš kitų praeivių jam yra tekę girdėti kalbų, kad kūrinys įžeidžiantis, kvailas ar net pavojingas Lietuvai, nes gali supykdyti Rusiją ir Ameriką, kuri galėtų mus nuo kaimynės apginti.

Kai kas net prisimena pranašo Mahometo karikatūrų sukeltą reakciją.

Politologas Vytis Jurkonis sakė, kad Pylimo gatvėje atsiradęs piešinys gali būti dar vienas argumentas pakviesti atvykti į Vilnių garsaus Berlyno sienos grafičio autorių Rusijos dailininką Dmitrijų Vrubelį.

„Rusijos dailininko D.Vrubelio grafitis ant Berlyno sienos žymėjo epochos lūžį, buvo planų jį pasikviesti į Vilnių jau anksčiau, tad galbūt tai bus dar vienas argumentas jam atvykti“, – svarstė V.Jurkonis.

Tualete pagimdė kūdikį

Nusifotografuoti prie piešinio jau tapo mada. Tačiau dar neseniai daugelis vilniečių į Pylimo gatvės pabaigą, kur įsikūręs restoranas „Keulė Rūkė“, nė kojos nebūtų kėlę.

Rajonas prie Halės turgavietės garsėjo muštynėmis, vagystėmis, čia uždarbiavo ir žemiausio lygio prostitutės.

Dar neseniai restorano „Keulė Rūkė“ patalpose visą parą veikė baras, kuris išgarsėjo kraupiu įvykiu.

2012 metų lapkritį narkotikus vartojusi 32 metų prostitutė baro tualete pagimdė neišnešiotą kūdikį, įmetė jį į unitazą ir nuleido vandenį.

Negyvą naujagimį iš unitazo teko traukti ugniagesiams gelbėtojams, o tualete pagimdžiusi moteris buvo paguldyta į ligoninę.

Prostitutės draugės pasakojo, kad tą vakarą ji išgėrė alkoholio, nuėjo į tualetą ir ilgam užsidarė.

Supratusi, kas įvyko, prie barmeno pribėgo viena gimdyvės draugių ir paprašė iškviesti greitąją pagalbą.

Moteris buvo pagimdžiusi neišnešiotą mergaitę.

Kitos prostitutės tikino nepastebėjusios, kad jų kolegė nėščia. Tuo metu gimdyvė pareigūnams aiškino, kad kūdikis pats įkrito į unitazą.

Klientus vedėsi į kiemą

Nors keli bendraminčiai pasiryžo atgaivinti prastos reputacijos stoties rajoną, vienas po kito kuriasi barai ir kavinės, prostitutės iš „Keulės“ prieigų nesitraukia.

Nepasikeitė ir restorano prieigos. Kaip ir 2012-aisiais, čia išsiklaipęs šaligatvis, duobėta gatvė ir purvini šiukšlių konteineriai. Tačiau tai neatbaido nei vilniečių, nei miesto svečių.

Restorano „Keulė Rūkė“ šeimininkai su Pylimo gatvėje besidarbuojančiomis prostitutėmis sutaria gerai.

Anksčiau merginos klientus vesdavosi į kiemą už užeigos, ten vasarą atsirasdavo čiužinių.

Kai restoranas kiemą aptvėrė tvora, prostitutės iš pradžių žadėjo peršokti per ją, bet paskui nusprendė, kad geriau klientus vilioti pasilinksminti medžių paunksnėje prie Pylimo gatvės.

„Keulės“ savininkai dėl to nepyksta, nes yra liberalių pažiūrų. Pasak jų, žmogus turi teisę su savo kūnu elgtis kaip tinkamas ir valstybė neturėtų to reguliuoti.

Pasklido žinia apie F.Zappos paminklą

Visame pasaulyje Vilnius panašiai buvo išgarsėjęs nebent prieš dvidešimt metų, kai buvo atidengtas skulptoriaus Konstantino Bogdano sukurtas paminklas žymiam Amerikos kompozitoriui, gitaristui ir dainininkui Frankui Zappai.

F.Zappa neturėjo nieko bendra su Vilniumi, niekada šiame mieste nesilankė, tačiau turėjo didelį gerbėjų būrį. Daug lietuvių žavėjosi F.Zappos asmenybe, antivalstybiniais dainų žodžiais.

Paminklo idėjos autorius Saulius Paukštys surinko daugiau nei 300 parašų ir iškovojo leidimą statyti paminklą.

Kai 4,2 metro aukščio bronzinis biustas iškilo, žinia apie tai pasklido visame pasaulyje, nes tai buvo pirmasis paminklas šiam muzikantui. Kai kurie turistai į Vilnių iki šiol atvyksta būtent dėl F.Zappos paminklo.

Spauskite mygtuką „VISI KOMENTARAI“ ir reikškite savo nuomonę.

UAB „Lrytas“,
Gedimino 12A, LT-01103, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus webmaster@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2021 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.