Donatas Jankauskas-Duonis atveria Bezdžiuonių muziejų

Gruodžio 31 d. nuo 12 val. Donatas Jankauskas-Duonis atveria Bezdžiuonių muziejaus duris (F.Boguševičiaus g. 42, Savičiūnai, Vilniaus r.).

Bezdžionių muziejus įsikūręs F.Boguševičiaus g. 42, Savičiūnuose (Vilniaus r.).
Bezdžionių muziejus įsikūręs F.Boguševičiaus g. 42, Savičiūnuose (Vilniaus r.).
Daugiau nuotraukų (1)

Lrytas.lt

Dec 31, 2021, 10:16 AM

Būdamas trisdešimties (1999 m.), D.Jankauskas Šiuolaikinio meno centre Vilniuje surengė personalinę parodą „Retrospektyva“. Kaip ir priklauso retrospektyvinių parodų sumanymams: be jokios atrankos eksponuotos visos skulptūros, jų projektai, piešiniai, instaliacijų dalys, komercinių užsakymų eskizai, tekstai, nuotraukos, laiškai žmonai ir t.t.

Pasak kuratoriaus Raimundo Malašausko, autorius, skleisdamas „ironiją tradiciškai suvokiamos menininko figūros, jo produkcijos bei tam tikro parodos tipo (t.y. retrospektyvos) atžvilgiu, sykiu ironizavo istoriškumo kultą“.

Po dvidešimties metų (menininkui esant „kiek per“ penkiasdešimties) naujausiame projekte „Bezdžionių muziejus“ D.Jankauskas grįžta prie anksčiau plėtotos temos. Pasitelkdamas autoironiją, reflektuoja šiandieninio menininko statusą, kvestionuoja santykį su institucijomis ir tapsmą institucionizuotam. 

Per keliasdešimt metų menininkas ne tik yra sukūręs keliaženklį skaičių beždžionių (kurios tapo menininką išskiriančiu leitmotyvu), bet ir sukaupė jų kolekciją (įsigijo ar gavo dovanų).

Įprasta muziejų traktuoti kaip organizaciją, kuri konservuoja, tyrinėja, populiarina ir eksponuoja žmonijos ir jos aplinkos materialųjį ir nematerialųjį paveldą. Ir dažnas kūrėjas siekia pristatyti savo kūrybą muziejuje.

Imdamasis muziejininko vaidmens, Donatas „konservuoja“, tyrinėja, stebi, studijuoja, kaupia, organizuoja savo kolekcijas.

Revizuodamas asmeninę kūrybą, pasitelkęs vieno objekto (beždžionės) ir esamus bei galimus naratyvus, menininkas tikisi apmąstyti kolektyvinę atmintį kuriančios institucijos funkcijas, santykį su ja bei menininko tapatybės  reikšmę tam tikru laiku. 

D.Jankauskas-Duonis (g. 1968) 1994-aisiais Vilniaus dailės akademijoje baigė skulptūros studijas. Nuo 1990–ųjų aktyviai dalyvauja parodose Lietuvoje ir svetur. Nuo 1994-ųjų  yra grupės „DDD“ narys.

D.Jankauskas kuria skulptūras, videomeną, instaliacijas, lėles teatrui, rengia menines akcijas, organizavo gatvės meno festivalius Telšiuose („Gatvės meno projektas“ 1997 m., „Skelbimai“ 1998 m., „Apie kultūrą“ 1999 m., „Ženklai mieste“ 2000 m.). Gyvena ir kuria Vilniuje.
 

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.