Pamario galerijoje atidaroma jausmingumu ir subtilia erotika alsuojanti paroda

Juodkrantėje esančioje Pamario galerijoje (L. Rėzos g. 3, Juodkrantė, Neringa) 2021 m. liepos 9 d. atidaroma paroda „Audra“, kurioje pristatomi kūriniai iš Lietuvos nacionalinio dailės muziejaus kolekcijos greta šiuolaikinių menininkių kūrybos. Šiuos kūrinius jungia subtili erotikos tema ir jausmingumas – per formas, linijas, medžiagas ir idėjas.

Stasys Krasauskas. Iliustracija iš ciklo „Giesmių giesmė“ (fragmentas). 1966.<br>LNDM nuotr.
Stasys Krasauskas. Iliustracija iš ciklo „Giesmių giesmė“ (fragmentas). 1966.<br>LNDM nuotr.
Aleksandra Zuckerman. „Popietė sode (I)“ ir „Popietė sode (II)“. 2015. Popierius, rašalinė spauda, tušo piešiniai, perpiešti skaitmeniniu būdu. 2021.<br>LNDM nuotr.
Aleksandra Zuckerman. „Popietė sode (I)“ ir „Popietė sode (II)“. 2015. Popierius, rašalinė spauda, tušo piešiniai, perpiešti skaitmeniniu būdu. 2021.<br>LNDM nuotr.
Daugiau nuotraukų (2)

Lrytas.lt

Jul 5, 2021, 9:54 PM, atnaujinta Jul 5, 2021, 9:54 PM

Parodos pavadinimas atsirado kaip nuoroda į natūralius gamtos procesus, tokius kaip, karštis, saulė, vėjas, bangos, geismas.

Seksualumas šiuolaikinėje kultūroje, susiliejus pornografijai ir popkultūrai, nuolat vizualiai stimuliuojamas, tačiau, šioje parodoje žiūrovai kviečiami pažvelgti į jį kaip į natūralią, pirmapradę patirtį.

Kaip teigė XX a. amerikiečių rašytoja, feministė Audre Lorde, „Erotiškumas yra tarsi matavimo priemonė – tarp savęs pajautimo pradžios ir mūsų stipriausių jausmų chaoso“.

Atsispiriant nuo šios minties kuriamas kuratorinis pasakojimas subtiliais meno kūrinių tarpusavio ryšiais bando užčiuopti geismą, kylantį iš spalvos ir linijos, dėmės pojūčio, iš naivių, žaismingų istorijų, gilios ramybės, o taip pat – stiprios vidinės audros ir sąmyšio.

Kaip audros kyla susidūrus priešingiems slėgiams, taip ir šioje parodoje ryškūs kontrastai. Į pasakų namelį ant marių kranto kviečia užeiti ryškios „Lūpos“ (Monika Lipšic, 2020).

Žaismingi Alexandros Zuckerman piešiniai „Popietė sode I“ ir „Popietė sode II“ (2021), sukurti šiai parodai ir nupiešti skaitmeniniu būdu pagal 2015 m. sukurtus piešinius, vaizduoja žaidžiančias moteris. Jie įkvėpti khokhlomos dekoravimo technikos, populiarios Rytų Europos ir slavų šalyje, tačiau perteikia ir Vidurio Rytų, kur dabar gyvena menininkė, nuotaiką.

Tuo tarpu Agnės Juodvalkytės tapybos drobės „Be pavadinimo“ (2020) ir „Lygiadienio“ (2021) sukurtos lėtai ir nuolat permąstant drobės paviršių, susitelkus į visus teptuko ir dažų paliktus pėdsakus, spalvą, šviesą, „užsimirštant“ kūrybiniame procese.

Stasio Krasausko grafikos ciklas „Giesmių giesmė“ 1966 m. sukurtas bibliniais Saliamono Giesmių giesmės motyvais, daugeliui pažįstamas iš sovietinių meno albumų, šioje parodoje atgyja kaip visą gyvenimą menininko vystytos temos – Amžinojo žmogaus ir jo pašaukimo mylėti liudijimas.

Parodoje taip pat pristatomos konceptuali Liucijos Šulgaitės, keramika gamtos motyvais, šiuolaikinio meno kūrėjos Gerdos Paliušytės fotografija, užsimenanti apie vyriško seksualumo pirmapradiškumą.

Kaip teigia parodos kuratorė Monika Lipšic, erotiškumas ir kūrybingumas iš esmės yra panašios vertės. Menininko panirimas į kūrybą, lygiai kaip ir žiūrovo panirimas į meno kūrinio ar parodos patyrimą, įkvepia meistriškumui.

Paroda veiks iki rugsėjo 19 d.

Parodoje pristatomi menininkai: Agnė Juodvalkytė, Stasys Krasauskas, Gerda Paliušytė, Liucija Šulgaitė, Alexandra Zuckerman. Parodos kuratorė Monika Lipšic. Parodos architektūra: Monika Lipšic ir Eugenijus Byčenkovas. Grafikos dizaineris Marekas Voida. Projekto prodiuserė Jolanta Marcišauskytė-Jurašienė. Organizatorius - Lietuvos nacionalinis dailės muziejus, Pamario galerija. Partneriai: Neringos savivaldybė, Nidos kultūros ir turizmo informacijos centras „Agila“.

Pamario galerija laukia lankytojų birželio 12–rugpjūčio 31 d.antradieniais–šeštadieniais – 13.00–20.00 val.; sekmadieniais – 13.00–18.00 val. Prieš valstybines šventes galerija veikia viena valanda trumpiau. Nedirba pirmadieniais ir valstybinių švenčių dienomis.

Spauskite mygtuką „VISI KOMENTARAI“ ir reikškite savo nuomonę.

UAB „Lrytas“,
Gedimino 12A, LT-01103, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus webmaster@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2021 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.