Galaunių namuose Kaune pristatomas nauja akademinio jaunimo "Sambūris"

A. ir P. Galaunių namuose-muziejuje, Vydūno al. 2, Kaune, sausio 19 d., ketvirtadienį, 17.30 val. kviečiame į parodos „Sambūris‘23“ atidarymą.

Paulavos respublikos griuvėsiai. Agnė Kanapienytė.<br>Organizatorių nuotr.
Paulavos respublikos griuvėsiai. Agnė Kanapienytė.<br>Organizatorių nuotr.
Arno Aleknos kūrinys.<br>Organizatorių nuotr.
Arno Aleknos kūrinys.<br>Organizatorių nuotr.
Urtės Serapinaitės kūrinys.<br>Organizatorių nuotr.
Urtės Serapinaitės kūrinys.<br>Organizatorių nuotr.
Vytenio Mikulevičiaus kūrinys.<br>Organizatorių nuotr.
Vytenio Mikulevičiaus kūrinys.<br>Organizatorių nuotr.
Organizatorių nuotr.
Organizatorių nuotr.
Daugiau nuotraukų (5)

M. K. Čiurlionio dailės muziejaus inf.

2023-01-17 14:40, atnaujinta 2023-01-17 14:48

A. ir P. Galaunių namai-muziejus metus pradeda kupini vilčių ir jaunatviško maksimalizmo, įdomių kūrybinių ieškojimų bei kiek provokuojančio požiūrio į kūrybą.

Muziejaus antro aukšto ekspozicijų erdves užima akademinis jaunimas – veržlus ir ieškantis. Kaip prieš devynis dešimtmečius P. Galaunės palaikoma ­„Ars“ grupuotė, taip dabar į Galaunių namus sukvietėme skirtingų disciplinų, skirtingų patirčių, bet vienijamus kūrybinio entuziazmo žmones, drąsiai eksperimentuojančius XXI amžiui aktualiomis temomis, techninėmis galimybėmis, neretai užduodančius sau ir žiūrovams kontraversiškus klausimus.

Keturiasdešimt tūkstantmečių skaičiuojanti tradicija puošti  kūną piešiniais ir hiperrealizmas taikomojoje grafikoje, – kas, kaip ir kodėl, - atsakymų ir sąsajų ieško VDA studentas Jaris Kapcevičius; savęs paieškos tapyboje jungiant, atrodytų neapjungiamus dalykus, –  domėjimąsi kompiuteriniais žaidimais, skaitmenine animacija su lietuvių etnokultūra, liaudies menu, tradicijomis Vytenio Mikulevičiaus (VDA) cikle „Mano kultūra”.

Gyvenimo transformacijos ir virsmai istorinės architektūros kontekstuose, urbanistinės vizijos ir fantazijos, naujo požiūrio į praeities istoriją ir jos nuolatinius virsmus paieškos Vilniaus paslaugų verslo profesinio mokymo centro fotografijos specialybės dėstytojos Jovitos Ambrazaitytės auklėtinių  Agnės Kanapienytės, Linos Samuilovės, Dominykos Proškėnaitės, Jono Kaminsko, Indrės Vasiliauskaitės, Martos Muchks, Simonos Dojankevičiūtės, Rūtos Chairutdinovaitės, Lauryno Kemėšio darbuose.

Kaip medijuotas žvilgsnis natūralią gyvybę (gamtą, žmogų) paverčia technologiniu konstruktu, reprezentuoja ją kaip duomenų ir informacijos rinkinius, kaip liga, skausmas, nykimas tampa estetiškai gražiu kūriniu, kaip forma kontrastuoja su pirminiu atvaizdo turiniu ir paskirtimi, koks neišskaitomas ar klaidingai išskaitomas gali būti atvaizdas – tai klausimai, kuriuos kelia VDU Naujųjų medijų meno specialybės studentai Urtė Serapinaitė ir Arnas Alekna.

Tai temos, kurios jungiasi, persipina, provokuoja, stebina, įtraukia, kelia klausimus ir ieško atsakymų akademinio jaunimo „Sambūryje”.

Paroda veiks iki vasario 18 dienos.

UAB „Lrytas“,
Gedimino 12A, LT-01103, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus webmaster@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2023 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.